jona.m
23.06.09,00:22
Dobrý deň,

Chcem sa spýtat ako je to s predajom testerov v kamennych parfumeriach. V internetových obchodoch ich kupit nie je ziadny problem , preco sa nepredavaju aj v kamennych predajniach? Je to mimo zákona? Dakujem.
Chobot
23.06.09,07:17
Dobrý deň,

Chcem sa spýtat ako je to s predajom testerov v kamennych parfumeriach. V internetových obchodoch ich kupit nie je ziadny problem , preco sa nepredavaju aj v kamennych predajniach? Je to mimo zákona? Dakujem.

TO nie, ale prečo by predávali lacné testery, keď prvoradým cieľom je predať drahé originály (teda v spotrebiteľských baleniach).

Skôr možno povedať, že internetové predajne kazia kšeft kamenným parfumériám, lebo ponúkajú testery. Aj kamenné predajne kupujú testery, ale tie slúžia v kamennej predajni skutočne ako testery (sú vyložené v poličke a môžeš si na seba nagebriť koľko chceš). V internetovej prdajni si tester nemôžeš odskúšať.

Neviem, či náhodou výrobcovia nepodmieňujú počet kúpených testovacích balení aj kúpou určitého počtu v spotrebiteľskom balení. Pre sosbnú spotrebu postačí aj balenie testera, ako darček by som to však nedával. Veď ak chceš tester, tak si ho kúp na internete. Neviem, kde je problém....? :rolleyes:
Tweety
23.06.09,07:20
TO nie, ale prečo by predávali lacné testery, keď prvoradým cieľom je predať drahé originály (teda v spotrebiteľských baleniach).

Skôr možno povedať, že internetové predajne kazia kšeft kamenným parfumériám, lebo ponúkajú testery. Aj kamenné predajne kupujú testery, ale tie slúžia v kamennej predajni skutočne ako testery (sú vyložené v poličke a môžeš si na seba nagebriť koľko chceš). V internetovej prdajni si tester nemôžeš odskúšať.

Neviem, či náhodou výrobcovia nepodmieňujú počet kúpených testovacích balení aj kúpou určitého počtu v spotrebiteľskom balení. Pre sosbnú spotrebu postačí aj balenie testera, ako darček by som to však nedával. Veď ak chceš tester, tak si ho kúp na internete. Neviem, kde je problém....? :rolleyes:mimotemy
V internetovej prd ajni si tester nemôžeš odskúšať. Podarilo sa Ti to Tibor.:---
jona.m
23.06.09,09:12
No problém je v tom že mám nevyužité priestory v predajni, tak som sa rozhodol že v jednej miestnosti by som predával parfumy za najnižšie ceny, teda ešte o niečo lacnejšie ako sú na internete. Spravil som malý pokus a do jednej skrinky som popratal asi 50 druhov aj testery a len sa tak zaprasilo. Mal som ale od zakaznika poznamku že SOI by to zhabala tak preto sa pýtam na základe čoho by mohla. Potrebujem tieto právne informácie ešte pred tým kým to rozbehnem, lebo cítim že sa to nebude páčiť parfumeriam a budu robiť problémy. Ja to beriem ako podporu povodného podnikania, nejde mi o zarábanie na parfumoch. Myslím že za tie ceny ludí môžem prilákať. Stačí teda že mám riadny doklad o ich kúpe a tým to hasne? Dakujem
Chobot
24.06.09,08:04
No problém je v tom že mám nevyužité priestory v predajni, tak som sa rozhodol že v jednej miestnosti by som predával parfumy za najnižšie ceny, teda ešte o niečo lacnejšie ako sú na internete. Spravil som malý pokus a do jednej skrinky som popratal asi 50 druhov aj testery a len sa tak zaprasilo. Mal som ale od zakaznika poznamku že SOI by to zhabala tak preto sa pýtam na základe čoho by mohla. Potrebujem tieto právne informácie ešte pred tým kým to rozbehnem, lebo cítim že sa to nebude páčiť parfumeriam a budu robiť problémy. Ja to beriem ako podporu povodného podnikania, nejde mi o zarábanie na parfumoch. Myslím že za tie ceny ludí môžem prilákať. Stačí teda že mám riadny doklad o ich kúpe a tým to hasne? Dakujem

Tak to teda skutočne neviem, odkiaľ ten zákazník prišiel na to, že by ti to SOI zhabala. Jedine, že by tovar nespĺňal nejaký hygienické predpisy, alebo by chýbali nejaké povinné označenia tovaru (napr. cenovka, výrobca,...). Ale neviem, či SOI má právo zadržať či zhabať tovar... :rolleyes: zdá sa mi, že to by bolo prekročenie právomocí. Možno ten klient bol práve konkurencia a takto ťa chcel odradiť.

... a v akom meste máš tú predajňu? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:;), že by som tam potom skočil...:D
jona.m
24.06.09,08:32
Je to možné že chcel iba zastrašiť, ale vyznelo to v jeho podaní ako keby sa to už jemu stalo. Preto by som sa najradšej aj obratil na inštitúciu kde by mi to vedeli objasniť, trebars aj na SOIku. Predsa je na flakonoch napis NOT FOR SALE. Ďalšia vec je že internetové predajne vo Velkej Británii robia neustále akcie, ktoré je veľmi ťažké všetky usledovať, ale ked mám cas tak si sadnem a poobjednavam.Niekedy táto cena je ešte polovičná ako vo velkosklade. Ibaže neposielaju na Slovensko takže faktury su vystavené na meno znameho vo VB. Ako to dostať potom do účtovníctva ked platene je z firemneho uctu a faktura je vystavena na cudziu osobu? Spraviť KP zmluvu medzi nim a našou firmou na nula korun?
Inac nasa firma sidli v Bratislave na Kukučínovej ulici, nebudem upresnovať. Ked bude vsetko v poriadku tak si urcite vsimnete reklamny slogan najlacnejsie parfumy v meste. Ale myslim že skor ako po lete to nebude, ale pred Vianocami už určite!! Dakujem za dalsie info.
andreaS
24.06.09,08:37
a nebude problem v tom, ze pojde o napodobeniny parfemov?

Nieco ako "nike" veci na trhoch u cinanov...
Chobot
24.06.09,08:49
a nebude problem v tom, ze pojde o napodobeniny parfemov?

Nieco ako "nike" veci na trhoch u cinanov...

Nie, testery nie sú napodobeniny, sú to originály. Ale mohol si to myslieť ten klient...:rolleyes:
andreaS
24.06.09,08:56
nemyslela som zrovna ze tester je napodobenina ale pisal ze do skrinky dal "50 druhov aj testery" tak ci tie netestery neboli dake smejdove...

lebo su aj take zbrndy co sa tvaria ako origos parfemy...
jona.m
24.06.09,11:50
nemyslela som zrovna ze tester je napodobenina ale pisal ze do skrinky dal "50 druhov aj testery" tak ci tie netestery neboli dake smejdove...

lebo su aj take zbrndy co sa tvaria ako origos parfemy...
Ano sú šmejdy ktoré dostanete za 50 korún (teraz mozno 2 eura) na Vajnorskej. Vyzerajú dosť dobre ale ten kto sa trošku rozumie rozdiel zbadá. Nehovoriac o výsledku. Tieto parfumy vydržia vážne len chvílku. Dokonca u nás aj bol pán s taškou a ponukal všetko po 15 eur, ale ked som mu ukazal nech si pozrie ako vyzerajú originály tak sa rýchlo zbalil. Myslíte že by bol niekto tak padnutý na hlavu a predával v obchode takéto napodobneniny? Ináč šíria sa internetom aj správy že v niektorých internetových predajniach predávajú tiež podozrivé parfumy, že dlho nevydržia. Na Slovensku a v Cechách je ale len zopár velkoskladov a vsetky sú v poriadku. Neverím že by si niekto aj cez net trúfol predávať falzifikáty. Inač tie reči o falzifikátoch počúvam skoro stále, až mám pocit že ludia si ani nezaslúžia aby lacnejšie nakupovali. Všade naokolo počnúcť Cechmi a končiac neviem kde sú parfémy oveľa lacnejšie. Ludia sa neustále sťažujú prečo tomu tak je. No asi preto lebo ked na Slovensku nájdete tovar lacnejší ako niekde u konkurencie tak je okamžite podozrivý že sú to nie je originál. Myslíte si že keď na nemenovanej anglickej stranke vypredavaju parfum JFF ktorý u nás stojí cez 50 eur za 4 libry tak je to falzifikát? Viem že vo viacerých oblastiach podnikania sú firmy dohodnuté na rovnakých cenách a keď potom zájdete do Čiech je nájdete ten istý tovar o 30% lacnejšie. Nech sa deje čo sa deje, ja ceny nebudem prispôsobovať. A aj keby som nemohol predavať testery v kamennom obchode tak aj originály budú za take ceny ako na nete. Tak mi prosím poradte na koho sa obrátiť. Na ministerstvo hospodarstva, SOI, ?? Ďakujem
idaret
24.06.09,12:02
Mohol by mi prosim vas niekto z vas poradit stranku, kde sa daju objednat kvalitne testery za dobru cenu a spolahlive dodanie?? Dakujem
Chobot
24.06.09,12:09
Mohol by mi prosim vas niekto z vas poradit stranku, kde sa daju objednat kvalitne testery za dobru cenu a spolahlive dodanie?? Dakujem

Čo tým myslíš "kvalitné" testery, Poznáš aj nekvalitné? Raz keď je parfém značkový, tak nemôže byť nekvalitný, ani keď sa jedná o tester.

Inak testery dostať aj na www.parfums.cz, alebo www.parfums.sk. Ale nie vždy majú z každej značky tester, treba si to odsledovať, lebo sa asi rýchlo vypredajú.
Helik3
30.06.09,10:25
a naozaj by sa nedal prezradiť nejaký kontakt na tú úžasnú parfumériu? internetová stránka čokoľvek
Helik3
30.06.09,10:26
Je to možné že chcel iba zastrašiť, ale vyznelo to v jeho podaní ako keby sa to už jemu stalo. Preto by som sa najradšej aj obratil na inštitúciu kde by mi to vedeli objasniť, trebars aj na SOIku. Predsa je na flakonoch napis NOT FOR SALE. Ďalšia vec je že internetové predajne vo Velkej Británii robia neustále akcie, ktoré je veľmi ťažké všetky usledovať, ale ked mám cas tak si sadnem a poobjednavam.Niekedy táto cena je ešte polovičná ako vo velkosklade. Ibaže neposielaju na Slovensko takže faktury su vystavené na meno znameho vo VB. Ako to dostať potom do účtovníctva ked platene je z firemneho uctu a faktura je vystavena na cudziu osobu? Spraviť KP zmluvu medzi nim a našou firmou na nula korun?
Inac nasa firma sidli v Bratislave na Kukučínovej ulici, nebudem upresnovať. Ked bude vsetko v poriadku tak si urcite vsimnete reklamny slogan najlacnejsie parfumy v meste. Ale myslim že skor ako po lete to nebude, ale pred Vianocami už určite!! Dakujem za dalsie info.
joooj, teraz už len hľadám, kde je tá super parfuméria, v ktorej sú tie lacné testery, poslala som aj hliadku nech to ide preveriť, veľmi súrne potrebujem parfum a keby bol lacný, tým lepšie
lea8910
03.10.09,12:36
jona.m
Ahoj,ako čítam tieto príspevky vidím,že sa vyznáš v tejto obalasti.
Aj ja by som chcela si otvoriť parfumériu, preto by som ťa chcela poprosiť ,či by si mi pomohol s výberom dodávaeľov,respekt. : odporučil dáky velkosklad v SR.Podnikať budem na strednom slovensku,takže myslím,že pre teba nie som konkurencia. Už som aj oslovila niektorých ľudí,len by ma zaujímal tvoj názor,keďže už máš prax.Ďakujem
jona.m
26.10.09,08:10
No aj by som ti poradil, ale ja zo Slovenských veľkoskladov nenakupujem a ani nepoznam tu žiadny veľkosklad. Momentálne je najlepšie objednávať z Veľkej Británie, sú tam najlepšie ceny vďaka kurzu. Parfumeria ORION.
balonka
25.12.10,21:51
zdravím, neviete mi poradiť, kupila som parfem D@G light blue za 50 eur, je to môj tretí, ale mám pocit, že to nie je originál, lebo je na nom, že je z nemecka, t. j. made in germany a predchádzajúce boli made in italy. čo myslíte ? :/
Chobot
27.12.10,10:20
zdravím, neviete mi poradiť, kupila som parfem D@G light blue za 50 eur, je to môj tretí, ale mám pocit, že to nie je originál, lebo je na nom, že je z nemecka, t. j. made in germany a predchádzajúce boli made in italy. čo myslíte ? :/

Kúpila si ho v obchode s parfumériou, alebo od cigánov na trhovisku? Ak v riadnom obchode, tak je to originál. Je jedno, v ktorej krajine je vyrobený. Niekedy firmy presúvajú výrobu a nie všetky druhy sa vyrábajú na jednom mieste.

To, že stál 50 EUR je veľmi relatívne. Aké balenie?

http://www.parfums.sk/dolce-gabbana/dolce-gabbana-light-blue-100-ml-toaletna-voda/
balonka
15.01.11,10:58
od cigána na trhovisku, určite nie, a už vôbec nie je za toľké peniaze... už som zistila, je to originál, a majú presmerovanú výboru, všimla som si to aj na iných parfemoch a sú tiež vyrobené v nemecku a sú kupované v parfumerii F...