Idiotka
22.06.09,12:14
Firma partnerská nám omylom poslala platbu, o ktorej si myslím, že je mylná/duplicitná - uhradili faktúru a potom to spravili ešte raz...(ak nenastala iná, nám neznáma skutočnosť, lebo vzťah medzi nami nie je obyčajný obchodný, nie teda: my dodáme, oni zaplatia. Verím ale, že aj bez siahodlhého vysvetľovania ostane zachovaná podstata).

Moja otázka je: musíme z tejto čiastky odviesť DPH, ak si ju ponecháme? Ide o to, že firma nám platí pravidelne isté poplatky a v 7. mesiaci - júli - bude opäť splatnosť istej - zatiaľ neznámej sumy - s tým, že by sme vyrovnali túto už obdržanú platbu s tým, čo by mali zaplatiť ?

Ak by to bolo možné, ako to zaúčtovať? myslím príjem na bankový účet tejto čiastky a neskôr, o mesiac, jej zúčtovanie ?
andreaS
22.06.09,10:19
tieto platby nauctuj bud ako dalsiu uhradu faktury (duplicitnu, alebo tolkokrat kolkokrat uhradili a ostane ti to vysiet na 311) alebo si vytvor napr. ucet 379 900 (ja pouzivam presne tento ucet a nazvala som si ho nezname platby)

a potom nachystaj zapocet, kde uvedies vysku preplatenej faktury, kolko z toho preplatku pouzijes... a sumu uhrady novej faktury, kt. tymto hradis...

bolo by dobre este uviest do toho zapoctu co so zvyskom sumy, ci sa pouzije na dalsie faktury, alebo ci ju vratite...

ale predtym si pre istotu over:
- ci ta platba je skutocne duplicitna a nemali ste vystavit fa (vtedy sa to bude tykaj aj dph, ak ste platcami)
- ci tuto platbu neuhradila nahodou omylom banka a rovnako ci vam tuto sumu aj banka nestrhla, alebo ci ste ju medzitym nevratili
m.hladka
22.06.09,10:25
Podľa variabilného symbolu zistíš, či je táto faktúra duplicitne zaplatená.
Idiotka
22.06.09,10:27
Problém je - okrem iného - , že firma nekomunikuje, neodpovedá na telefonáty, emaily a peniaze mi - napodiv - nechýbajú.
Overiť či preveriť sa nedalo nič.
Tweety
22.06.09,10:27
Firma partnerská nám omylom poslala platbu, o ktorej si myslím, že je mylná/duplicitná - uhradili faktúru a potom to spravili ešte raz...(ak nenastala iná, nám neznáma skutočnosť, lebo vzťah medzi nami nie je obyčajný obchodný, nie teda: my dodáme, oni zaplatia. Verím ale, že aj bez siahodlhého vysvetľovania ostane zachovaná podstata).

Moja otázka je: musíme z tejto čiastky odviesť DPH, ak si ju ponecháme? Ide o to, že firma nám platí pravidelne isté poplatky a v 7. mesiaci - júli - bude opäť splatnosť istej - zatiaľ neznámej sumy - s tým, že by sme vyrovnali túto už obdržanú platbu s tým, čo by mali zaplatiť ? Ak ju použijete ako zálohu na službu, ktorá bude poskytnutá neskôr, musíte odviesť dph y prijatej platby.

Ak by to bolo možné, ako to zaúčtovať? Zaúčtovať ju cez účet záloh 324AE. myslím príjem na bankový účet tejto čiastky a neskôr, o mesiac, jej zúčtovanie ?
Čiast. odpovede v texte. Pri faktúre, na ktorú bola záloha poskytnutá, túto zálohu odrátate. Napr. fa za službu 311/602,343, odpočet zálohy 311/324, odpočet dph 311/343 mínusom.
Idiotka
22.06.09,10:28
prosím ťa, nepíš sem samozrejmosti, ktoré len miesto zaberajú a odvádzajú od hlavnej témy. To patrilo osobe s variabilným číslom a párovaním ...sorry, strácam niekedy trpezlivosť.
Vladimír Ozimý
22.06.09,11:27
mylná platba nie je predmetom DPH, pretože vy v čase prijatia neviete túto platbu posúdiť či ide o preddavok na konkrétnu službu alebo tovar alebo len o zápočet s inou pohľadávkou. T.j. zaúčtujte si ju ale z pohľadu DPH s ňou nič nerobte.
JarkaL
22.06.09,11:39
prosím ťa, nepíš sem samozrejmosti, ktoré len miesto zaberajú a odvádzajú od hlavnej témy. To patrilo osobe s variabilným číslom a párovaním ...sorry, strácam niekedy trpezlivosť.

mhladka Ti iba chcela poradit, prepac jej to.