pipula
22.06.09,16:11
Má niekto skúsenosti so zápalom žalúdka? Chodím na fibroskopiu pravidelne každý rok a vždy mi zistia slabý zápal žalúdka. Neviem z čoho to je, lebo nejedávam mastné jedlá, maso skoro vôbec, nefajčím alkohol nepijem a výsledok je rovnaký. Ako to mám liečiť, vie nikto poradiť? Ďakujem.
terezamaria
22.06.09,14:28
Má niekto skúsenosti so zápalom žalúdka? Chodím na fibroskopiu pravidelne každý rok a vždy mi zistia slabý zápal žalúdka. Neviem z čoho to je, lebo nejedávam mastné jedlá, maso skoro vôbec, nefajčím alkohol nepijem a výsledok je rovnaký. Ako to mám liečiť, vie nikto poradiť? Ďakujem.

Zrejme máš genetické predispozície žalúdkára. Asi by bolo treba dlhodobe užívať Helicid a snažiť sa jesť jedlá, ktoré neprekyslujú organizmus. Veľmi dobre na zápal žalúdka robí prášková škorica, pridať si do kávy alebo čaju, ale aspoň pol kávovej lyžičky. Je to chutné, skús to 2 krát denne.
lijana1
22.06.09,15:30
môže to byť aj z nervoveho vypätia
ondrejvla
22.06.09,15:51
Zrejme máš genetické predispozície žalúdkára. Asi by bolo treba dlhodobe užívať Helicid a snažiť sa jesť jedlá, ktoré neprekyslujú organizmus. Veľmi dobre na zápal žalúdka robí prášková škorica, pridať si do kávy alebo čaju, ale aspoň pol kávovej lyžičky. Je to chutné, skús to 2 krát denne.

Nedá mi nesúhlasiť s tým, čo sa týka škorice. Ja ju mám ako lahôdku, káva bez nej mi nechutí, Helicid som užívala pri helicobactere, neskôr mi nasadili Lomac, teraz Controloc. No až teraz som si prečítala príbalový leták, keď mi totálne vyschla sliznica, v ústach mám nielen sucho, ale aj ranky, musím si potierať jazyk aj podnebie olivovým olejom, nakoľko som mala nielen na perách, ale najmä v ústnej dutine ranky. Takže určite navštív opäť lekára, ten slabý zápal ti môže robiť aj tropické ovocie, skús začať vyraďovať.
pasuliatko
22.06.09,18:08
Helicobacter pylori ti nezistili? ja som mala podobné problémy ako ty, bola som aj hospitalizovaná kvôli tomu , trepla som dlhé roky... môže to spôsobovať hlavne stres a štiplavé jedlá. mne na toto pomohlo velmi tbl RANITAL a proti nadmernej kyseline čo mám ja mi doktorka predpísala HELICID a od vtedy mám pokoj :)
http://www.gastroenterolog.com/crohnova_choroba.htm
http://primar.sme.sk/c/4117253/zapal-sliznice-zaludka-gastritida.html
adi11
22.06.09,18:55
Skús ráno nalačno piť neochutený actimel, alebo aj švedske byliny s melasou ráno nalačno malú lyžičku zapiť s bylinkovým čajom šalviou...mne to pomáha...je to taká prevencia...skús možno pomôže:)
danse
23.06.09,10:21
Ja mam tiez hlboku gastritidu aj helicobaktera, ale nakolko som vybrala uz 2x trojkombinaciu liekov a nepomohlo, tak uz to ani neriesim. Rano nalacno zjem lyzicu lanovych semiacok, zapijem poharom vody a lekarka mi odporucila probiotika - BIO GAIA. Vynechala som vsetko drazdive - kava, cierny caj, vyprazane, alkohol apod. a celkom sa to da, ked to dodrziavam. Rano si dam namiesto kavy zeleny caj a citim sa velmi dobre. To uz kazdy vie, co mu robi zle a mal by sa toho vyvarovat. A chodim cvicit Pilates do skupiny, aj to mi pomaha, neverili by ste. Hlavne psychicky, ta je dolezita, podla mna vsetky problemy so zaludkom su spojene prave so zlym psychickym stavom, stresom a pod. a nespravnou zivotospravou. A tu skoricu urcite vyskusam, obcas zhresim kavou, tak si ju ochutim skoricou, to moze byt dobre:-)
Deganova
24.06.09,04:28
Mne pri zápale žalúdka najviac pomohol kúpeľ žalúdka harmančekom. Ráno si uvar harmančekový čaj, vlažný vypi a teraz kúp žalúdok nasledovným spôsobom, v 10 minútových intervaloch lež najprv na chrbte, na pravom boku, na ľavom boku, na bruchu a opäť na chrbte teda 1 kúra trvá 50 minút. Viem, že sa Ti to bude zdať zdĺhavé, ale po týždni sa moje problémy odstránili a teraz raz cca 3 mesiace, to robím ako preventívku.
pipula
19.07.09,15:06
Ešte mám aj takýto problém. Nemôžem jesť na lačno ovocie, hoci všade doporučujú ovocie jesť do obeda aj pri diétach. Včera som kúpila melón, bol veľmi dobrý šťavnatý, ale tie kŕče po jeho konzumácií neprajem nikomu. Stalo sa mi to aj s jablkom. Inak mám ovocie veľmi rada. Je to niečo ako žlčníkový záchvat, hoci žlčník nemám už 20 rokov. Potom som z toho tak vyšťavená, že nevládzem ani chodiť. Čím to môže byť? Ak má niekto takéto skúsenosti, tak prosím o radu. Ďakujem.
Deganova
20.07.09,04:37
Pipula, aj keď sa ovocie doporučuje, ale pri Tvojich problémoch so žalúdkom určite nie na lačno. Ja jablko môžem, ale len ošúpané ( to isté platí aj o broskyniach, hrozno zasa len bez jadierok).Moje rána sú prevažne jogurtové a ovocie len okolo desiatej aj to po malých kúskoch, dobre požuté. Jablko si môžeš aj postrúhať a skús si robiť ovocné šaláty s prídavkom trochy medu. Ja s tým mám veľmi dobré skúsenosti.