Palac
22.06.09,16:29
Dobrý deň,

podarilo sa mi v jednom internetovom kasíne vyhrať v rulete 1000€, tak som si ich dal vyplatiť na účet, všetko prišlo v pohodke, len ma potom napadlo, že na slovensku sa všetko zdaňuje.

Tak som pátral na internete ako je to so zdanením výhry v online rulete ale nič som nenašiel len toto www(bodka)drsr(bodka)sk/ drsr/ slovak/ danovy_subjekt/ pokyny_dr_sr/ data/ vyhry.rtf kde som sa dočítal, že "Od dane sú oslobodené výhry v lotériách, stávkach a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa zákona č. 194/1990 Zb. o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov ( ďalej len „zákon o lotériách“) v hodnote neprevyšujúcej 300 000 Sk za každú výhru." kde v podrobnostiach bolo napísane, že tam patri aj ruleta.

Tak sa chcem teda opýtať, či je aj moja vyhra oslobodená od dani z výhry. Prípadne ako to je do zdanenim.

Vďaka
Chobot
22.06.09,14:59
Dobrý deň,

podarilo sa mi v jednom internetovom kasíne vyhrať v rulete 1000€, tak som si ich dal vyplatiť na účet, všetko prišlo v pohodke, len ma potom napadlo, že na slovensku sa všetko zdaňuje.

Tak som pátral na internete ako je to so zdanením výhry v online rulete ale nič som nenašiel len toto www(bodka)drsr(bodka)sk/ drsr/ slovak/ danovy_subjekt/ pokyny_dr_sr/ data/ vyhry.rtf kde som sa dočítal, že "Od dane sú oslobodené výhry v lotériách, stávkach a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa zákona č. 194/1990 Zb. o lotériách a iných podobných hrách v znení neskorších predpisov ( ďalej len „zákon o lotériách“) v hodnote neprevyšujúcej 300 000 Sk za každú výhru." kde v podrobnostiach bolo napísane, že tam patri aj ruleta.

Tak sa chcem teda opýtať, či je aj moja vyhra oslobodená od dani z výhry. Prípadne ako to je do zdanenim.

Vďaka

Síce ten zákon č. 194/1990 už bol zrušený zákonom č. 171/2005, ale na zdanenie výhry sa vzťahuje zákon o dani z príjmov č. 595/2003. A o tom so písal tu, najmä posledný príspevok (č. 8):

http://www.porada.sk/t102772-profesionalny-gambling-platit-dan-alebo-nie.html

Takže už je to v platnosti, preto podľa mňa daň platiť nemusíš.
otpad
12.08.09,11:45
Európa
Vývoj európskeho odvetvia online hier je smerodajne poznačený rozhodnutiami na európskej úrovni. Zásady uvedené v tzv. rozhodnutí Gambelli Európskeho súdneho dvora (EuSD) boli ešte ďalej upresnené rozhodnutím v právnej veci „Placanica" ako aj v dvoch rozhodnutiach týkajúcich sa hazardných hier súdneho dvora EFTA z jari 2007. Podľa nich musí každé obmedzenie hazardnej hry, ktoré má za cieľ ochranu všeobecného záujmu, (ako ochrana spotrebiteľa) „koherentne a systematicky" prispieť k jeho utlmeniu. Členský štát sa nemôže odvolávať na nutnosť obmedzenia prístupu verejnosti k hazardným hrám, keď súčasne svojich občanov povzbudzuje k účasti na štátnych lotériách, hazardných hrách či stávkach, ktorých tržby plynú do štátnej pokladnice. Všetky obmedzenia slobody poskytovania služieb musia byť okrem toho vhodné na uskutočnenie sledovaného cieľa a nesmú ísť nad rámec toho, čo je nutné na dosiahnutie tohto cieľa. V rozhodnutí Placanica Európsky súdny dvor tiež rozhodol, že členský štát nesmie uvaliť trestnoprávne sankcie kvôli nesplnenej administratívnej formalite (národná licencia), ak splnenie tejto formality odmietol alebo prekazil porušením práva Spoločenstva.
Aj v Európskej komisii všetko nasvedčuje, že sa oblasť hazardných hier otvorí. Od apríla 2006 Komisia zahájila konanie pre porušenie zmluvy už proti desiatim členským štátom, lebo je toho názoru, že tieto štáty svojimi národnými predpismi o hazardných hrách porušujú európske právo. Konania proti Francúzsku, Maďarsku, Švédsku, Fínsku, Dánsku, Grécku a Holandsku sú už na druhom stupni.
Nutricia
12.08.09,11:49
myslím že všetky výhry okrem štátnej lotérie sa zdanujú.