lenkage
23.06.09,07:46
Dobrý deň, v ročnom zúčtovaní typ S mi vyšiel nedoplatok 120,46 Eur, tento nedoplatok mam uhradit ja prislusnej poistovni? mam to oznamit aj zamestnavatelom?vsetkym co som mala? a on bude dalej ako postupovat?dakujem Vam za pomoc
lenkage
23.06.09,05:47
prepacte, ma to byt rzzp
Tweety
23.06.09,05:48
Dobrý deň, v ročnom zúčtovaní typ S mi vyšiel nedoplatok 120,46 Eur, tento nedoplatok mam uhradit ja prislusnej poistovni? Áno, ak je to nedoplatok zamestnanca, tak áno. mam to oznamit aj zamestnavatelom?vsetkym co som mala?Áno, a on bude dalej ako postupovat? svoj nedoplatok zaplatí tiež. ydakujem Vam za pomoc
Odpovede v texte.
domacnost
23.06.09,15:11
ľudia prosím Vás , mám jedného jediného zamestnanca ktorému som robila rzzp typ S s listami SA - 2x. A vyšlo mu nasledovné:

na liste A od 1 zamestnávateľa mu vyšiel nedoplatok 313,15 EUR
na liste A od 2 zamestnávateľa mu vyšiel preplatok 202,85 EUR
po sčítaní listov A mi vyšlo na type S nedopl. 43,98 EUR.

Zamestnancovi sa vo výplate zohľadnil tento nedoplatok vo výške 43,98 EUR a čo ďalej ako sa to vyrieši voči poisťovni????

A moja ďalšia otázka je aké tlačivá mám kde odovzdať??? Do všzp mám odniesť ročné zúčtovanie typ S s listami A a aj oznámenie zamestnávateľa o preplatku a nedoplatku za jednotlivých zamestnancov za r.2008??? a to je všetko? alebo ešte aj nejaké iné tlačivá???

Mám oznámiť prvému zamestnávateľovi nedoplatok? a to na tlačive oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa za r.2008??? a ak áno, tak len toto tlačivo? a už nič iné??

A zamestnancovi mám oznámiť na akom tlačive???

Ďakujem za pomoc, ale už naozaj toto RZZP ma už dosť vyčerpáva.
Jana Motyčková
23.06.09,15:33
Do VšZP tlačivo a do konca septembra oznámenie zamestnávateľa. Na základe toho potom sa výsledná suma uhradí do VšZP.
Druhému zamestnávateľovi do konca augusta Oznámenie o preplatku a nedoplatku zamestnávateľa.
Zamestnancovi do konca júna Oznámenie o preplatku a nedoplatku zamestnanca
domacnost
23.06.09,15:38
Janka, veľmi pekne ti opať ďakujem.