anina
15.07.04,11:32
Vyfakturovali sme českemu partnerovi prenájom vozidla s DPH.
Fakturu nam vratil s tym, ze by sa musel prihlasit na financny urad.Je to pravda?Podla mna sme fakturovali spravne. Aky mate na to nazor?Potrebujem to vyriesit cim skor.
Jozef Mihál
15.07.04,09:54
Toto presne je uvedené v dokumente, ktorý dnes na Poradu zavesila bea !

Pozrite
http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=1133
anina
15.07.04,11:27
Ano, patri to pod bod 7.-všeobecné pravidlo,ale maju Česi povinnost registrovat sa na finančnom urade? Nie je to tak, ze si jednoducho neuplatnia DPH akoby prijimali sluzbu od neplatcu? Mali nejaky dovod vratit tu fakturu?Nevem, co hovori o tom cesky zakon.
Ak mate link nan / DPH v CR/, budem povdacna za zaslanie
Luckasari
15.07.04,13:12
www.psp.cz - dokumenty
najdete tam vsetky ceske zakony
Vladimír Ozimý
04.08.04,09:57
POdľa mňa nemal právo odmietnuť faktúru a takisto sa nemusí registrovať na finančnom urade. On len skrátka nemá nárok na uplatnenie DPH mal by v prípade ak by sa dobrovolne registroval na slovensku. Toď moj názor
alexaneta
04.08.04,10:29
Zdieľam názor že ste fakturovali správne a to že on by sa mal preto zaregistrovať na finančnom úrade pre vás nie je argument .podľa mňa to mu hrozí až keď by nadobudol tovar v hodnote 10 000 EUR a toto je služba takže zrejme sami nerozumejú svojim zákonom.

PS nech si pozrie ich §94 ods.6 /český zákon/ za akých podmienok sa má registrovať vo svojom štáte a platiť daň
selena
04.08.04,12:36
Z toho všetkého vyplýva, že ak prenajímam auto z ČR, mne fakturujú s českou 19% DPH a ja nemám nárok na vrátenie DPH, iba ak sa registrujem v ČR za platcu DPH.Čiže ja môžem prenajímať vozidlo z ČR hoci za 1. mil. mesačne a DPH mi vrátia iba ak sa registrujem v ČR.Tak to je? A vie mi niekto povedať, okrem prenájmu vozidiel čo ešte také bežné môže patriť pod ten bod 7?
Viola
04.08.04,13:57
Česká legislatíva týkajúca sa DPH obsahuje zhodné podmienky ako sú upravené v našom novom zákone o DPH v § 56 a 58 zákona č.222/2004 Z.z.. Z týchto pragrafov vyplýva možnosť žiadať refundáciu dane z pridanej hodnoty na daňovom úrade Praha I. pri prenájme dopravného prostriedku.