mircof
21.06.09,19:19
8. januára t.r. som podpísala pracovnú zmluvu s pracovným pomerom uzatvoreným na zastupovanie konkrétne uvedenej osoby, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. K 30.6. mi zamestnávateľ odovzdal "oznámenie", že k 30.6. t.r. mi končí pracovný pomer na základe §71 Zákonníka práce. Viem však, že osoba, ktorú zastupujem, na materskej dovolenke zostáva, resp. bude nastupovať možno k 1.9. t.r., aj to len na čiastočny úväzok /jedná sa o učiteľskú profesiu/. Je postup zamestnávateľa správny, resp. ak nie - ako sa môžem voči tomuto postupu brániť? Ďakujem pekne za odpoveď.
Tweety
21.06.09,17:47
8. januára t.r. som podpísala pracovnú zmluvu s pracovným pomerom uzatvoreným na zastupovanie konkrétne uvedenej osoby, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. K 30.6. mi zamestnávateľ odovzdal "oznámenie", že k 30.6. t.r. mi končí pracovný pomer na základe §71 Zákonníka práce. Viem však, že osoba, ktorú zastupujem, na materskej dovolenke zostáva, resp. bude nastupovať možno k 1.9. t.r., aj to len na čiastočny úväzok /jedná sa o učiteľskú profesiu/. Je postup zamestnávateľa správny, resp. ak nie - ako sa môžem voči tomuto postupu brániť? Doba určitá vám ešte neuplynula, pretože osoba, ktorú zastupujete sa ešte do práce nevrátila. Postup zamestnáv. je teda nesprávny, nie je v súlade so ZP. Ďakujem pekne za odpoveď.
Odpovede v texte.
veronikasad
21.06.09,17:50
A čo keď zastupovaná účitelka od 1.7.09 nastupuje do práce a do konca prázdnin si bude čerpať dovolenku ?Zmena uväzku od 1.9. nemá vplyv na ukončenie prac.pomeru na dobu určitú.
terezamaria
21.06.09,18:15
8. januára t.r. som podpísala pracovnú zmluvu s pracovným pomerom uzatvoreným na zastupovanie konkrétne uvedenej osoby, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. K 30.6. mi zamestnávateľ odovzdal "oznámenie", že k 30.6. t.r. mi končí pracovný pomer na základe §71 Zákonníka práce. Viem však, že osoba, ktorú zastupujem, na materskej dovolenke zostáva, resp. bude nastupovať možno k 1.9. t.r., aj to len na čiastočny úväzok /jedná sa o učiteľskú profesiu/. Je postup zamestnávateľa správny, resp. ak nie - ako sa môžem voči tomuto postupu brániť? Ďakujem pekne za odpoveď.
Pokiaľ môžeš, tak si priamo u učiteľky, ktorú zastupuješ zisti, kedy nastupuje do práce. Alebo sa na to opýtaj zamestnávateľa.

Pokiaľ máš zmluvu s vyslovene konkrétnym menom učiteľky, ktorú zastupuješ, nemôžu Ti pracovný pomer ukončiť skôr, ako ona nastúpi. Až dňom, keď ona nastúpi ,Tebe končí pracovný pomer. Jej skrátený úväzok vôbec neprekáža v Tvojom ukončení pracovného pomeru.
mircof
21.06.09,18:54
DOPLNENIE

A ako by to bolo v tom prípade, že bude ako poberateľka materského príspevku mať čiastočný úväzok? - čiže popri MD pár hodín pracovať? Ďakujem.
Tweety
22.06.09,05:18
DOPLNENIE

A ako by to bolo v tom prípade, že bude ako poberateľka materského príspevku mať čiastočný úväzok? - čiže popri MD pár hodín pracovať? Ďakujem.
Ak nastúpi do práce, končí sa váš PP na dobu určitú. To, že nastúpi len na čiastočný uväzok, ukončenie PP neovplyvní.
veronikasad
22.06.09,05:31
DOPLNENIE

A ako by to bolo v tom prípade, že bude ako poberateľka materského príspevku mať čiastočný úväzok? - čiže popri MD pár hodín pracovať? Ďakujem.
nedoplnila si moju úvahu v prísp. č. 3. Ak od 1.7. požiada o čerpanie dovolenky, považuje sa to za nástup do práce a tvoj prac.pomer naozaj 30.6. končí.