martinala
27.07.05,13:34
Horí mi termín a ja mám prvýkrát v živote pred sebou tlačivo prehľad o zrazených preddavkoch. Účtujem takúto hororovú firmu :

- preddavky na daň z príjmu zo záv. činnosti v r. 2005 nie sú zaplatené vôbec
- predpis miezd mám iba do mája, jún ešte nemajú spracovaný
- vyplatené mzdy sú iba do apríla ...

budem veľmi vďačná za každú radu ako vyplniť tlačivo
Maňaska
27.07.05,11:47
Horí mi termín a ja mám prvýkrát v živote pred sebou tlačivo prehľad o zrazených preddavkoch. Účtujem takúto hororovú firmu :

- preddavky na daň z príjmu zo záv. činnosti v r. 2005 nie sú zaplatené vôbec
- predpis miezd mám iba do mája, jún ešte nemajú spracovaný
- vyplatené mzdy sú iba do apríla ...

budem veľmi vďačná za každú radu ako vyplniť tlačivo
nuž ja by som postupovala takto:

ak by som chcela v prehľade zobraziť pravdu
v prehľade o zrazených preddavkoch za II.Q.2005 by som vyplnila iba zrazené preddavky za mesiac apríľ -riadok 1 /a následne nejaké súčtové riadky, alebo daňový bonus/ a v ostatných dvoch mesiacoch samé nuly.
martinala
27.07.05,11:53
tzn., že keď mám v apríli predpis dane 10 151,- to dám do riadku 1 a vyplatený daň. bonus 1092,- do r. 6 ?
jued
27.07.05,12:17
Áno do riadku 6 napíšeš výšku daňového bónusu. V riadku 7 vypočítaš rozdiel dane a daňového bónusu. V riadku 11 napíšeš nulu nakoľko daň neodviedli. Do riadku A napíšeš výšku vyplateného daňového bónusu. Do riadku B napíšeš výšku vyplateného daňového bónusu. Do riadku C napíšeš nulu , nakoľko výška zrazenej dane bola vyššia ako výška daňového bónusu. V riadku D bude takisto nula.
jued
27.07.05,12:22
Ešte by som sa chcela opýtať ako vyššiel daňový bónus 1.092,-Sk, veď na jedno dieťa je 400,- Sk , tak by to mala byť celá suma.
Zita5
27.07.05,12:24
Prosím Vás nechcem Vám narušiť debatu , ale mám DoVP od 1.4.2005, ktorý má podpísané vyhlásenie , tým pádom sa neplatí žiadny preddavok na daň z príjmu .
Čo sa na mňa vzťahuje ohľadne daňového úradu . Musím aj ja zaslať na DÚ prehľad o platení preddavkov ale nulový . Ak áno , tak do 31.7.2005 ?




Nie je to vlastne ani pre mňa , ale kamarát ma požiadal o pomoc , ale mzdy to nie je moja parketa . Ak môžete tak píšte . Ď.:)
jued
27.07.05,12:35
Áno aj keď vyjde nulový výkaz , musíš ho podať do 31.07.2005 na daňový úrad, inak automaticky daňový úrad vyrúby pokutu za nesplnenie povinnosti vo výške 2000,-Sk . Viem to z vlastnej skúsenosti. Pokiaľ je firma zaevidovaná na daňovom úrade ako platiteľ zo závislej činnosti, musí sa podávať nulové daňové priznanie aj keď už nemá žiadneho zamestnanca. Alebo sa potom musí ako firma odhlásiť na DÚ.
Zita5
27.07.05,12:41
Áno aj keď vyjde nulový výkaz , musíš ho podať do 31.07.2005 na daňový úrad, inak automaticky daňový úrad vyrúby pokutu za nesplnenie povinnosti vo výške 2000,-Sk . Viem to z vlastnej skúsenosti. Pokiaľ je firma zaevidovaná na daňovom úrade ako platiteľ zo závislej činnosti, musí sa podávať nulové daňové priznanie aj keď už nemá žiadneho zamestnanca. Alebo sa potom musí ako firma odhlásiť na DÚ.

jued, prosím napíš mi presne názov toho tlačivka , aby ho mohol za 2.štvrťrok vypísať a zaslať .
Maňaska
27.07.05,13:40
dianad
08.08.05,03:43
Prosím o radu. Neskoro sme zaslali za celý rok 2004 prehľady o zrazených preddavkoch. Mali sme len brigádnika a nejako nam to uslo. Moja chyba. Znamy mi mal vybaviť na prehladoch taku peciatku aby bolo fajn, ale bohuzial nevyšlo to a vymerali mi pokutu za každý quartál po 2000.-- Sk. Čiže suma sumarum 6.000.-- sk za neskoré podanie. PRosím je možnosť nejakého odvolania aby mi to skresali na tu najnizsiu sadzbu 2000.-- sk? Mám napísať odvolanie vočí Rozhodnutiu?Aký je podľa Vás postup môžu uložiť pokutu 2000.-- Sk za každý quartál? alebo len jednorázovo?Dakujem.
dianad
08.08.05,04:18
Prosím nájde sa dobrý človek čo mi odpovie na moju otázočku? dakujem.
liba2
08.08.05,05:15
Mne sa stalo, že som ho 2x po sebe odniesla po termíne. Dostala som 2x pokutu 2000 Sk. Rozhodnutie o pokute mi prišlo po roku!!
Nie som právnik, ale ak aj napíšeš odvolanie, nič horšieho sa ti nemôže stať len toľko, že ti ho zamietnu.
Jara
08.08.05,05:32
Dinka,
myslím, že môžeš skúsiť napísať žiadosť o odpustenie, že máš problémy a že ste malá firma, ale v prvom rade to musíš zaplatiť, pretože tam máš termín dokedy to je splatné. Potom budeš čakať na odpoveď DÚ, možno odpustia, alebo ak ste malá firma tak možno aspoň polovicu, ale to môže trvať, takže zaplatiť musíš...
dianad
08.08.05,05:45
Ďakujem Vám veľmi pekne aj za tú Jóbovu zvesť. Sme malá firma on je vlastne len živnostník a zamestnancov nemá len sem tam brigádnika. Takže mi radíte pokutu zaplatiť a napísať odovlanie. Ináč v tom liste je napísané že odvolanie má odkladný účinok.Prosím nevieš čo to znamená? A porad prosím ešte ako by som to mala zdôvodniť v odvolaní že podniakteľ je v zlej finančnej situácie alebo aké kydy by som tam mala napísať.Dakujem.Ste veľmi fajn.
janka37
08.08.05,06:06
Ak je v liste napísané, že odvolanie má odkladný účinok, znamená to, že termín, ktorý je tam určený, by sa mal v prípade podania odvolania predĺžiť. Takže ešte stále je tu šanca (aj keď nie veľká), že to nebudete musieť platiť, ak odvolanie uznajú. Ale najlepšie by asi bolo odniesť odvolanie priamo správcovi dane, nie na podateľňu a pri tej príležitosti sa opýtať, čo dalej. Takýto postup sa mi už niekoľkokrát osvedčil.

Čo sa týka obsahu odvolania, uviedla by som tam niečo v tom zmysle, že k nepodaniu došlo nedopatrením a ste malá firma, ktorá nemá stálych zamestancov. Určite nezaškodí spomenúť, že sa vám také niečo stalo po prvý krát.
dianad
08.08.05,06:20
Ahoj. V tom rozhodnutí je napísané že pokuta je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti tohto rozhodnutia. Proti tomuto rozhodnutiu možno podľa § 35 odst. 14 z. 511/1992 podať odovlanie na DU do 15 dní odo dňa jeho doručenia. Podľa § 46 ods. 9 z.511/1992 odvolanie má odkladný účinok. Vyznáš sa prosím v tom?
janka37
08.08.05,06:42
Pochopila som to takto:
Odvolanie môžete podať do 15 dní od dátumu prevzatia rozhodnutia (dátum na doručenkovej obálke). V deň podania odvolania sa prerušuje 15-dňová lehota na zaplatenie pokuty. Ďalej by to malo pokračovať takto:
a) Daňový úrad uzná odvolanie a odpustí pokutu, čiže neplatíte nič.
b) Daňový úrad odvolanie neuzná alebo pokutu zníži. V tomto prípade lehota plynie ďalej dňom doručenia nového rozhodnutia. Môže sa stať, že v novom rozhodnutí určí inú lehotu, ale keďže proti druhému rozhodnutiu sa už odvolať nedá, odporúčam sumu, ktorú uvedú, zaplatiť čo najskôr.
Heni
10.08.05,18:43
Prosím o radu. Neskoro sme zaslali za celý rok 2004 prehľady o zrazených preddavkoch. Mali sme len brigádnika a nejako nam to uslo. Moja chyba. Znamy mi mal vybaviť na prehladoch taku peciatku aby bolo fajn, ale bohuzial nevyšlo to a vymerali mi pokutu za každý quartál po 2000.-- Sk. Čiže suma sumarum 6.000.-- sk za neskoré podanie. PRosím je možnosť nejakého odvolania aby mi to skresali na tu najnizsiu sadzbu 2000.-- sk? Mám napísať odvolanie vočí Rozhodnutiu?Aký je podľa Vás postup môžu uložiť pokutu 2000.-- Sk za každý quartál? alebo len jednorázovo?Dakujem.ja som tiež takto dostala pokutu, aj ked som napísala, že zamestnanec dostal všetky výplaty až 31.12. - teda preto podávam výkaz až vtedy... napísala som len jedno odvolanie, kde som uviedla čísla všetkých troch odvolaní... prišla mi šalamúnska odpoveď, z ktorej som ja usúdila, že zaplatiť to aj tak treba a môj šéf usúdil, že netreba :D
simonka
14.10.05,07:14
Mám otázku. V prehľade za II.Q 2005 za mesiace 5 a 6 jún nebola odvedená daň. Majiteľ ju odviedol až v auguste. Mám urobiť opravné za II.Q. alebo tieto uhrady zahrnúť v prehľade za III. Q?
ĎAKUJEM.
Maňaska
14.10.05,07:23
Môj názor je taký, že odvolanie nepomôže.
dadika
14.10.05,07:25
Podľa mňa ju dáš do prehľadu vtedy, kedy si ju skutočne odviedla. Tak isto ako v kolonke 1 pises len zrazene preddavky zo "skutocne" vyplatenych miezd.
liba2
14.10.05,08:43
Mám otázku. V prehľade za II.Q 2005 za mesiace 5 a 6 jún nebola odvedená daň. Majiteľ ju odviedol až v auguste. Mám urobiť opravné za II.Q. alebo tieto uhrady zahrnúť v prehľade za III. Q?
ĎAKUJEM.Odvedenú daň treba uviesť v Prehľade v mesiaci, kedy bola skutočne uhradená.
inge57
24.10.05,11:48
:confused: Ahojte! Prosím Vás čo mám správne uviesť na r. 06 Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkov, keď každý mesiac mám výšku daňového bonusu vyššiu ako odvodovú povinnosť, napr.: za mesiac 07/2005 mám preddavky na daň vo výške 1229 a celkovú výšku vyplateného daňového bonusu 3600,- SK ? Ďakujem
Denda
24.10.05,12:13
:confused: Ahojte! Prosím Vás čo mám správne uviesť na r. 06 Prehľadu o zrazených a odvedených preddavkov, keď každý mesiac mám výšku daňového bonusu vyššiu ako odvodovú povinnosť, napr.: za mesiac 07/2005 mám preddavky na daň vo výške 1229 a celkovú výšku vyplateného daňového bonusu 3600,- SK ? ĎakujemDo riadku 06 sa píše suma daňového bonusu do výšky odvodovej povinnosti t.j. do riadku 06 ide suma 1229,- Sk.
Do riadku B potom ide suma 1229,- do riadku C ide suma 2371,- Sk (3600 - 1229) a do riadku D ide suma žiadaná od DU a to 2371,- Sk:)
inge57
24.10.05,12:20
Ahoj! Ďakujem, ale na r. 06 by to malo ísť mínusom však, aby mi riadok 10 odvodová povinnosť dal 0?
Denda
24.10.05,12:22
Ahoj! Ďakujem, ale na r. 06 by to malo ísť mínusom však, aby mi riadok 10 odvodová povinnosť dal 0?Áno mínusom, ešte som zabudla , že do riadku A sa píše celková suma daňového bonusu t.j. 3600,- Sk.:)
inge57
24.10.05,12:32
Ďakujem Ti veľmi pekne!
bendži
25.10.05,12:07
Do riadku D mám napísať sumu, ktorú žiadam od DÚ za vyplatený daňový bonus... Mám ju tam písať za každý mesiac takú sumu, ako mi v danom mesiaci vyšla, alebo len v tom mesiaci, kedy skutočne podávam žiadosť na DÚ a celkovú sumu (t.j. žiadosť idem dať teraz v októbri, čiže za III.kvartál bude riadok D prázdny a potom v IV. kvartáli v 10.mesiaci vypíšem celú sumu do riadku D?)

Ďakujem za rýchle rady...
bendži
27.10.05,04:17
Do riadku D mám napísať sumu, ktorú žiadam od DÚ za vyplatený daňový bonus... Mám ju tam písať za každý mesiac takú sumu, ako mi v danom mesiaci vyšla, alebo len v tom mesiaci, kedy skutočne podávam žiadosť na DÚ a celkovú sumu (t.j. žiadosť idem dať teraz v októbri, čiže za III.kvartál bude riadok D prázdny a potom v IV. kvartáli v 10.mesiaci vypíšem celú sumu do riadku D?)

Ďakujem za rýchle rady...
prosiiiim, nikto mi nevie poradiť?
domi2
27.10.05,08:23
Podľa môjho názoru, daňový bonus ak ti vyšiel väčší ako odvodová povinnosť, musíš preddavky zaplatiť a daňový bonus žiadať od daňového úradu, je na to aj tlačivo
bredikova
27.10.05,08:31
Podľa môjho názoru, daňový bonus ak ti vyšiel väčší ako odvodová povinnosť, musíš preddavky zaplatiť a daňový bonus žiadať od daňového úradu, je na to aj tlačivo
Nie je treba platiť preddavky, a potom si pýtať celý daňový bonus, ale od daňového bonusu ak ti vyšiel vyšší odpočítaš ptreddavky a od daňového úradu pýtaš len rozdiel. Mám s tým skúsenosti, peniaze pošlú veľmi rýchlo, niekedy aj do týždňa. My to žiadame mesačne anie štvrťročne.
Ale otázka znela ináč. Podľa mňa do riadku D napíšeš mesačne koľko ti majú vrátiť , a že ty si to pýtaš až štvrťročne je tvoja vec. Aj tak na konci v ročnom prehľade ti musia sedeť všetky riadky a po skúsenostiach s DU oni len kontrolujú sumu na riadkoch , či to sedí.
bendži
27.10.05,09:11
Ďakujem za rady :-)

to že musím žiadať o vrátenie som vedela, žiadosť už mám pripravenú a zanesiem ju tam spolu s prehľadom..
nikulik
07.11.05,11:50
Vedel by mi niekto poradiť? Vo februári 2004 sme si neodratali od dane daňový bonus, takže som poslala žiadosť na daňový úrad, spravkyňa dane mi volala, ze treba opravit prehľad aj hlásenie, no hlásenie nemam, to je prva vec, ale to hlavne je, ze ako tak pozeram do toho prehladu, tak vo februári je v prehlade napísane, že zrazené preddavky na daň(r.1) boli (napr.) 3 800,- Sk, priznaná a vyplatená suma daň.bonusu(r.6) - 2 400,- Sk, a odvedené(r.11) 3 800,- Sk. A moja otazocka je asi takato, co myslela ta spravkyňa dane tym slovickom OPRAVIT??? Myslela dat riadok odvedené do stavu 3 800-2 400 ? Niekedy mi to nepali. Ale ja ked jej to opravim, tak to bude mat opravene, a tym padom nemusia nam ten DB vratit? Alebo uz prehanam?
Paula
07.11.05,11:58
Vedel by mi niekto poradiť? Vo februári 2004 sme si neodratali od dane daňový bonus, takže som poslala žiadosť na daňový úrad, spravkyňa dane mi volala, ze treba opravit prehľad aj hlásenie, no hlásenie nemam, to je prva vec, ale to hlavne je, ze ako tak pozeram do toho prehladu, tak vo februári je v prehlade napísane, že zrazené preddavky na daň(r.1) boli (napr.) 3 800,- Sk, priznaná a vyplatená suma daň.bonusu(r.6) - 2 400,- Sk, a odvedené(r.11) 3 800,- Sk. A moja otazocka je asi takato, co myslela ta spravkyňa dane tym slovickom OPRAVIT??? Myslela dat riadok odvedené do stavu 3 800-2 400 ? Niekedy mi to nepali. Ale ja ked jej to opravim, tak to bude mat opravene, a tym padom nemusia nam ten DB vratit? Alebo uz prehanam?Opraviť= dať opravný februárový prehľad a treba odovzdať aj hlásenie za r.2004 tak, aby zodpovedali skutočnosti.
Katija
07.11.05,12:06
Keď ste naozaj odviedli 3800,- Sk a na riadku 11 máš 3800,- Sk, tak nemáš prečo tento riadok opravovať. Neviem, či ste len poslali viac peňazí, alebo ste aj zle vyrátali odvodovú povinnosť na riadku 10. Skontroluj si to.:):cool:
nikulik
07.11.05,13:03
Daň bola 3 800,- Sk a mali sme si odratať 2 400,- Sk daňový bonus, odvodová povinnosť r.10 je 1 400,- Sk, a v r.11 Odvedené je suma 3 800,-. Takže vlastne opravím len riadok 11 Odvedené, však?
Paula
07.11.05,13:24
Daň bola 3 800,- Sk a mali sme si odratať 2 400,- Sk daňový bonus, odvodová povinnosť r.10 je 1 400,- Sk, a v r.11 Odvedené je suma 3 800,-. Takže vlastne opravím len riadok 11 Odvedené, však?Už som kúštik domotaná :) Vy ste si bonus vo februári v skutočnosti neuplatnili (alebo áno?, Myslím pri výpočte miezd). Takže: r.1 = r.5 = r.7 =3.800,- ....r.6=0...r.10=r.11 = 3.800,-..odviedli ste za február správne. Bonus za február ste mohli dodatočne vysporiadať pri ročnom zúčtovaní preddavkov za rok 2004. Alebo sa mýlim? Možno sa to dá urobiť ešte teraz....ale to by hádam poradil niekto skúsenejší.
Doplnenie:nerobili ste náhodou v tom februári aj ročné zúčtovanie za r.2003?
Katija
07.11.05,14:45
Daň bola 3 800,- Sk a mali sme si odratať 2 400,- Sk daňový bonus, odvodová povinnosť r.10 je 1 400,- Sk, a v r.11 Odvedené je suma 3 800,-. Takže vlastne opravím len riadok 11 Odvedené, však?

Ak ste vo februári nerobili ročné zúčtovanie dane, ani nevysporiadavali minulé roky, tak by správne mal prehľad vyzerať, takto: R1=R5=3800,-Sk, Riadok 6=-2400,-Sk, R7=R10=1400,-Sk, R11=3800,-Sk ( podľa skutočnosti ) a RA=RB=2400,-Sk. Všade inde bude 0,- Sk. Máš takto ten prehľad? :):cool:
Paula
07.11.05,14:49
Ak ste vo februári nerobili ročné zúčtovanie dane, ani nevysporiadavali minulé roky, tak by správne mal prehľad vyzerať, takto: R1=R5=3800,-Sk, Riadok 6=-2400,-Sk, R7=R10=1400,-Sk, R11=3800,-Sk ( podľa skutočnosti ) a RA=RB=2400,-Sk. Všade inde bude 0,- Sk. Máš takto ten prehľad? :):cool:




S týmto súhlasím v prípade, že bonus zamestnanci vo februári skutočne dostali.
Katija
07.11.05,15:14
S týmto súhlasím v prípade, že bonus zamestnanci vo februári skutočne dostali. Tak som to myslela a pochopila, lebo v príspevku 36 píše, že na riadku 10 má 1400,- Sk. Mne sa zdá, že možno prehľad majú v poriadku, len odviedli viac ako mali. Ešte treba viac informácii, aby sme vedeli, čo tam teda bolo zle.:):cool:
nikulik
08.11.05,08:17
Ahojte, no ak som Vás doplietla tak sa ospravedlňujem, ale je to takto, este raz vysvetlim: daňový bonus si stále odpočítavame od dane, ktorú máme odviesť, takže tým pádom máme daňový bonus s daňovým úradom vyrovnaný. Ale fa. zacala existovať od 22. 01. 2004, za február sa odviela daň alebo neodpočítali sme od toho daňový bonus, čiže vlastne nám bola daňový úrad dlžný 2 400,- Sk. Stará mzdárka si to asi nevšimla, aj keď to nechápem keď robila prehľad aj hlásenie, ale to je teraz už jedno, proste to nechala tak, hlásenie nemám, neviem kde ho zapatrošila, takže na hlásenie sa nemôžem pozrieť ako to tam je, ale prehľady mám a v prehľade je to takto: najprv vysvetlím a potom riadky a sumy.
V prehľade je to podľa mňa správne-za február: Daň bola 3 800,- Sk, suma daňového bonusu vyplatená zamestnancom 2 400,- Sk, Odvodová povinnosť tým pádom
je 1 400,- Sk, ale odvedené 31. 03. 2005 bolo 3 800,-.
R.1 Sk 3 800,-, r.5 Sk 3 800,-, r. 6 Sk - 2 400,-, r. 7 Sk 1 400,-, r. 10 Sk 1 400,-, a riadok 11 Sk 3 800,-.
Este to niekomu nie je jasne? Rada vysvetlim. Proste ten prehľad je urobený správne.

No a po správnosti by som to mala ja ako opraviť? Len tak, že opravím r. 11 (odvedené) namiesto sumy 3 800,- Sk dám 1 400,- Sk??
Katija
08.11.05,09:01
Proste ten prehľad je urobený správne.

No a po správnosti by som to mala ja ako opraviť? Len tak, že opravím r. 11 (odvedené) namiesto sumy 3 800,- Sk dám 1 400,- Sk??
Píšeš, že prehľad za február je teda v poriadku, tak ho neopravuj. Mala by si zistiť na DÚ ako vyzeralo ročné hlásenie. V ńom sa Vám mal preplatok 2400,- Sk ukázať. To je jedna možnosť, že teba opraviť ročné hlásenie. No a byť tebou, tak si pre istotu pozriem, všetky platby na DÚ od februára, že či to už náhodou nebolo vykompenzované tak, že ste im poslali niektorý mesiac o 2400,- Sk menej. Keď si to nerobila ty, nemôžeš vedieť, čo sa všetko stalo. :):cool:
nikulik
08.11.05,09:13
Asi to urobím tak, že zájdem zajtra na daňový úrad, nech mi ukáže čo mám v prehľade opraviť, a na hlásenie sa tiež opýtam, či mi ho nemôže poskytnúť.
Oni nám totižto minulý piatok už uhradili tých 2 400,-Sk, tak potom neviem ako to u nich chodí, či si to oni nezisťujú? Alebo jednoducho požiadam, uhradia a je to vybavené.
Evaman
08.11.05,11:50
No neviem kde ako ale tu v KE na DÚ 1 si to určite preverujú, Q výkazy musia sedieť s ročným hlásením. Ja som takto tiež žiadala DÚ o vrátenie DB a teta si to všetko preverila , dokonca mi tam kdesi nesedela suma - 1,- Sk a hneď mi volala aby sme to opravili, bola to len chyba pri opisovaní do výkazu , tak to hneď aj u nich opravila. Je to fakt veľmi milá a ochotná pani , asi jedna z mála..
nikulik
08.11.05,13:20
Evaman máš pravdu, "asi jedna z mála...".

Ale mám ešte taký malý poddotaz, správkyňa dane keď mi volala, tak nepovedala (týmto sa ospravedlňujem a opravujem), že mám doniesť opravné ale dodatočné hlásenie, no prehľad nemôže byť dodatočný, taká kolonka tam ani nie je, ale hlásenie ano, vedeli by ste mi niekto vysvetliť rozdiel medzi opravným a dodatočným hlásením??
Paula
08.11.05,14:24
Evaman máš pravdu, "asi jedna z mála...".

Ale mám ešte taký malý poddotaz, správkyňa dane keď mi volala, tak nepovedala (týmto sa ospravedlňujem a opravujem), že mám doniesť opravné ale dodatočné hlásenie, no prehľad nemôže byť dodatočný, taká kolonka tam ani nie je, ale hlásenie ano, vedeli by ste mi niekto vysvetliť rozdiel medzi opravným a dodatočným hlásením??Na tlačive Prehľad máš len dve možnosti -riadny a opravný. Na tlačive Hlásenie je aj možnosť "dodatočné" a k nej dátum zistenia skutočnosti na podanie dod.hlásenia. Mne na DÚ povedali, že túto možnosť treba označiť, keď sa tlačivo podáva po termíne, resp. keď sa podáva jeho oprava po ich zistení, že je nesprávne vyplnené. Mne sa stalo, že som v Hlásení v jednom riadku prehodila číslice a im to samozrejme nesedelo. Dávala som im potom síce opravné, ale vyznačiť som mala dodatočné.
nikulik
09.11.05,04:17
Asi bude lepšie keď tam zájdem a opýtam sa rovno na daňovom úrade správkyne dane, lebo už som z toho úplne domotaná. Ďakujem za príspevky.
nikulik
16.11.05,06:05
No ahojte, takže bola som na tom daňovom úrade s opravným prehľadom, povedala mi ako to mam urobit, ale teraz ako tak na to pozeram, tak asi sa v niecom pomylila.
Ak sme odviedli daň bez toho aby sme si odpočítali daňový bonus, tak daňový úrad nám mal vrátiť ten DB, podala som žiadosť, peniaze nám prišli na účet a teraz:
r.A: 2400,-
r.B: 0,-
r.C: 2400,-
r.D: 0,-
Tak mi to povedala na daňovom. Ale mne sa zda, že v r.D sa pomylila, lebo keďže nám daňový úrad vrátil DB, tak by v r.D mala byť suma 2400,- alebo sa mýlim?
Mikolajova
20.01.06,16:14
chcela by som sa poradiť čo by ste dali aký dátum do prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch r. č.1 ak výplatný termín je 15 mzdy sú vyplatené posledné 13. a dátum odvodu dane bol 13. Dali by ste tam dátum výplatný termín alebo dátum, kedy boli v skutočnosti mzdy vyplatené (beriem do úvahy dátum mzdy posledného zamestnanca, ktorému som mzdu vyplatila)?
Čo ak mzdy boli vyplatené 13. ale daň bola odvedená 10.?
Denda
20.01.06,16:19
chcela by som sa poradiť čo by ste dali aký dátum do prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch r. č.1 ak výplatný termín je 15 mzdy sú vyplatené posledné 13. a dátum odvodu dane bol 13. Dali by ste tam dátum výplatný termín alebo dátum, kedy boli v skutočnosti mzdy vyplatené (beriem do úvahy dátum mzdy posledného zamestnanca, ktorému som mzdu vyplatila)?
Čo ak mzdy boli vyplatené 13. ale daň bola odvedená 10.?
Dávate dátumy skutočne uhradené a vyplatené:)
Mikolajova
20.01.06,16:55
A co ak vyplatené skutočne bolo 15. ale ja som odviedla skôr napr.9?
Manual
20.01.06,17:47
A co ak vyplatené skutočne bolo 15. ale ja som odviedla skôr napr.9?
Čo ... ? Asi nič, mala si výplaty spočítané 9. odviedla si daň a čakala na tvoj výplatný termín. V 3/04 som to tak spravil niečo podobné ale žiadna odozva z DU. Ale dávam na to už pozor.:)