lienka3
22.06.09,14:46
Neviem sa rozhodnúť ako ďalej mám veľmi málo roboty a aj keď nemám ešte inú robotu a momentálne musím aj rozmýšľať z čoho zaplatiť sociálnu poisťovňu, lebo mi od 1.7.2009 vzniká povinnosť platiť odvody(minulý rok som nemusela) tak rozmýšľam čo je lepšie zrušiť alebo pozastaviť, čo ak ju zruším a mala by som tak o 2 mesiace robotu, môžem si vybaviť novú živnosť a ako to bude potom s odvodmi? Budem ako nový živnostník a rok neplatim alebo musím začať platiť? Skúsi mi niekto poradiť:confused:
Muška
22.06.09,13:29
Neviem sa rozhodnúť ako ďalej mám veľmi málo roboty a aj keď nemám ešte inú robotu a momentálne musím aj rozmýšľať z čoho zaplatiť sociálnu poisťovňu, lebo mi od 1.7.2009 vzniká povinnosť platiť odvody(minulý rok som nemusela) tak rozmýšľam čo je lepšie zrušiť alebo pozastaviť, čo ak ju zruším a mala by som tak o 2 mesiace robotu, môžem si vybaviť novú živnosť a ako to bude potom s odvodmi? Budem ako nový živnostník a rok neplatim alebo musím začať platiť? Skúsi mi niekto poradiť:confused:
Lienka,
zruš živnosť a zastavíš si tým odvody.
Výpis z DP treba odovzdať na SP, ale hneď k nemu pripni aj kópiu o zrušení živnosti.
Keby si si ju iba zastavila, tak ju musíš mať zastavenú najmenej na 6 mesiacov.

...a áno, ak si urobíš novú živnosť opäť neplatíš do SP ....až zasa z DP r. 2009, ale do ZP platíš preddavky a to v takej výške v akej Ti vyšli v RZZP za r. 2008.
lienka3
23.06.09,09:27
ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))
tokoska
23.06.09,17:20
Odporúčam urýchlene zrušiť k 30.6.2009, zaslať potrebné doklady do SP, odhlásiť sa v ZP / odoslať zúčtovanie ZP/.
Nezabudni sa prihlásiť na úrad práce, inak si budeš musieť platiť odvody do ZP ako samoplátca.
Prajem veľa šťastia.
ondrejvla
23.06.09,17:25
ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))

Ak to bolo ťažké, tak blahoželám, ale ak to bolo pre Teba pekné, - no škoda...
Tiež odporúčam k tej zmene života, aj živnosť zrušiť.
Muška
23.06.09,18:30
ďakujem idem si to vybaviť a uvidím, tak akosi fajn obdobie, ale nejako bolo a nejako bude asi zmena života. Práve som sa aj po 24 rokoch rozviedla :-)))))

Tak, a máš najvyšší čas prísť medzi nás
Klikni: http://www.porada.sk/t10254-p45-stretko-v-madarsku.html