kač
21.06.09,11:53
Prosím vás splnomocnenie na používanie požičaného auta musím overiť u notára, alebo stačí ísť na matriku? Aké sú poplatky u notára za takéto overenie a čo všetko k tomu potrebujem. Stačí tlačivo, ktoré uvádzate na porade? Ďakujem.
Andy Kralik
21.06.09,11:17
Nepises ake splnomocnenie je potreba..

Takze vseobecne.. na splnomocneni sa overuje podpis splnomocnitela. Overi to kazdy notar. A poplatok je tak do 3€ cca.

Treba text splnomocnenia, kde musi byt jasne kto a koho splnomocnuje a na co a za akych podmienok. K notarovi musi prist splnomocnitel osobne. A kedze nie je jasne na co potrebujes splnomocnenie a ci je na to nejake specialne tlacivo, v akom jazyku musi byt, nie je jasne kam cestujes - osobne by som si zavolal na infolinku ministerstva zahranicia 02/5978 5978 a informoval sa konkretne.
dad111
21.06.09,20:20
Pre každú krajinu to môže byť inak. Napríklad ak si prečítaš na zelenej karte je miesto pre podpis osoby, ktorá môže viesť vozidlo. To platí tuším pre GB.
Pred časom som vybavoval papiere pre autá prechádzajúce cez Slovinsko. Tam vyžadovali splnomocnenie overiť u nášho notára , text vrátane textu na razítku notára preložiť u nich akreditovaným tlmočníkom.
ibamarosko
23.06.09,08:02
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať aký doklad by mal mať zo sebou konateľ firmy ak chce ísť na služobnom vozidle do zahranicia, auto je na lízing?
Ďakujem
Vlasta Čmaradová
10.07.11,14:34
Neviem presne aké to je splnomocnenie ale sa my zdá že splnomocnenie na vedenie motorového vozidla v zahraničí
lujza.j
10.07.11,14:36
Neviem presne aké to je splnomocnenie ale sa my zdá že splnomocnenie na vedenie motorového vozidla v zahraničí

http://www.porada.sk/t143355-aky-doklad-potrebujem-ked-chcem-cestovat-do-zahranicia-v-pozicanom-aute.html