toju
21.06.09,15:28
ahojte, prosim o radu. priatel si otvoril zivnost ako automechanik, neplatca dph. moze si davat do vydavkov aj PHM za osobne vozidlo?(je napisane na neho). musi mat v servise prevadzkovy poriadok a inspekcnu knihu, ci ta sa dava len do predajni? dakujem za rychlu odpoved
veronikasad
21.06.09,13:50
ahojte, prosim o radu. priatel si otvoril zivnost ako automechanik, neplatca dph. moze si davat do vydavkov aj PHM za osobne vozidlo?(je napisane na neho)ak budeš viesť knihu jázd - v plnej výške, ako nebudeš viesť vo výške 80 % ceny PHM. Nezabudni na ozn. povinnosť na DU na daň z motor. vozidiel. . musi mat v servise prevadzkovy poriadok - áno a inspekcnu knihu - inšpekčné knihy sa už nemusia viesť, ci ta sa dava len do predajni? dakujem za rychlu odpoved
odpoveď v texte
toju
21.06.09,14:00
dakujem. daň z motor. vozdiel sa vypocitava ako? je na to nejaky vzorec?
veronikasad
21.06.09,14:02
dakujem. daň z motor. vozdiel sa vypocitava ako? je na to nejaky vzorec?
Výšku DzMV stanovuje príslušný samosprávny kraj. Platí sa za každý - aj začatý kal. mesiac využívania auta na podnikanie. Daň. priznanie podávaš do 31.1. nasl. kal. roka a do tohto termínu je potrebné daň aj zaplatiť.
Reg. na DU treba urobiť do 30 dní od začiatku využívania auta na podnikanie.
toju
21.06.09,14:09
dakujem velmi pekne. pomohla si mi
toju
21.06.09,14:10
dakujem!
toju
21.06.09,14:11
dakujem
matinka_pp
29.06.09,13:18
ahojte, potrebovala by som radu..priatel si tiez otvoril autoservis,to, že potrebuje prevádzkový poriadok, to je ok...ale ako je to s hygienou??Príde mu na kontrolu pri spustení prevádzky??Ďakujem
abel
01.07.09,19:11
ahojte, potrebovala by som radu..priatel si tiez otvoril autoservis,to, že potrebuje prevádzkový poriadok, to je ok...ale ako je to s hygienou??Príde mu na kontrolu pri spustení prevádzky??Ďakujem
O súhlas hygienikov musí požiadať pred otvorením prevádzky. Adresu si aktualizuj podľa miestnej príslušnosti.