Robert.Kovacs.sk
23.06.09,07:11
Dobry den chcel by som sa informovat ci je pravne mozne aby som podnikal na niekoho zivnost vzhladom na to ze ja si ju nemozem vybavit?cize ci existuje take splnomocnenie aby som v plnej pravomoci vratane vsetkeho mohol na kamaratku v jej mene podnikat a kolko stoji zivnostensky list a ake su podmienky
hanelie
23.06.09,05:21
je to možné spôsobom, že ťa ona /ako SZČO/ zamestná -

cena za vystavenie ŽL sa odvíja od množstva a druhu živnosti

1 živnosť voľná - 3€
1.živnosť remeselná alebo viazaná 16,50€
1.vydanie koncesnej listiny 33€
veronikasad
23.06.09,05:27
Dobry den chcel by som sa informovat ci je pravne mozne aby som podnikal na niekoho zivnost vzhladom na to ze ja si ju nemozem vybavit?cize ci existuje take splnomocnenie aby som v plnej pravomoci vratane vsetkeho mohol na kamaratku v jej mene podnikat a kolko stoji zivnostensky list a ake su podmienky
v akej oblasti chceš podnikať a prečo si ŽL nemôžeš vybaviť ?
Zita5
23.06.09,05:29
Dobry den chcel by som sa informovat ci je pravne mozne aby som podnikal na niekoho zivnost vzhladom na to ze ja si ju nemozem vybavit?cize ci existuje take splnomocnenie aby som v plnej pravomoci vratane vsetkeho mohol na kamaratku v jej mene podnikat a kolko stoji zivnostensky list a ake su podmienky

Živnostenský zákon



Živnosť
§ 2
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#hore)

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.



Nie , nemôžete živnosť prevádzkovať na živnostenský list kamarátky , jedine ako vyššie píše hanelie - čiže zamestnať sa u kamarátky .
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,05:41
bohuzial nemozem podnikat preto ze som bol v minulosti trestany chcem podnikat v sprostredkovani sluzieb pre banky a poistovne a ak by som bol zamestnany aku zmluvu musim mat ako zamestnanes a mohol by som aj podpisovat papiere a davat peciatku??
veronikasad
23.06.09,05:44
bohuzial nemozem podnikat preto ze som bol v minulosti trestany chcem podnikat v sprostredkovani sluzieb pre banky a poistovne a ak by som bol zamestnany aku zmluvu musim mat ako zamestnanes a mohol by som aj podpisovat papiere a davat peciatku??
v tejto oblasti ta priatelka asi zamestnať nemôže a podnikať na jej živnosť - ak neberiem do úvahy porušenie živ.zákona - by som veľmi zvažovala.
Zita5
23.06.09,05:48
bohuzial nemozem podnikat preto ze som bol v minulosti trestany chcem podnikat v sprostredkovani sluzieb pre banky a poistovne a ak by som bol zamestnany aku zmluvu musim mat ako zamestnanes a mohol by som aj podpisovat papiere a davat peciatku??


Neviem za čo ste boli trestaný , ale vypíšem Vám znenie ...


§ 6
Všeobecné podmienky prevádzkovania živnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Všeobecné podmienky prevádzkovania živnosti fyzickými osobami sú:

a) dosiahnutie veku 18 rokov,
b) spôsobilosť na právne úkony,
c) bezúhonnosť,
ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku alebo iný trestný čin spáchaný úmyselne, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania, ak sa naňho nehľadí, akoby nebol odsúdený. 24e)
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,05:51
no ved prave to je problem ze v minulosti som robil blbosti a chcem pracovat a hladam na to nejaky sposob ako to vyriesiet lenze neviem aky?:confused:
Zita5
23.06.09,05:53
no ved prave to je problem ze v minulosti som robil blbosti a chcem pracovat a hladam na to nejaky sposob ako to vyriesiet lenze neviem aky?:confused:

Nedá sa vo Vašom prípade podať žiadosť o výmaz trestu ?
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,05:57
myslel som na to ale este to neni mozne a momentalna moja praca spociva v tom sprostredkovani lenze ja mam kolegov dost daleko odo mna cca 100km a financne ma to velmy zatazuje vzdy tam cestovat prave preto hladam nejaky sposob na to lebo teraz oni podpisuju papiere lnze obchod sa velmy rozbieha Sprostredkujem uvery a poistky a nestiham vzdy cestovat a stracam klientov preto hladam nejaky sposob aby som to ja alebo osoba blizka mne mohla podpisovat
Zita5
23.06.09,06:06
myslel som na to ale este to neni mozne a momentalna moja praca spociva v tom sprostredkovani lenze ja mam kolegov dost daleko odo mna cca 100km a financne ma to velmy zatazuje vzdy tam cestovat prave preto hladam nejaky sposob na to lebo teraz oni podpisuju papiere lnze obchod sa velmy rozbieha Sprostredkujem uvery a poistky a nestiham vzdy cestovat a stracam klientov preto hladam nejaky sposob aby som to ja alebo osoba blizka mne mohla podpisovat


Vyskúšajte to priamo v NBS


http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-poistovnictvom/sprostredkovatelia-poistenia-a-sprostredkovatelia-zaistenia/odborna-skuska-sprostredkovatelov-poistenia-a-sprostredkovatelov-zaistenia
http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-poistovnictvom/sprostredkovatelia-poistenia-a-sprostredkovatelia-zaistenia/zakladne-informacie
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,06:28
toto som si uz pozrel lenze bohuzial to asi neni riesenie na moju situaciu
Zita5
23.06.09,06:45
toto som si uz pozrel lenze bohuzial to asi neni riesenie na moju situaciu

V súčasnej dobe teda ako fungujete , na koho meno pracujete ?
veronikasad
23.06.09,06:47
V súčasnej dobe teda ako fungujete , na koho meno pracujete ?
odpoveď je tu

http://www.porada.sk/1080670-post10.html

myslím, že v tejto oblasti podnikania to nie je najvhodnejší spôsob.
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,06:58
v sucasnej dobe pracujem tak ze vyplnim papiere a cestujem prec aby my ich kolegovia podpisali a potom si tu vybavujem tam kde byvam lenze strasne vela precestujem a je to financne narocne lebo kolegovia meju zivnost nba tu pracu
Zita5
23.06.09,07:01
odpoveď je tu

http://www.porada.sk/1080670-post10.html

myslím, že v tejto oblasti podnikania to nie je najvhodnejší spôsob.

To som ja čítala , ale myslela som podrobnejšie , ako funguje , či len tak na čierno , alebo ako .
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,07:02
nie normalne oficialne pre jednu firmu ako asistent lenze nemam podpisove pravo a to ma mrzi
veronikasad
23.06.09,07:04
nie normalne oficialne pre jednu firmu ako asistent lenze nemam podpisove pravo a to ma mrzi
čo znamená asistent, máš aspoň DIČ z DU, keď živ. list ti odmietli vydať ?
dragan.michal
23.06.09,07:05
Napadla ma jedna vec.

Moj kamarat bol trestany za ekonomicku cinnost. Ked vysiel, jeho priatelka si zalozila s.r.o. ale riadil ju on.

V Tvojom pripade ma napada este moznost:
Vravis ze musis za nimi cestovat. Skus sa ich spytat na splnomocnenie, ze by si bol splnomocneny na podpisovanie klientskych zmluv.
Robert.Kovacs.sk
23.06.09,07:27
super dakujem za radu asi to splnomocnenie bude najlepsie
akina
23.06.09,12:04
Sprostredkovanie v oblasti poisťovníctva a bankovníctva nie je živnosťou ale podnikanie na základe osobitných predpisov.