31Jankal
22.06.09,09:33
Má s tým niekto skúsenosti? V akých krajinách platí? Bola som vo VSZP a povedali mi že na Chorvátsko sa nevzťahuje. Dakujem za rady
ivka70
22.06.09,07:40
Chorvatsko predsa nie je clenom Europskej unie, takze sa ani nemoze nan vztahovat.

Plati vo vsetkych clenskych krajinach EU.
Stanislav 1975
22.06.09,07:43
Má s tým niekto skúsenosti? V akých krajinách platí? Bola som vo VSZP a povedali mi že na Chorvátsko sa nevzťahuje. Dakujem za rady
Ale aj tak by som si radšej všade vybavil komerčné cestovné poistenie- totiž eur.zdr.preukaz uznávajú len u štátnych lekárov, ak domáci doplácajú za zdravotný úkon, príp. za lieky, tak doplácaš aj ty atď atď...
31Jankal
22.06.09,07:45
to plánujem aj komerčné cestovné poistenie ale chcela som si to ešte poistiť keby dačo. Dakujem za príspevky
Stanislav 1975
22.06.09,07:47
to plánujem aj komerčné cestovné poistenie ale chcela som si to ešte poistiť keby dačo. Dakujem za príspevky
Nie, ak si dáš komerčné cestovné poistenie,tak ten zdr. preukaz je bezpredmetná záležitosť- cestovné pois. je kvalitnejšie ako eur.zdrav.preukaz...
ludmilla
22.06.09,12:51
Výhody a nevýhody

Výhodou Európskeho preukazu zdravotného poistenia je to, že zdravotná starostlivosť poskytnutá na jeho základe nie je obmedzená finančným limitom. Kryje ošetrenie a liečbu aj chronických a vopred známych chorôb, čo v prípade komerčného cestovného poistenia býva spravidla vo výlukách. K výhodám patrí aj to, že zdravotná starostlivosť, ktorú preukaz pokrýva, zahŕňa širší rozsah úkonov ako je to v rámci komerčného poistenia.


Nevýhodou Európskeho preukazu zdravotného poistenia napríklad oproti komerčnému cestovnému poisteniu je nutnosť navštíviť len zmluvného (verejného) poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Preukaz pokrýva len úkony, ktoré sú v tom ktorom štáte hradené z verejného zdravotného poistenia, pacient teda platí takzvanú spoluúčasť. Nekryje úhradu nákladov za prevoz pacienta na Slovensko a takisto v prípade úmrtia neslúži na úhradu nákladov za prevoz telesných pozostatkov na Slovensko. Neviaže sa naň ani poskytovanie asistenčných služieb. Dobré je preto kombinovať Európsky preukaz zdravotného poistenia s komerčným cestovným poistením.

Zdroj: http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1016
jana2311
22.06.09,13:18
Vždy je lepšie pripoistiť sa, alebo si uzavrieť poistenie na cely rok aj do zahraničia