steinar99
21.06.09,17:02
Dobrý den

Chcem si zriadit pneuservis plus drobné opravy,vymena olejou atd...
,len si niesom celkom isty ci ma tato zivnost bude vôbec schopna uzivit
ked prezuvanie pneumatik je v podstate sozonna zalezitost.
aky mate na to nazor pripadne skusenost?

dakujem za odpoved
duves
21.06.09,15:37
No len prezuvanie pneu nestačí. Skús aj predaj pneumatik a rafov. Ako zakaznik by som sa čudoval, že nemas v ponuke gumy.
BLINDSIDE
21.06.09,17:47
Čisto pneuservisom nevyžiješ .... a defektmi duplom.... dnes vo svete plných levnipneu pneushop.. nejdu v predajni gumy... na tých zarabaš najviac... vidím stači že pozriem obraty za minulý mesiac tento mesiac je 130tis a pred rokom bolo 750 ide to dolu vodou človeku je jedno že ponúkaš serióznu gumu za skvelý peniaz..... nie on chce čierne guľaté lacné po týždni príde reklamovať tu čínu lacnú že mu trčia kordy... ako pišem čisto z pneuservisu sa vižiť už nedá. hádam za defekt nebudeš pýtať 40ečok .... najviac žiješ z gúm čo popredáš ak vôbec popredáš :D
Iveta Kočišová
21.06.09,19:07
Podľa toho v akej lokalite sa nachádzaš a akú máš konkurenciu. Ale myslím si, že ťa to uživí.
padro
21.06.09,19:23
no ja teda neviem, ale ked je sezona tak tie pneuservisy su plne od rana do vecera, a zas az take lacne to prezutie nie je, podla mna sa tam da pekne zarobit, a ten predaj gum, tak tam asi tie zisky velke nebudu tam je konkurencia silna, takze ako pises "pneuservis plus drobné opravy,vymena olejou atd.." to by mohlo fungovat.
BLINDSIDE
23.06.09,18:35
Ako male deti... Vo vyssie uvedenom texte som jasne pisal, preco sa pneuservis uz neoplati: Musis mat sklad ! nie maly a koli comu ? Pride zakaznik na jesen zhodi letne gumy a teraz kazdy pneuservis uskladnuje zadarmo ! preco ? ved aby prisiel aj na jar zhodit zimne a obut letne. Montaz demontaz vyvazenie zavazia a to vsetko krat dva = jesen a jar ;) si myslite, ze uskladnenie a samotne sluzby s tym suvisiace ako SBS atd ze je zadarmo ? Snad nechces aby ti to niekto vykradol ? :D Rataj si vyvazovacku taku lepsiu cca 12.000euro aby si zarabal treba aj na nakladiaky dalsich cca 20.000euro samotne vybavenie servisu cca 15.000euro zakon o odpadovych vodach ? Samotne uvedenie do prevadzky a len pociatocne naklady spojene s realizaciou cca 66.000 az 100.000euro a podme na pohlad zo strany zakaznika a ten je najdolezitejsi: Preco by mal ist do new prevadzky ked teraz je tam spokojny a ked majitel zabehnutej prevadzky prida neaku tu sluzbu pre pernamentnych zakaznikov zdarma, ako taky benefit ?? Co spravis Ty ? Mas preinvestovane nemale prostriedky s moznostou spatnej nahrady v nedohladne... DAS IST ALLES ;)
zslavomir555
27.09.12,07:20
Ako male deti... Vo vyssie uvedenom texte som jasne pisal, preco sa pneuservis uz neoplati: Musis mat sklad ! nie maly a koli comu ? Pride zakaznik na jesen zhodi letne gumy a teraz kazdy pneuservis uskladnuje zadarmo ! preco ? ved aby prisiel aj na jar zhodit zimne a obut letne. Montaz demontaz vyvazenie zavazia a to vsetko krat dva = jesen a jar ;) si myslite, ze uskladnenie a samotne sluzby s tym suvisiace ako SBS atd ze je zadarmo ? Snad nechces aby ti to niekto vykradol ? :D Rataj si vyvazovacku taku lepsiu cca 12.000euro aby si zarabal treba aj na nakladiaky dalsich cca 20.000euro samotne vybavenie servisu cca 15.000euro zakon o odpadovych vodach ? Samotne uvedenie do prevadzky a len pociatocne naklady spojene s realizaciou cca 66.000 az 100.000euro a podme na pohlad zo strany zakaznika a ten je najdolezitejsi: Preco by mal ist do new prevadzky ked teraz je tam spokojny a ked majitel zabehnutej prevadzky prida neaku tu sluzbu pre pernamentnych zakaznikov zdarma, ako taky benefit ?? Co spravis Ty ? Mas preinvestovane nemale prostriedky s moznostou spatnej nahrady v nedohladne... DAS IST ALLES ;)


mam pocit že vy ste jeden stych čo sa snažia odstraniť konkurenciu už v zarodku, nie je to az take hrozne ako to tu vypisujete niečo z toho je pravda zakaznik ktory je v zabehnutom pneuservise a hlavne ak je spokojny tak tam aj ostane a bude tam chodiť až kym sa niečo nepokazi alebo neskonči posobenie toho pneu servisu, ale z roka na rok tu mame novych zakaznikou ktori nie su až tak zaujmavy pre toho zabehnuteho servisaka ako ty stari preto si treba dať ruku na srdce a porozmyslať aj nad tym že kolky novy zakaznici su nie až tak velmi spokojny ze tamten ma nejake vyhody a je tak trosku uprednostneny a ja nie?!! a toto by mali využiť hlavne nove prevadzky a začať podnikať tymto smerom, začať nepriami natlak na zakaznikov ktory neboli spokojny z inym pneuservisom a poskytnuť im určity , samozrejme neviazany, Benefit na ktory si ziskaju zakaznikovu priazeň. A ešte menši dotaz: moj dedo vždy hovorieval že "Plaču len ty čo sa boja"!!!
zslavomir555
27.09.12,07:36
no ja teda neviem, ale ked je sezona tak tie pneuservisy su plne od rana do vecera, a zas az take lacne to prezutie nie je, podla mna sa tam da pekne zarobit, a ten predaj gum, tak tam asi tie zisky velke nebudu tam je konkurencia silna, takze ako pises "pneuservis plus drobné opravy,vymena olejou atd.." to by mohlo fungovat.



suhlasim s vami ten predaj gum nieje moc zarobkovy pokial nemate dosť zakaznikov ale ak by som rozmyslal nad pneuservisom ten predaj by som určite aspon v katalogovej verzii skusil, neda sa vela na tom zarobiť ale aspon zakaznik bude spokojny že nemusel hladať niekde inde ale u vas no a ked nezarobite na gumach"vela" tak mu to aspon prezujete a vyvažite a ak to bude kvalitne a zakaznik bude spokojny mate s toho minimalne dalšich zakaznikou a z dalšich pri troche kvality a spokojnosti zo strany zakaznika dalčich zakaznikov a tu sa dostavame na začiatok všetkeho ak ziskate dosť zakaznikov počase môžte rozbehnuť AJ internetovi predaj gum a najlebšie je na tom že ak mate dobre meno dodavatelia alebo lebšie povedane vyrobcovia pneu si VAS vyhladaju sami a mate o problem postarane nemusite sa nikomu prosiť oni sa budu prosiť VAM.