tetrisss
21.06.09,12:18
Zaradila som to medzi podnikatelske napady, ale tak trochu ironicky. Na Slovensku sa zozmaha taky dost pre mna drzy zvyk, ktory sa vznesene nazyva sponzoring. Myslim, ze kazdy podnikatel sa s tym uz stretol, pride si hocikto a robim to a to a prispej. Nemam nic proti tomu, ak obec robi vseobecne prospesnu akciu, dat, alebo aj detom do skoly, na sport, tam su tie peniaze vitane a bez nasich prispevkov by niektore podujatia ani neuskutocnili, ale ak pride podnikatel, organizujuci ples podnikatelov a pyta si odo mna cenu do tomboly, aby este viac zarobil, ja sa ho nezucastnim, tak to je drzost do neba volajuca,alebo dievcinka nahodena do znackovych handier, po skonceni strednej skoly si pride pytat sponzoring na studium s tym, ze potom budem pre vas robit uctovnicke sluzby, ktore ani nepotrebujem, mi padne sanka. Dnes som mala zase takych navstevnikov, na komercny uzko zamerany festival, ktory si organizuje urcita komunita, kde nepatrim, pritom listky na vystupenia skupin su dost drahe, si pridu organizatori pytat prispevok a ja sa citim ako odlud, ze nedam, ina podnikatelka z dediny 10km vzdialenej si tiez pride pytat cenu do tomboly na Bierfest, no co ja viem, uz ma to prestava bavit. Co si o tom myslite?
Lianka
22.06.09,17:36
No s tymto ja problem nemam. Jednak s takymito "napadmi" za mnou nikto nechodi, a jednak sa nedam ukecat a dokazem povedat "nie", ked sa neviem s danou akciou stotoznit. K tomu asi prispieva ta anonymita Blavy... V mensich mestach na teba budu ukazovat prstom, ze "ty si nedala", v Blave to nikoho nezaujima, ludia si hladia svojho.

Z vidieka mam skusenost, ze netreba vela a clovek uz trochu "vytrca z radu": Moj ex je z mensieho mesta nedaleko BA - kupili sme Fabiu a hned nas zaradili medzi velkopodnikatelov, zbohatlikov, kapitalistov a cojavieco este a zrazu sa objavilo zopar takych, co mali snahu sa na nas nalepit. V tvojom pripade zrejme tiez staci samotny fakt, ze podnikas a uz si myslia, ze doma tapetujes izby bankovkami, lebo nevies, co s nimi.

Nehovorim, ze nepomozem. Ale pomaham len tomu, komu sa rozhodnem pomoct, sama uznam za vhodne, komu - a nie tomu, koho sa neviem zbavit, kto sa nenecha odbit. Podla mna, ak o podobne aktivity nemas zaujem, treba povedat razne "nie".