mravec2006
22.06.09,14:29
Zdravím som tu nový,mal by som jednu otázočku.V marci mi rozmlátil chalan auto bez pzp.Tesne pred tým mu vypršalo.Teraz je spis na skp.Šokdu nahlásil v poisťovni čsob telefonicky,čo poisťovni stačí,ale nestačí to skp.Skp mu zaslala papiere o zavinení domov,ale zjavne ich ignoruje.Dá sa v takom prípade dať trestné oznámenie alebo ako by some mali postupovať?Ďakujem
tutiola
22.06.09,12:41
Vítaj medzi nami a cíť sa tu dobre. Otázky máš, len ich treba vždy správne zaradiť. Ale nemusíš sa obávať. Odborníci sa tu nájdu aj na tvoj problém.
pepsikova
24.06.09,05:44
...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...
Stanislav 1975
24.06.09,05:50
...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...
skp- slovenská kancelária poisťovateľov
pzp- povinné zmluvné poistenie
;););)
Stanislav 1975
24.06.09,05:54
...vitaj, mravec..čo je to:...skp, pzp?..možno by som vedela poradiť, len tie skratky...
..ak ti chlapík rozbil auto, určite tam bola privolaná polícia,je o tom záznam, ty si si uplatnil škodu v poisťovni, oznámenie ktorej on ignoruje..myslím, že poisťovňa by ti mala škodu vyplatiť a peniaze vymáhať od neho...ak som správne pochopila...
Nie-poistovňa sama od seba peniaze nevyplatí- nieje dovod , keďže vinník s ńou nemá žiadny poistný vzťah- peniaze vyplatí tá poisťovňa , ktorú určí skp a to z garančného fondu a následne si to vymáha skp súdnou cestou...:cool:
Poisťovňa to vlastne len technicky zrealizuje ale svoje peniaze nevyplatí, ale z garančného fondu...
ekopo
24.06.09,05:59
Polícia sa nemusí volať pri nehode pri ktorej neprišlo k zraneniu, usmrteniu osôb a pri ktorej škoda nepresiahla hranicu 3.990 €. Volá sa len v tom prípade, ak sa účastníci nedohodnú kto je vinník. Takáto škoda sa hradí z PZP (povinné zmluvné poistenie) vinníka. Ak nemá platné PZP, tak z havarijného poistenia, posledný prípad je, že sa škoda vymáha občiansko právnym konaním.


a ešte link:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=285
Stanislav 1975
24.06.09,06:00
Polícia sa nemusí volať pri nehode pri ktorej neprišlo k zraneniu, usmrteniu osôb a pri ktorej škoda nepresiahla hranicu 3.990 €. Volá sa len v tom prípade, ak sa účastníci nedohodnú kto je vinník. Takáto škoda sa hradí z PZP (povinné zmluvné poistenie) vinníka. Ak nemá platné PZP, tak z havarijného poistenia, posledný prípad je, že sa škoda vymáha občiansko právnym konaním.
Ak nemá pzp vinnik tak škoda sa vypláca z garančného fondu skp...
ekopo
24.06.09,06:11
Ak nemá pzp vinnik tak škoda sa vypláca z garančného fondu skp...
Skús si dať opraviť poškodené auto a následne ho vyzdvihnúť bez zaplatenia (aj keby to malo byť z fondu skp...)
Stanislav 1975
24.06.09,06:14
Skús si dať opraviť poškodené auto a následne ho vyzdvihnúť bez zaplatenia (aj keby to malo byť z fondu skp...)
ekopo- ale však bežne sa to tak robí- dáš si opraviť auto, zaplatí sa to z garančného fondu a ideš domov-akurát teraz to riešim, mám 1 taký prípad teraz ...:rolleyes:
však to nieje bez zaplatenia-zaplatí to fond skp...
ekopo
24.06.09,06:23
ekopo- ale však bežne sa to tak robí- dáš si opraviť auto, zaplatí sa to z garančného fondu a ideš domov-akurát teraz to riešim, mám 1 taký prípad teraz ...:rolleyes:
však to nieje bez zaplatenia-zaplatí to fond skp...
ide o to že kedy je zaplatené.....auto dostanem až po zaplatení a o to ide
(osobná skúsenosť)
mravec2006
24.06.09,06:38
Problem 1 je že teraz polícia nepríde k hociakej havarke.Male havarky nazívaju škodové udalosti a nedávuju ani pokutu,preto maju super štatistiky odkedy sa zaviedla 50 v meste.Problem 2 je že on to nahlásil poisťovni že bol vinník,ale skp chce ešte raz jeho priznanie k nehode.Na ktore on teraz kašle.Aby sa vám nestalo to čo mne,tak si stále pýtajte šek o zaplatení pzp ktorý má mať pri sebe,ak nie volajte políciu a trvajte na tom.Ja som to neurobil,a teraz mam problemy.
Stanislav 1975
24.06.09,07:50
Problem 1 je že teraz polícia nepríde k hociakej havarke.Male havarky nazívaju škodové udalosti a nedávuju ani pokutu,preto maju super štatistiky odkedy sa zaviedla 50 v meste.Problem 2 je že on to nahlásil poisťovni že bol vinník,ale skp chce ešte raz jeho priznanie k nehode.Na ktore on teraz kašle.Aby sa vám nestalo to čo mne,tak si stále pýtajte šek o zaplatení pzp ktorý má mať pri sebe,ak nie volajte políciu a trvajte na tom.Ja som to neurobil,a teraz mam problemy.
To máš pravdu, ja som na konferencii pred účinnosťou nového zákona vravel, že s tým bude problém a je to tu- policajti fakt prídu len nad uvedenú škodu-:mad: a mnohí vinníci zatajujú, že nejaká nehoda bola- chlapík čaká v poist. na vinníka a jeho nikde-volá mu a vinník mu s kludom angličana na drzovku povie-" však my sme spolu žiadnu nehodu nemali":mee::mee::mee:
Treba si pri nehode aspoň vypísať záznam o nehode a dať to vinníkovi podpísať...-je na to medzinárodné tlačivo...
Stanislav 1975
24.06.09,07:53
ide o to že kedy je zaplatené.....auto dostanem až po zaplatení a o to ide
(osobná skúsenosť)
ekopo,však samozrejme, že ti nikto auto nedá pred zaplatením, ale neboj sa , skp to vyplatí dopredu a až následne si to vymáhajú od vinníka...;)
mravec2006
24.06.09,08:02
Poslali mu tlačivo kde si ma priznať vinu,ale nič.Neviete či by sa dalo ho navštíviť s policajtmi,aby spísali neaký dodatkový zápis.
Stanislav 1975
24.06.09,08:07
Poslali mu tlačivo kde si ma priznať vinu,ale nič.Neviete či by sa dalo ho navštíviť s policajtmi,aby spísali neaký dodatkový zápis.
S policajtami asi nie- to už nič nedokážu,skor s nejakými tvrdými chlapcami...
pepsikova
24.06.09,21:32
...mravec a ty si k tej nehode políciu nevolal?..ak áno, mali by mať záznam, ak nie, to už bude smola...
mravec2006
25.06.09,06:41
ved to,oni nechodia ku každej nehode aby mali lepšie štatistky,idem to riešiť cez svedkov a ich svedectvom u notára,možno to bude stačiť na skp,dám vedieť ako som dopadol.