kepinko
23.06.09,07:28
Dobrý deň. Našiel som viacero príspevkov a už mám hlavu ako melón z toľkých informácií, tak sa radšej opýtam narovinu na svoj prípad..

Pred siedmymi rokmi som mal prevádzku, kde sa okrem iného robil aj komisionálny predaj. Prevádzku mi vykradli no a poistená nebola.. Tým pádom som musel z vlastného vrecka vyplatiť veľa vecí..

Problém bol,že ukradli úplne všetko, teda aj dokumentáciu. Tým pádom som ja nemohol kontaktovať ľudí, čo mali u mňa na prevádzke veci. Nechal som otvorené ešte dva mesiace, aby som vysporiadal všetko čo bolo treba. Potom som prevádzku zavrel a keďže som nastúpil do zamestnania,tak som už nepoužíval ani telefonne číslo ktoré bolo evidované na obchod.

Teraz po siedmych rokoch sa u mna na adrese trvaleho pobytu prihlasil človek ktorý býva 15km odo mna, že konečne si našiel cestu a chce aby som mu vyplatil jednu vec, ktorú mal u mna v obchode..

Zmluvu o komisionalnom predaji vraj nema, nakolko ked som zavrel prevádzku, tak na mna vraj bol podat trestné oznámenie a original zmluvy si nechali policajti. Nevie však ani meno policajta.

Čo by ste mi odporučili? Nie som človek, ktorý by chcel niekoho oklamať,ale tiež nechcem aby niekto dobehol mňa.. Človek navyše začína byť nepríjemný..vyhráža sa že na mna pošle inšpekciu, policajtov..súd.. Všetkých.. Mám pocit,že len armádu nespomenul :-D

Ďakujem za odpoveď
hanelie
23.06.09,05:41
Čo by ste mi odporučili? Nie som človek, ktorý by chcel niekoho oklamať,ale tiež nechcem aby niekto dobehol mňa.. Človek navyše začína byť nepríjemný..vyhráža sa že na mna pošle inšpekciu, policajtov..súd.. Všetkých.. Mám pocit,že len armádu nespomenul :-D

1. skús sa dohodnúť / nech ti ukáže zápisnicu, resp kópiu podania trestného oznámenia / pokiaľ vieš o čo sa konkrétne jednalo - o aký tovar + približná cena

2. podaj trestné oznámenie vo veci vydierania
kepinko
23.06.09,05:47
tvrdí,že z Polície nemá žiadny záznam..takže zápisnica nehrozí..

a čo sa týka vydierania, tak písal mi to len mailovou formou, čo myslím, nie je relevantne podložené.. a zas skúšam volať na políciu, kde tvrdí,že to podával, najprv sa chcem uistiť,či to je alebo nie je pravda.. len to by tam museli mať poriadok a človek by mi musel dať aspon nejaký záchytný bod..keď si nepamatá ani meno vyšetrujúceho.. i ked pochybujem,že by mi polícia aspon raz počas siedmych rokov nezavolala, alebo mi neposlali aspon list..
hanelie
23.06.09,08:53
na polícií ti nič nepovedia, pokiaľ nemáš číslo spisu -
pokiaľ sa však ten človek s tebou spojí - treba ho upozorniť, že rozhovor, prípadne mail či iný jeho kontakt s tebou zaznamenávaš a použiješ ho v prípadnom konaní

/hoci pravdou je, že povinnosti a záväzky si treba plniť, nič na tom nemení skutočnosť, že tvoj obchod bol vykradnutý /
kepinko
23.06.09,09:39
som nevravel,že sa mienim vyhovárať..ale nemám šancu si pamatať niekoho spred siedmych rokov..

je mi to trošku aj čudné,lebo vraj od začiatku mal moju adresu,že prečo neprišiel skôr..(nepoviem keby býval 500km), .. ked som sa opýtal,že prečo nešiel hned na policiu,tak tvrdil,že bol,ale kvôli 4500sk nechceli ani zápisnicu spísať.. ked som chcel doklad,tak zrazu ho mali policajti.. a ked slušne vysvetlujem,že nie som v dobrej finančnej situácii, ale chcem mu to splatiť, tak ma označil za podvodníka a že on potrebuje peniaze hned..

a ako som písal,začal sa mi vyhrážať aké problémy mi narobí.. inšpekciu pošle.. s policajtami príde..na súd má dá..

Tak ma to nahnevalo a pýtam sa,či má nejakú šancu,či to už nie je premlčané.. Nepýtam sa,aby som mu nič nedal..ale aby som sa s ním dohodol,že i keď oficiálne nikde neuspeje, tak som ochotný mu na trikrát dať..
ivka70
23.06.09,09:57
Nech ti da podklady, na zaklade ktorych budes mat relevantnu informaciu o tom, co a v akej hodnote mu dlzis. A potom dohodnete ako a kedy sa vyrovas.

Pokial nepreukaze svoju pohladavku, nemas mu za co zaplatit.

/Ved ked to tak vezmes, zajtra mozem prist ja, mozno byvame 50O km od seba, a budem tvrdit, ze mi dlzis za nejaku vec 10000 Sk./