renča1
28.07.05,06:36
Ahojte poradáci, chcela by som vás poprosiť o radu:

SZČO plat.DPH zaplatil zálohu v SK, ktorá bola vystavená v CZK českému podnikateľovi v hotovosti. Predfaktúra je vystavená v CZK. Konečná faktúra sa bude tiež platiť v SK v hotovosti i kedˇkonečný daňov.doklad bude v CZK.
Moja otázka znie ako vysporiadam úhradu? a ako to aj naúčtujem s takýmto prípadom som sa ešte nestretla, prosím poraďte mi účtujem v JÚ.:confused: :confused: :confused:
renča1
28.07.05,06:54
To mi nevie nik poradiť?
liba2
28.07.05,07:19
To mi nevie nik poradiť?
Renatka, ja patrím medzi tých negramotných čo nevedia prilepiť link. Preto takto: Choď do Archív, nájdi si tému "Jednoduché účtovníctvo" a tam poradové číslo 58. Preberá sa tam tvoj problém. Prečítaj si a ak ešte potom ti nebude čosi jasné, opýtaj sa tu konkrétnejšie.
renča1
28.07.05,08:26
Renatka, ja patrím medzi tých negramotných čo nevedia prilepiť link. Preto takto: Choď do Archív, nájdi si tému "Jednoduché účtovníctvo" a tam poradové číslo 58. Preberá sa tam tvoj problém. Prečítaj si a ak ešte potom ti nebude čosi jasné, opýtaj sa tu konkrétnejšie.
Ďakujem veľmi pekne, takže chápem to dobre ja úhradu v SKK prepočítam dňom úhrady kurzom NBS a tak to naúčtujem?:) Hneď je krajší svet, ale dúfam, že je to tak.
liba2
28.07.05,08:31
Ďakujem veľmi pekne, takže chápem to dobre ja úhradu v SKK prepočítam dňom úhrady kurzom NBS a tak to naúčtujem?:) Hneď je krajší svet, ale dúfam, že je to tak.Renatka, úhradu máš v SKK, úhradu neprepočítaš. Prepočítať treba preddavkovú faktúru CZK na SKK kurzom dňa úhrady. Robíš to v Alfe? Nerozumiem dobre o čo ti ide.
renča1
28.07.05,08:56
Renatka, úhradu máš v SKK, úhradu neprepočítaš. Prepočítať treba preddavkovú faktúru CZK na SKK kurzom dňa úhrady. Robíš to v Alfe? Nerozumiem dobre o čo ti ide.
No ja som sa zle vyjadrila, áno prepočítam preddav.fa na SKK kurzom dňa úhrady a naúčtujem úhradu v SK. Potom keď mi príde daňový doklad tak to zasa prepočítam kurzom v NBS a preúčtujem zál.v sK k daňov.dokladu. Robím v Alfe. Takéto ťahy s úhradami nemám rada, ešte raz pekne ďakujem a prajem pekný deň.