elis33
22.06.09,11:01
Mám svadobný salón a chcela by som zákazníčkám dohodiť aj kameramana, fotografa a pod. Ako to spraviť. Objednať si na moje meno fotografa, ten mi vystaví faktúru a ja potom zákazníčke vydám ja faktúru, kde si prihodím nejakú sumu?Ako to riešiť po účtovnej stránke a právnej stránke?
Kde by som sa mohla dozvedieť viac?
Ďakujem
veronikasad
22.06.09,09:05
Mám svadobný salón a chcela by som zákazníčkám dohodiť aj kameramana, fotografa a pod. Ako to spraviť. Objednať si na moje meno fotografa, ten mi vystaví faktúru a ja potom zákazníčke vydám ja faktúru, kde si prihodím nejakú sumu?Ako to riešiť po účtovnej stránke a právnej stránke?
Kde by som sa mohla dozvedieť viac?
Ďakujem
Začneš na živnostenskom úrade - vybavíš si živ.list s predmetom podnikania "sprostredkovanie obchodu a služieb".
Fa od fotografa či kameramana bude tvojim VOZD, zákazníčke vystavíš fa, v ktorej bude "tvoja" cena za službu kamerana/fotografa a bude to tvoj prijem ovpl.základ dane. V podstate zdaníš zisk z provízie.
dragan.michal
22.06.09,09:09
Ahoj.

Základom je voľná živnosť: sprostredkovanie služieb a obchodu".

Následne uzavri s kameramanom atd zmluvu o sprostredkovaní. Ked si klient objedná kamaremana Ty vystavis klientovi fakturu na Tvoju sumu. Nasledne kameraman vystavi fakturu Tebe na jeho sluzby. Rozdiel je Tvoj zisk.