VALIKA60
22.06.09,18:43
Nepôjde niekto z Vás na kúpelný pobyt do Nimnice v auguste?Mám poukaz na celý august a mám obavy ako to tam dopadne s mojím oddychom a kúpelnou liečbou.Až ste tam boli v poslednej dobe napíšte či ste boli spokojný s mimo kúpelnou aktivitou.Dakujem.
ondrejvla
22.06.09,17:13
Nepôjde niekto z Vás na kúpelný pobyt do Nimnice v auguste?Mám poukaz na celý august a mám obavy ako to tam dopadne s mojím oddychom a kúpelnou liečbou.Až ste tam boli v poslednej dobe napíšte či ste boli spokojný s mimo kúpelnou aktivitou.Dakujem.

Práve sa nachádzam v kúpeľoch Nimnica, som tu spolu s manželom od 17.júna a sme obaja veľmi spokojní. Je tu krásne prostredie, síce teraz studené a upršané, čas trávime na izbe, ale keď prestane pršať, chodievame na prechádzky. Procedúry ti vyberie lekár, personál je veľmi milý a ochotný, všade je čisto, ubytovanie je v zrekonštrovaných pavilónoch, izby sú zariadené novým nábytkom s TV SAT, samostatnou kúpeľňou a WC. Strava je podľa diéty, ktorú ti určí lekár, veľmi chutná, ja mám diabetickú diétu, som nadmieru spokojná. Mimo kúpeľné aktivity tu sú, výlety do okolia, stretnutia so zaujímavými ľuďmi, 3x do týždňa sú tanečné večery so živou hudbou. Priznám sa, nezaujímajú ma tieto aktivity, obaja s manželom sme sem prišli za účelom liečenia. Ak sa tešíš na to, že ti tu pomôžu, tak ver mi, že ak sama budeš chcieť, tak aj pomôžu...
VALIKA60
22.06.09,17:40
Vlastička dakujem a prajem Ti príjemný pobyt.
Lianka
22.06.09,17:45
Svoju skusenost a dojmy z pobytu v Nimnici (asi v 2006) som popisala v tomto prispevku: http://www.porada.sk/993008-post4.html.
ondrejvla
22.06.09,17:58
Svoju skusenost a dojmy z pobytu v Nimnici (asi v 2006) som popisala v tomto prispevku: http://www.porada.sk/993008-post4.html.
Lianka, mne tu vôbec nechýbajú obchody, hluk tlmia stromy, teraz tu nie je premávka žiadnych kamiónov, využívajú diaľnicu. A spoločenský život? - vieš, keď sa chcem liečiť, no a to sa chcem, tak toto nepovažujem za dôležité atribúty liečenia. Lúčky, tie sú na iné diagnózy, som rada, že ako diabetička nemusím cestovať až do Bardejova, tam je krásne, ale pre mňa trošku priďaleko.
lenkak
22.06.09,18:03
Moja sestra bola veľmi spokojná v Nimnici. Bola tam síce pred x rokmi, mladučká, pochabá, ale že aj zábaviť sa dalo. Boli sme ju pozrieť, krásne prostredie, čisto, útulne. Teraz tam je určite aj viac vybavení, viac možností.
Lianka
22.06.09,18:05
Vlasta, preto som aj napisala, ze som bola v 2006, lebo sa mohlo co to zmenit. No ja som zazila viacere kupele, tak mozem porovnavat - a ja som narocna klientka :-)) - nielen co sa tyka samotnych procedur, personalu, prostredia, ale aj vybavenosti, moznosti travenia volneho casu a sluzieb. Ak sa nieco zlepsilo, tak chvalabohu, lebo v tom case tam boli pacienti cez poistovnu ako za trest.
ondrejvla
22.06.09,18:10
Vlasta, preto som aj napisala, ze som bola v 2006, lebo sa mohlo co to zmenit. No ja som zazila viacere kupele, tak mozem porovnavat - a ja som narocna klientka :-)) - nielen co sa tyka samotnych procedur, personalu, prostredia, ale aj vybavenosti, moznosti travenia volneho casu a sluzieb. Ak sa nieco zlepsilo, tak chvalabohu, lebo v tom case tam boli pacienti cez poistovnu ako za trest.

Lianka, ani mňa nevytiahli z vreca, tiež som náročná, ale dôležité pre mňa je čistota, dodržiavanie nielen základných hygienických predpisov, procedúry a personál. Obchodov mám v Žiline až priveľa, tak teraz som rada, že som tu úplne a len, opakujem a len pre liečenie.
Maruška54
23.06.09,02:41
Bola som v Nimnici dvakrát, vtedy sa poukazy prideľovali takže som si nemohla veľmi vyberať. Prvýkrát v roku 1981 v máji a druhýkrát v roku 1996 koncom júna. S ubytovaním to bolo vtedy horšie - spoločné sprchy a WC. Ale bolo nádherné počasie, prišla som opálená ako od mora, pobyt na čerstvom vzduchu urobil svoje pretože sme vyšli z jedálne a za 5 minút sme boli v lese. Prvýkrát som bola na salaši, videla som ako sa robí bryndza a syr, videla som živého baču a honelníkov. Obchody mi nechýbali ale našla som priamo v areáli obchodík s pomôckami na ručné práce a nakúpila som tam korálky ktoré mám ešte dodnes. Autobusom do Púchova je to na skok tam sme zase objavili predajňu s látkami a keďže šijem tak som si dala poslať nejaké aj na dobierku. V nedeľu bývali v Púchove na ihrisku trhy alebo burza také niečo. Aj tancovať sme chodili,alebo večer len si posedieť. Včera som si pozrela fotogalériu a je to teraz veľmi pekné, takže treba sa tešiť na oddych a hľadať pozitíva nie negatíva.

P.S. Je pravda že tých schodov je tam dosť, boli tam aj Česi a tí hovorili "Do Nimnice nikdy více schodú na tisíce"
ondrejvla
23.06.09,13:23
Kto má záujem, nech si klikne na vynovené kúpele Nimnica :

http://www.kupelenimnica.sk/sk/stranka/co-ponukame/ubytovanie-a-stravovanie
Kazu
23.06.09,13:32
Ja si Nimnicu plánujem už 5 rokov. Na moju päťdesiatku som dostala peniaze na kúpele, len mi to nevychádza. Ale už pol roka si to plánujem celkom vážne. Aj termín som si už vybrala. Možno, že mi to tento rok konečne vyjde. Dúfam, že v novembri nebude plno a aj počasie mi vyhovuje, novembrové je také akurát.
Lianka
23.06.09,13:33
Fotky beriem sportovo (kazdy prezentuje len to naj - nie su tam fotky tych priestorov, ktore som povazovala za problematicke pocas svojho pobytu), ale napadlo ma, ze tam maju velmi peknu Solnu jaskynu. Ozaj peknu. :)
Maruška54
23.06.09,15:20
Ja si Nimnicu plánujem už 5 rokov. Na moju päťdesiatku som dostala peniaze na kúpele, len mi to nevychádza. Ale už pol roka si to plánujem celkom vážne. Aj termín som si už vybrala. Možno, že mi to tento rok konečne vyjde. Dúfam, že v novembri nebude plno a aj počasie mi vyhovuje, novembrové je také akurát.
Zuzka už som sa ti chcela ponúknuť za parťáčku ale v novembri niééé, zimu ja nemusím
VALIKA60
23.06.09,15:27
Vlastička a v ktorom kúpelnom dome si ubytovaná Ty s manželom já mám ísť do Salvatoru asi veľa záleží aj na tom kde si ubytovaná.Dakujem za všetky odpovede podstatné je aby mi to zdravotne pomohlo a k ostatným podmienkám sa prispôsobím.
renča1
23.06.09,15:35
Ahojte, ja osobne vám všetkym odporúčam. Služby sa im skvalitneli a je tam nádherne prostredie. Osobne sa tam chodím prechádzať vždy ked si nájdem čas a každý deň prechádzam Nimnicou z Pov.Bystrice do Púchova. Pokiaľ chcete mať rušné prostredie, obchodíky, tak do Púchova máte myslím len 2 km, kde sa dá lepšie nakúpiť ako v PB. Všetkých vás pozdravujem a prajem príjemný pobyt.
ondrejvla
23.06.09,15:46
Vlastička a v ktorom kúpelnom dome si ubytovaná Ty s manželom já mám ísť do Salvatoru asi veľa záleží aj na tom kde si ubytovaná.Dakujem za všetky odpovede podstatné je aby mi to zdravotne pomohlo a k ostatným podmienkám sa prispôsobím.

Valika, tiež som si myslela, že budeme ubytovaní v KD Salvator, ale tam nás len prijali na recepcii, ubytovaní sme v KD Caritas. Vrelo odporúčam, fotky zodpovedajú realite.
Kazu
23.06.09,17:26
Zuzka už som sa ti chcela ponúknuť za parťáčku ale v novembri niééé, zimu ja nemusím

Jáááj, Maruška, letné slnko nie je môj kamarát. Ja vždy hovorím, že jedného krásneho dňa ma trafí šľak.
ondrejvla
23.06.09,17:36
Jáááj, Maruška, letné slnko nie je môj kamarát. Ja vždy hovorím, že jedného krásneho dňa ma trafí šľak.

Zuzka, v krásny deň byť trafená?! :eek:To si nechaj o 50 rokov, možno sa bude dať aj počasie kúpiť...:D
ALDA
23.06.09,17:49
Vlasti v nedeľu som prechádzala okolo a Ty si mi nezamávala.:eek:
Kazu
23.06.09,17:49
Zuzka, v krásny deň byť trafená?! :eek:To si nechaj o 50 rokov, možno sa bude dať aj počasie kúpiť...:D

Mojkááá, za 50 rokov by som od stareckej slaboty už ani umrieť nevládala :D:D
mareko
23.06.09,18:30
Valika, tiež som si myslela, že budeme ubytovaní v KD Salvator, ale tam nás len prijali na recepcii, ubytovaní sme v KD Caritas. Vrelo odporúčam, fotky zodpovedajú realite.
Valika, v Caritase som bola na víkendovom pobyte 17.- 20.4. 09. Pekne zrenovované, pekný výhľad, ale krátky pobyt :-( . Užite si to najlepšie, ako sa dá. Prikladám trocha reality aj pre ostatných.
VALIKA60
18.10.09,19:19
Teraz som došla domov z kúpelov bola som v Nimnici.Celé leto som mala obavy z toho aký zapadákov to tam bude? Ale som bola milo prekvapená,namiesto zapadákova to bolo v lone prírody nádherné miesto, krásná príroda na oddych stvorená, nosická priehrada pred nami, dobrý vzduch, perfektné ubytovanie výborná strava,kultúrná referentka organizovala zájazdy do okolia a tie procedúry tiež perfektné.Takže tie hodnotenia Nimnice že je to zastaralé atd. vôbec nieje pravdou je to všetko vinovené a každí sa tam môže cítiť dobre.Aby som nezabudla perfektnú solnú jaskyňu majú.Pokial ste tam boli pridajte sa ku mne.A Nimnicu treba vychváliť.
Maruška54
19.10.09,04:54
Veď sme ti to hovorili...to je dobre že sa ti páčilo a bola si spokojná.
ErikaDP
19.10.09,06:59
Teraz som došla domov z kúpelov bola som v Nimnici.Celé leto som mala obavy z toho aký zapadákov to tam bude? Ale som bola milo prekvapená,namiesto zapadákova to bolo v lone prírody nádherné miesto, krásná príroda na oddych stvorená, nosická priehrada pred nami, dobrý vzduch, perfektné ubytovanie výborná strava,kultúrná referentka organizovala zájazdy do okolia a tie procedúry tiež perfektné.Takže tie hodnotenia Nimnice že je to zastaralé atd. vôbec nieje pravdou je to všetko vinovené a každí sa tam môže cítiť dobre.Aby som nezabudla perfektnú solnú jaskyňu majú.Pokial ste tam boli pridajte sa ku mne.A Nimnicu treba vychváliť.
Akurát v piatok na STV2 dávali dokument Putovanie časom ( niečo ako relácia Televíkend o pekných miestach Slovenska sp zameraním na históriu týchto miest ) a bola tam reportáž z Nimnice - krásne parky, pokoj, a história - ktorú si možno ešte viacerí pamätáme z budovateľských filmov - a verte, napriek averzii našej generácie k dobe 50-tych rokov - je na čo pozerať. Reportérka navštívila útroby priehradného múru Nosickej priehrady - takáto exkurzia musí to byť zaujímavá pre toho kto rád obdivuje techniku, správca priehrady hovoril o tom ,ako na hrádzi stretáva starých pánov, ktorí kedysi budovali túto priehradu mládeže a napriek dobe a ťažkej práci spomínaju s láskou na zážitky a životné príbehy kotré sa tam začali odvíjať,
v parku ukazovali pamätník zakladateľa kúpeľov, ktorý sa pričinol o to aby vôbec vznikli - pri budovaní priehrady sa náhodou narazilo na prameň liečivej vody, o ktorej sa do vtedy nevedelo, ale žial bola agresívna pre betón , tak sa rozhodovalo, že stavbu úplne zrušia. Napokon sa podarilo vymyslieť také technické riešenie že aj priehrada sa dokončila aj vznikli kúpele. No a tým lekárom - zakladateľom bol Mudr.Vajda, otec herca Jozefa Vajdu.
Celý ten dokument na mňa zapôsobil tou skromnosťou, neokázalosťou , ale súčasne veľkosťou hodnôt ktoré sa tam nachádzajú - tak z liečivého hadiska, ale aj z historického. Teda v porovnaní so SUPER luxusne vybudovanými inými kúpelnými zariadeniami kde klientovi po materialnej stránke nič nechýba, toto miesto má podľa mňa "pridanú hodnotu" v tej jednoduchosti, skromnosti, to miesto má "svojho ducha". Ale záleží od vkusu - niekomu vyhovújú nablískané centrá pýšiace sa sklom, mramorom, kovom s presne naprojektovanými zelenými plochami, a niekto sa zas lepšie cíti na mieste, kotré už niečo pamätá, ale má svoje génius loci a hlavne tam cítiť ĺudskú ruku kotrá to vytvorila.
Tento príspevok je možno trochu od veci - k táme liečenie v kúpeľoch, ale nedalo mi nezareagovať po vzhliadnutí toho dokumentu, lebo si myslím, že v dnešnej stresovej dobe préve takéto zabudnuté a zaznávané miestečká Slovenska nám pomôžu liečiť naše hlavy. Mám rodinu blízko Nimnice a hoci nás stále volajú na návštevu, akosi nie je čas ... Ale toto ma popchlo a ... dávam si záväzok že sa tam vyberieme pookriať.
janka67
19.10.09,09:05
ErikaDP
19.10.09,11:37
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/televikend/
Janka67, ďakujem za link na reláciu, dúfam že sa najdu ďaľší čo si ju so záujmom pozrú.
Vo všeobecnosti sa nadáva na to že v telke nič poriadne nedávajú, ale kto chce, tak si nájde zaujímavé relácie ..., a tak isto aj vo vyslelaní slovenského rozhlasu.
peterkos2
27.10.09,15:40
Dnes som prišiel z kúpeľnej liečby v Nimnoci.Musím povedať,že všetky tie chvály na tieto kúpele sú ozaj pravdivé.Výborné ubytovanie,super strava-raňajky dokonca švédske stoly,obedy a večere výber z 3-5jedál, výborný personál-úslužný a milý,procedúry po konzultácii s lekárom a toto všetko umocnené krásnou prírodou.Tiež trávenie voľného času v pohode.Môžem len odporučiť
ondrejvla
07.07.11,09:40
Pekný pozdrav všetkým priateľom poraďákom z kúpeľov v Nimnici. Pred dvomi rokmi to bolo krásne vynovené, ale teraz je to na úrovni hociktorých kúpeľov na Slovensku. :):):):):)
peterkos2
07.07.11,14:53
Pekný pozdrav všetkým priateľom poraďákom z kúpeľov v Nimnici. Pred dvomi rokmi to bolo krásne vynovené, ale teraz je to na úrovni hociktorých kúpeľov na Slovensku. :):):):):)
Ďakujeme.Prajem Ti,aby si si kúpele užila aspoň tak,ako ja.A o tom kúpele sú.Pevné zdravie!!