gaborshoes
22.06.09,13:11
Ahojte kolegovia,

dostal som potvrdenie od osetrujuceho lekara zamestnankyne o tehotenstve a neodporuca pracu na tri zmeny. Je to uplne samozrejme, ale co samozrejme nie je, ze ju nevypisal na PN, cim vznika problem, nakolko ju nemozeme z prevadzkovych dovodov zaradit tak, aby pracovala len na dve zmeny... Aj to by sa mi uz zdalo dost cudne, ked niekto ma pracovat poobednajsiu zmenu s dvojickami...

1. verzia . poslem ju naspat k lekarovi, aby ju vypisal
2. verzia - musim ju poslat domov s priemernym platom a dovodm prekazky na strane zamestnavatela?

Mate este inu alternativu?

Dakujem.
ivka70
22.06.09,11:22
Ty ju v ziadnom pripade nemozes poslat naspat k lekarovi, aby ju poslal na PN. Tehotenstvo nie je choroba.

Domov ju poslat mozes s priemernym platom. Ale to bude pre nu iba vyhodou, nemusi sa dat vypisat ani v pripade zdravotnych problemov na PN.

Mozes jej vytvorit pracovne miesto na jednu zmenu, kde bude robit napr. pripravy alebo cosi podobne pre dalsie zmeny, v sede, alebo nejake kancelarske prace ... cokolvek, co jej zdravotny stav umoznuje.
gaborshoes
26.06.09,09:51
Ty ju v ziadnom pripade nemozes poslat naspat k lekarovi, aby ju poslal na PN. Tehotenstvo nie je choroba.

Domov ju poslat mozes s priemernym platom. Ale to bude pre nu iba vyhodou, nemusi sa dat vypisat ani v pripade zdravotnych problemov na PN.

Mozes jej vytvorit pracovne miesto na jednu zmenu, kde bude robit napr. pripravy alebo cosi podobne pre dalsie zmeny, v sede, alebo nejake kancelarske prace ... cokolvek, co jej zdravotny stav umoznuje.
Tak to je jasne, ze tehotenstvo nie je choroba. Ale ine riesenie nevidim. Vies si predstavit, ze vo firme s 800 zamestnancami by som jednej vytvoril kanclerasku pracu? Tak by ma Nemci zozrali:-)
Taktiez na jednu zmenu ju z hladiska organizacie prace dat nemozme.
A ten priemerny plat - tak uz vidim vyraz tvare nemeckeho majitela...
veronikasad
26.06.09,09:54
Tak to je jasne, ze tehotenstvo nie je choroba. Ale ine riesenie nevidim. Vies si predstavit, ze vo firme s 800 zamestnancami by som jednej vytvoril kanclerasku pracu? Tak by ma Nemci zozrali:-)
Taktiez na jednu zmenu ju z hladiska organizacie prace dat nemozme.
A ten priemerny plat - tak uz vidim vyraz tvare nemeckeho majitela...

Pozri tu :

http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html#44