alex307
27.07.05,16:44
ahojte, precitala som si vsetko, z kazdeho rozku trosku som si vybrala, ale aj tak potrebujem kompletnu radu. zamestnavame 7 ludi na trvalo, 60 na brigadu. 3/4 su z toho studenti. dohodu mame postavenu v poriadku ale ako to zlucit do poriadku s evidenciou dochadzky, ked robia viac. peniazky za to dostavaju, su plateni inak hodinovo, takze je to asi takto problem. takisto trvali, ti maju zmluvu na minimalnu mzdu, vsetci azda chapete preco, a robia den 15 hodin, dva volno, tak ako to zapisovat? problem nastal vlastne az teraz ked jeden studak doma hovoril mame, ze robi u nas 140 hodin, co nie je pravda, lebo dvakrat ani neprisiel a mal len 22 hodin za cely mesiac, co je uplne slabota, maju mat 70 hodin. ona veri jemu. dochadzku mame zapisanu aj to, kde sa im zapisuju tringelty, vybral si aj adekvatnu zalohu, len jeho mama stale neveri, ze on je ten klamar. my mame podklad, vypis z pc, kedy robil presne casy + kamerovy system, ktory presne zachytava, ze tu nebol. chcem si urobit v tom poriadok, lebo ma vytacaju takeho xantypy. dakujem
Maňaska
27.07.05,14:51
OMYLOM SOM DALA SÚHLAS PREDCHÁDZAJUCEMU PRÍSPEVKU!!!!!!!!!!!
Maňaska
27.07.05,15:01
ahojte, precitala som si vsetko, z kazdeho rozku trosku som si vybrala, ale aj tak potrebujem kompletnu radu. zamestnavame 7 ludi na trvalo, 60 na brigadu. 3/4 su z toho studenti. dohodu mame postavenu v poriadku ale ako to zlucit do poriadku s evidenciou dochadzky, ked robia viac. peniazky za to dostavaju, su plateni inak hodinovo, takze je to asi takto problem. takisto trvali, ti maju zmluvu na minimalnu mzdu, vsetci azda chapete preco, a robia den 15 hodin, dva volno, tak ako to zapisovat? problem nastal vlastne az teraz ked jeden studak doma hovoril mame, ze robi u nas 140 hodin, co nie je pravda, lebo dvakrat ani neprisiel a mal len 22 hodin za cely mesiac, co je uplne slabota, maju mat 70 hodin. ona veri jemu. dochadzku mame zapisanu aj to, kde sa im zapisuju tringelty, vybral si aj adekvatnu zalohu, len jeho mama stale neveri, ze on je ten klamar. my mame podklad, vypis z pc, kedy robil presne casy + kamerovy system, ktory presne zachytava, ze tu nebol. chcem si urobit v tom poriadok, lebo ma vytacaju takeho xantypy. dakujem1 - cit:"zamestnavame 7 ludi na trvalo, 60 na brigadu. 3/4 su z toho studenti" - predpokladám, že z tých 60 brigád sú 3/4 študentov - dohody znamená dohody o vykonaní práce, alebo
aj brigádnická činnosť študentov ?/pozor na sledovanie odpracovaných hodín z zmysle zákonníka práce!/ Sledujte ODPRACOVANE hodiny a tie zaplaťte.U brigádnicej práci študentov je to povinnosť zo zákona.
2 - cit:"robia den 15 hodin, dva volno, tak ako to zapisovat? " - no normálne, ako robia. Majú buď pravidelnú, alebo nepravidelnú pracovnú dobu. Dochádzku evidujte podľa naplánovaného kalendára.Opäť pozor na maximálny pracovný fond v zmysle zákonníka práce. Ešte ste asi nemali pracovný úraz s dokazovaním či je pracovný, alebo nie - keď evidencia pokryvkáva.
3 - mamou sa nedajte vytočiť - aj tak Vám neuverí - ale pozor, kľudne môže zavolať niekomu na Inšpektorát práce.
alex307
27.07.05,15:30
dakujem, studenti maju brigadnicku dohodu studentov a ostatni maju dohodu o vykonani prace. my to tak robime, ze im platime odpracovane hodiny vsetkym. ide mi len o to, ze ti studenti robia viac ako 20 hodin tyzdenne,hlavne teraz cez prazdniny. pracovny uraz sme mali, dokonca aj teraz jedna brigadnicka si vytkla nohu, doniesla som im evidenciu co piseme a stacilo to. fakt ide len o to, ci si viest fiktivne podla zakona na tych 20 hodin a plus bokom pre nas alebo sa to da cele nejako dat dohromady.
Maňaska
27.07.05,15:40
zákon sa nesmie porušovať, ak neexituje výnimka :-). Oficiálne to dokopy asi nezlúčite.