deirdra
23.06.09,09:06
Ahojte, moj partner (druh, s ktorym zijem v spolocnej domacnosti a mame spolocneho syna) ma nedorieseny sudny spor spolu so svojimi rodicmi a bratom. Je to velmi komplikovany problem, ale moja otazka sa tyka len jedneho detailu: vcera som dostala do vlastnych ruk oznamenie o zacati exekucie a zaroven oznamenie o zacati exekucie predajom nehnutelnosti (mame s partnerom v podielovom spoluvlastnictve byt). V tomto oznameni mi exekutorka zakazala manipulovat so svojim majetkom, nielen s bytom (co chapem), ale aj s uctami. Je toto v poriadku? Pravne nemam s povinnym ziadny vztah, okrem bytu, ktory vlastnime spolocne a je disponentom na mojej kreditnej karte. Vsetky ucty su vedene iba na moje meno. Nechapem, preco mam mat zablokovane moje financie. Davam si velky pozor na vsetky financne zalezitosti, nemam ziadne dlhy a v najblizsej dobe chcem brat dalsiu hypoteku a exekucia uvalena na mojom majetku mi sposobuje komplikacie vo vztahu s bankou. Ako to mozem riesit?
hanelie
23.06.09,07:34
ohľadom exekúcie nehnuteľnosti odporúčam preštudovať exekučný poriadok - najmä od § 134


V tomto oznameni mi exekutorka zakazala manipulovat so svojim majetkom, nielen s bytom (co chapem), ale aj s uctami.
odporúčam podať odvolanie resp námietku - nie ste jeho manželka a majetok nemáte v BSM - /
iriska
23.06.09,19:13
tipujem, že upovedomenie je na meno druha a družke sa posiela len informatívne... čiže sa v ňom zakazuje nakladať s majetkom JEMU. Ohľadom nehnuteľnosti tiež má len on zákaz disponovať s majetkom.... ostatní spoluvlastníci môžu predávať, darovať ... hocičo, čo sa im zachce alebo aj nič