majka 5
22.06.09,09:36
Milí Poraďáci!
Chcela by som požiadať o radu. V čase krízy, asi ako všetci, aj my rozmýšľame nad šetriacimi systémami vo vyplácaní miezd. Nechceme síce siahať priamo na výšku mzdy zamestnancov, ale hľadáme možnosti šetrenia napríklad v odvodových zložkách. Tu nás napadla skupina dôchodcov, ktorých zamestnávame na TPP. Problémom však je, že nevieme ako zmeniť tento pracovný vzťah, aby sme ušetrili na odvodoch. DoVP nás obmedzuje počtom hodín ročne...napadá niekoho z Vás iná možnosť?
Bolo by možné uzavrieť s nimi po vzájomnej dohode mandátne zmluvy alebo niečo podobné? Ďakujem krásne za pomoc.
Tweety
22.06.09,07:56
Milí Poraďáci!
Chcela by som požiadať o radu. V čase krízy, asi ako všetci, aj my rozmýšľame nad šetriacimi systémami vo vyplácaní miezd. Nechceme síce siahať priamo na výšku mzdy zamestnancov, ale hľadáme možnosti šetrenia napríklad v odvodových zložkách. Tu nás napadla skupina dôchodcov, ktorých zamestnávame na TPP. Problémom však je, že nevieme ako zmeniť tento pracovný vzťah, aby sme ušetrili na odvodoch. Zmenu PZ je možné len vzájomnou dohodou. DoVP nás obmedzuje počtom hodín ročne...napadá niekoho z Vás iná možnosť? Ďakujem krásne za pomoc.
Odpoveď v texte.
majka 5
22.06.09,08:49
Pravdaže som si vedomá toho, že je to možné až po vzájomnej dohode. Problémom však je to, akú inú alternatívu ponúknuť tímto zamestnancom, aby oni na tom netratili, ale my ako zamestnávateľ ušetril?