aquik
22.06.09,01:19
nedavno som zalozil diskusiu, aky ucet v banke pre mladeho (22r. nestudent) a po prehodnoteni a orezani mojich poziadaviek som si vybral TatraDynamicTB od TATRA BANKY a Pohoda od CSOB, teraz riesim kombinaciu kariet ktoru z kariet MasterCard/Maestro/VISA si vybrat neembosovanu a ktoru embosovanu a ktoru v jednej banke a ktoru v druhej banke?

kde sa da vyuzit Maestro karta?

Maestro ma len CSOB (a je to myslim neembosovana karta) tam to je jasne s vyberom...
embosovanu/neembosovanu VISA kartu a embosovanu MasterCard kartu ma aj CSOB aj TATRA BANKA tak neviem aky typ a v akej banke si vybrat?

len pripominam...
embosovana karta - reliefne pismo
neembosovana - hladka karta, necitit pismo
Chobot
24.06.09,06:49
nedavno som zalozil diskusiu, aky ucet v banke pre mladeho (22r. nestudent) a po prehodnoteni a orezani mojich poziadaviek som si vybral TatraDynamicTB od TATRA BANKY a Pohoda od CSOB, teraz riesim kombinaciu kariet ktoru z kariet MasterCard/Maestro/VISA si vybrat neembosovanu a ktoru embosovanu a ktoru v jednej banke a ktoru v druhej banke?

kde sa da vyuzit Maestro karta?

Maestro ma len CSOB (a je to myslim neembosovana karta) tam to je jasne s vyberom...
embosovanu/neembosovanu VISA kartu a embosovanu MasterCard kartu ma aj CSOB aj TATRA BANKA tak neviem aky typ a v akej banke si vybrat?

len pripominam...
embosovana karta - reliefne pismo
neembosovana - hladka karta, necitit pismo

Myslím, že príliš komplikuješ a veľa nad tým špekuľuješ.

Čudujem sa vôbec, prečo si si zriadil 2 bežné účty v rôznych bankách, veĎ si chcel len jeden účet.

Ak už teda máš 2 účty, zober si v oboch tú kartu, ktorá je v rámci balíka. Ako som pozeral, ani jeden balík neobsahuje embosovanú kartu, ale myslím, že aj tak by ti bolo zbytočné platiť navyše za embosovanú kartu. neverím, že by si ju využil, teda že by sa ti poplatok za ňu vrátil (v CSOB je poplatok za embosovanú kartu 37 €, za gold dokonca 150 €). Ja mám v rámci balíka obe, Maestro Electron aj MasterCard a poviem úprimne, tú embosovanú som za posledné 3 roky využil len 1x pri platbe cez PayPal. Pokiaľ nebudeš húfne nakupovať cez internet alebo cestovať do zahraničia za nákupmi aspoň 1-2x mesačne, tak embosovaná je zbytočná. Keby som to nebal v balíku, tak si ju nekúpim.
jelalim
13.09.09,07:56
Maestro je velmi rozsirene v Rakusku a Nemecku, v beznych obchodoch ine karty ani neberu.
Moje odporucanie by bolo Maestro + embosovana Visa (obe z CSOB, ucet v TB by som zrusil)
vladoa
08.11.09,15:45
Mam ucet v CSOB a mBANK. Takze CSOB - Maestro, kreditna Mastercard neembosovana - absolutne postacuje. MBANK - Visa debet, kreditna Visa embosovana. Takto mam vsetky kombinacie, takze nemal by som mat nikde problem s platenim....
Flinstone
08.11.09,16:00
Maestro je velmi rozsirene v Rakusku a Nemecku, v beznych obchodoch ine karty ani neberu.
Moje odporucanie by bolo Maestro + embosovana Visa (obe z CSOB, ucet v TB by som zrusil)
v bežných obchodoch v rakúsku by som považoval za bezproblemovu VISA/Master Card. Maestro len v bankomatoch.
peter9998
24.10.10,15:26
pre tych co nevedia co su embosovane karty a pojmy o platobnych kartach - posielam slovnik o embosovanych kartach (http://www.kreditky.sk/p60/slovnicek.sk.html)