Lubica H
22.06.09,13:30
dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
máme ohlásenú kontrolu z daňového úradu na DPH za marec 2009 a mám pripraviť doklady. Čo všetko treba doložiť? Podľa Oznámenia o výkone daňovej kontroly mám predložiť správcovi všetky doklady súvisiace s uvedeným zdaňovacím obdobím. Naozaj všetky? Aj tie, čo nesúvisia s DPH? Napríklad VPD o úhrade poštovného len preto, že je účtované v marci? Alebo interný doklad, v ktorom preúčtovávam DPH v rámci AE?

Nerada by som na niečo zabudla, ale tiež nechcem zbytočne dokladať niečo, čo nemusím. Ide o spoločnosť s ručením obmedzeným, účtujúcu v podvojnom účtovníctve.
JarkaL
22.06.09,11:38
Treba predložiť dodávateľské, odberateľské faktúry, pokladňu, interné doklady a ak budú chcieť, tak aj bankové doklady. Samozrejme evidenciu DPH na vstupe aj výstupe.
zuzzkaa
22.06.09,11:41
Všetky doklady kde je účtované o DPH. Pre úplnosť je najlepšie ak im pokladňu dáš za celý mesiac komplet. Ja som mala kontrolu za 12 mesiacov 2007. Daj im všetko - faktúry došlé, vyšlé, pokladničné doklady, interné. Ak nemáš vytlačené mesačné prehľady, tak vytlač a prilož, čím prehľadnejšie to bude tým menej sa budú rýpať. Ak máš zahraničné fa tak tiež všetko. Prekontroluj kurzy. Odo mňa chceli ešte aj internú smernicu na pracovné odevy, pretože v jednom mesiaci bolo kupované väčšie množstvo.

Určite aj bankové výpisy za kontrolované obdobie.
gita
22.06.09,11:44
Doklad VPD o úhrade poštovného im tiež kľudne daj, hádam nebudeš triediť bločky v pokladni, ktorý im dáš a ktorý nie, daj celú mesačnú pokladňu, lebo ked máš očislované doklady, tak by im chýbali čísla
Lubica H
23.06.09,05:18
ďakujem veľmi pekne, väčšinu z toho (faktúry došlé, vyšlé, pokladničné doklady) už mám nachystané, tak ešte tie interné doklady, zmluvy, ktoré sa týkajú jednej faktúry (v marci sme kupovali budovu, bol vysoký odpočet DPH. síce nám ho už vrátili, ale ktovie, možno sa im čosi nezdá.)

a hej, nezabudnúť na prehľady. :D ešte raz, veľká vďaka.
JarkaL
24.06.09,10:31
Veľa šťastia, nech Ti to dobre dopadne a nech dlho nezdržiavajú.
Lubica H
06.08.09,12:23
veríte tomu, že tú kontrolu ešte nemám ukončenú? a to mali 21 dokladov vrátane prehľadov na odkontrolovanie.
JarkaL
06.08.09,12:43
Neuveríš, ale veríme...