mirkistifi
22.06.09,14:09
Dobrý, prosím o radu, na monitore LCD Acer - mi jedného dňa všetko zmodralo, cca 2 týždne som s tým fungovala, ale teraz to až zožltlo a veľmi skresluje reálne farby, asi sa nevyhnem servisu, skúsili sme iný monitor na tento PC a to šlo v pohode. Takže iste monitor - otázka - dá sa taký problém odstrániť, bude to drahšie ako nový monitor? VĎaka.
mpca
22.06.09,12:33
Chobot podsvietenie je vždy "biele" teda lampa svieti len na bielo...
http://images.bit-tech.net/content_images/2006/03/how_crt_and_lcd_monitors_work/lcd2.jpg
problém bude asi niekde inde...
Chobot
22.06.09,12:47
Chobot podsvietenie je vždy "biele" teda lampa svieti len na bielo...
http://images.bit-tech.net/content_images/2006/03/how_crt_and_lcd_monitors_work/lcd2.jpg
problém bude asi niekde inde...

Aha, sorry, tak som to domotal...

Radšej to vymažem.
judita1971
22.06.09,12:52
Dobrý, prosím o radu, na monitore LCD Acer - mi jedného dňa všetko zmodralo, cca 2 týždne som s tým fungovala, ale teraz to až zožltlo a veľmi skresluje reálne farby, asi sa nevyhnem servisu, skúsili sme iný monitor na tento PC a to šlo v pohode. Takže iste monitor - otázka - dá sa taký problém odstrániť, bude to drahšie ako nový monitor? VĎaka.


nie som žiadna odborníčka, ale niečo podobné sa stalo mne, mala som počítač v oprave, keď mi ho doniesli, zapojila som monitor a farby do modra.... zhrozila som sa..... skúsila som iný monitor všetko OK. Nakoniec chyba bola v tom: Koncovka od monitora čo dávaš do počítača má také malé kolíčky... jeden z nich bol zahnutý a nebola správne zastrčený v počítači, opravila som to .... a sláva ... farba OK. nepýtaj sa čo to bolo, prečo to bolo ale pomohlo to... možno pomôže aj tebe.....
mpca
23.06.09,04:13
Aha, sorry, tak som to domotal...

Aj "mister" tesár sa niekedy utne;):):):cool:
pistik71
23.06.09,05:52
Dobrý, prosím o radu, na monitore LCD Acer - mi jedného dňa všetko zmodralo, cca 2 týždne som s tým fungovala, ale teraz to až zožltlo a veľmi skresluje reálne farby, asi sa nevyhnem servisu, skúsili sme iný monitor na tento PC a to šlo v pohode. Takže iste monitor - otázka - dá sa taký problém odstrániť, bude to drahšie ako nový monitor? VĎaka.

Treba nechat posudit servis, aj ked Acer ma servis c Brne, posiela sa to tam UPSkou na ich naklady - pri zarucnej oprave. Skusit zavolat, obvyle taketo chyby poznaju.