Matt654
22.06.09,22:24
Dobry den,

zomrel otec a z jeho uctov ( ktore zalozil on a vraj nikto iny ich nemoze zrusit - ani clovek ktory ma podpisove pravo) som po jeho smrti vybral peniaze.
U notara je mozne aby si neuctoval odmenu z tychto penazi ? resp. je moznost aby aspon z penazi na uctoch nobol notar "odmenovany" ?

vdaka za odpoved...
Mária27
22.06.09,20:47
Ak ich nenahlásiš, nebude z nich odmena.
alla66
22.06.09,21:26
Notár to zistí..keď mi zomrela mama, bola som z jej účtu vybrať peniaze na pohreb a po roku pri dedičskom konaní, to bolo zaznamenané v dedičskom rozhodnutí...

Účet otca môžeš zrušiť až po skončení dedičského konania s dokladom, ktorý ťa oprávňuje zrušiť účet....dovtedy si banka bude sťahovať poplatky, ako v mojom prípade ...
z dôchodcovského účtu prešla na klasický balík - kde sa platí väčšia suma za vedenie účtu a dokonca vystavila novú platobnú kartu do bankomatu!!!...pritom banka bola informovaná okamžite na druhý deň po smrti mamy, že chcem zmraziť všetky pohyby na účte...:(
Matt654
23.06.09,03:44
Vdaka za odpovede...

Skoda ze neexistuje nejaka moznost aby peniaze ktore som vybral na druhy den po smrti otca uz nefigurovali v dedictve... :mee:
alla66
23.06.09,06:28
Napadla ma možnosť... ak má mama spoločný účet s otcom a chodí jej do banky výplata / dôchodok / ... vtedy nie je možné presne určiť, koho peniaze sa vybrali...
Mária27
23.06.09,06:32
Notár to zistí..keď mi zomrela mama, bola som z jej účtu vybrať peniaze na pohreb a po roku pri dedičskom konaní, to bolo zaznamenané v dedičskom rozhodnutí...

:(

Ja mám takú skúsenosť (viackrát), že to notár nezistil. Možno preto, že na tie účty nebilo posielané dôchodky.