tulila
23.06.09,07:22
Ahojte ,môžete mi poradiť

Máme uzatvorenu rámcovu zmluvu so spol. v ktorej poskytujeme bonus za odobraty tovar . V zmluve je uvedené obdobie od3.4.2009-16.4.2009 ja som vystavila dobropis s dátumom 16.4.2009 s DPH .Až neskor som si všimla ,že v zmluve je uvedené : ,že nebudú po vzniku daňovej povinnosti opravovať základ dane ani daň.
teraz neviem čo mám robiť Dobropis mi nevratili .Znamená to ,že ked som ho vystavila 16.4.2009 čo je koniec obdobia može byť s DPH.
čakam na odpovede ,pretože teraz mám na júl vystaviť ďalší a nevie ako či s DPH alebo bez????
Tweety
23.06.09,07:26
Ahojte ,môžete mi poradiť

Máme uzatvorenu rámcovu zmluvu so spol. v ktorej poskytujeme bonus za odobraty tovar . V zmluve je uvedené obdobie od3.4.2009-16.4.2009 ja som vystavila dobropis s dátumom 16.4.2009 s DPH .Až neskor som si všimla ,že v zmluve je uvedené : ,že nebudú po vzniku daňovej povinnosti opravovať základ dane ani daň.
teraz neviem čo mám robiť Dobropis mi nevratili .Znamená to ,že ked som ho vystavila 16.4.2009 čo je koniec obdobia može byť s DPH. Áno.
čakam na odpovede ,pretože teraz mám na júl vystaviť ďalší a nevie ako či s DPH alebo bez????
Postupuj podľa zmluvy, ak budeš fakturovať po období v nej uvedenom, budeš fakturovať bez dph.
§ 25 Zákon o dph
(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.
tulila
23.06.09,07:44
a tie dobropisy čo som už vystavila su v poriadku tým ,že som ich vystavila s DPH?? nemusim to opraviť dík
Tweety
23.06.09,07:45
a tie dobropisy čo som už vystavila su v poriadku tým ,že som ich vystavila s DPH?? nemusim to opraviť dík
Len mi nie je jasné, či toto obdobie, ktoré píšeš, je obdobím dodania , alebo je to obdobie už po dodaní. Toto ešte upresni.
tulila
23.06.09,07:59
Citujem : Predavajúci sa zaväzuje ,že poskytne kupujúcemu zľavu vo výške 90,- bez DPh ak hodnota dodávky tovarov počas obdobia od 3.4-16.4.2009 presiahne čiastku vo výške 100EUR.

To je vlastne obdobie ,za ktoré sa poskytuje tá zľava
Tweety
23.06.09,08:01
Citujem : Predavajúci sa zaväzuje ,že poskytne kupujúcemu zľavu vo výške 90,- bez DPh ak hodnota dodávky tovarov počas obdobia od 3.4-16.4.2009 presiahne čiastku vo výške 100EUR.

To je vlastne obdobie ,za ktoré sa poskytuje tá zľava
Dobre teda, ak si tú prvú faktúru, resp. dobropis ystavila v období dodania tovaru, postupovala si správne, fa s dph, po období dodania, už fakturuješ bez dph, tak ako som už uviedla vyššie.:)
tulila
23.06.09,08:02
Díkkkkkkkkkkkkkkkkkkk