miťo
21.06.09,09:18
Ak chcem niekomu dať môj e-mail vyzerá asi takto: janko.olsinkovsky@gmail.com
a pritom môže vyzerať takto:janko@janko.sk.Poraďte ako to spraviť na účte gmail,lebo mi to nejak nejde.Všetkým ďakujem.Miťo.
Andy Kralik
21.06.09,10:30
Teda neviem ci som dobre pochopil otazku..

Ale e-mail janko@ janko.sk mozes mat vtedy ak si zaregistrujes domenu janko.sk. Akosi v gmail-i budes mat vzdy koncovku ..@gmail..
A doplnim - registracia je spoplatnena, plati sa aj rocny poplatok za domenu, vacsinou ju sprostredkuju webhostingove sluzby na ktorych servri sa aj zriadi e-mailovy ucet a ktorym sa plati aj nejaky dalsi poplatok za hosting. Ked je zaujem len o e-mail a nie o web priestor vacsinou poplatok za hosting nie je vysoky.
Charon
21.06.09,11:32
Samozrejme, že to ide. Ak vlastníš doménu janko.sk, tak aj tu bude doména ....@janko.sk. Ja mám takto adresu (nie však janko.sk :-D ) už dva roky. Ale medzi tým google spravil net viac userfriendly (link aj help bol jednoduchý, teraz sa dostať k adrese, ktorá je nižšie nieje jednoduché). Predtým si mohol zadarmo vlastniť 500 adries, dnes je to iba 50, ale to bežnému užívateľovi stačí.

Ako a prečo:
http://www.google.com/a/help/intl/cs/org/index.html

Postup:
http://www.google.com/a/help/intl/cs/admins/resources/setup/

Doplnok: Následne sa budeš prihlasovať do gmailu pod svojim loginom: janko@janko.sk. Odoslaná pošta bude tak isto z adresy janko@janko.sk a prijímaná detto. To, že sa jedná o gmail nieje viditeľné z žiadnych znakov. Môžem Ti z takej adresy napísať :-D
Nejedná sa o alias ale riadna registrácia a presmerovanie DNS na gmail, kde Google svoju koncovku gmail.com nahradí janko.sk. Je to tak isté ako u iných poskytovateľov emailových adries. Prečo toto Google poskytuje zadarmo? Pravdepodobne kvoli reklamám v prípade prístupu cez Web rozhranie, ktoré v iných prípadoch nemáš.
domenico.office
21.06.09,12:12
Samozrejme, že nejde..... registrovaním účtu google ti bol pridelený len alias domény gmail. Ak chceš mať janko@janko. sk tu bolo popísané v predchádzajúcich príspevkoch...

Doplnenie: určite v prípade tvojho zaregistrovaného google účtu janko.olsinkovsky@gmail.com sa jedná o alias gmailu a s tým sa už nedá nič robiť. NOVÝM zaregistrovaním sa na google apss svojou doménou, ak ju VLASTNÍŠ získaš to, čo sa pýtaš.
duves
21.06.09,15:34
Ak chcem niekomu dať môj e-mail vyzerá asi takto: janko.olsinkovsky@gmail.com
a pritom môže vyzerať takto:janko@janko.sk.Poraďte ako to spraviť na účte gmail,lebo mi to nejak nejde.Všetkým ďakujem.Miťo.
Na gmail-e su nastavenia, ako ma vyzerat nazov odosielatela. Ak ti ide iba o to, tak sa premenuj na ako chces. No tvoja mailova adresa bude citatelna každemu.
Martina-BA
24.06.09,16:03
Len tak prestavit sa to neda. Ak chces mat email vo formate
XXX[zavinac]MOJADOMENA.SK, tak musis splnat 2 podmienky:
1. platit rocny email hosting - Google Premium Applications (cena je oko 40$ rocne)
2. nastavit DNS MX zaznamy danej domeny podla pokynov, ktore dostanes pri predch. platenom profile.

Inak taka moznost zdarma neexistuje
alickaa
28.10.11,10:42
zaujímala by ma takáto vec: mám účet v google (pouzivam gmail, adwords, analytics...), chcela by som sa zaregistrovať so svojou doménou na google apss, budem mať potom problém napr. s využivanim analytics-u, či náhodou mi google nezruši službu analytics? Dakujem