pepsikova
23.06.09,09:36
..prosím vás, milí poraďáci o radu..moja známa počas manželstva kúpila s , teraz už exmanželom , byt, v ktorom on vôbec nebýval, ale pri rozvode manželstva tvrdil, že peniaze mu dala jeho matka a za tie bol byt kúpený. Zdokladovanie síce dokázalo, že peniaze boli spoločné ale byt aj tak prehrala a bola povinná vyplatiť exmanželovi väčší obnos peňazí. Je nezamestnaná, peniaze nemá a ani nemá kam s deťmi ísť a teraz dostala exekučný príkaz na vysťahovanie sa do jedného mesiaca..len niet kam sa vysťahovať. Tak by som chcela vedieť,či je to možné, aby matku s deťmi vysťahovali pod holé nebo.Pretože získať nejakú strechu nad hlavu nie je možné ani pomocou sociálky, ani mestského úradu.Čo sa dá robiť?...ďakujem za vaše rady..

..upravujem, počas "vyšetrovania" som zistila, že vlastne byt je jej,má ho aj prepísaný, po BSM,kde ho získala a má exmanžela vyplatiť,čo sa nedá, lebo nemá peniaze a tu začína celý problém...
tutiola
23.06.09,07:43
Veľmi tomu nerozumien. Ak mala (ex)manžela vyplatiť, znamená to že byt ostal jej a deťom. Čiže má kde bývať. Ak nemá peniaze na vyplatenie, tak by mal vyplatiť on ju a v tom prípade by mala peniaze hoci len na skromné bývanie. Alebo som celkom vedľa?
tuta
23.06.09,07:44
mimotemy

Na Slovensku je možné všetko. Je to veľmi smutné, ale je to tak. :mee::mee:
hanelie
23.06.09,07:49
čoho sa týka exekučný titul ?
hanelie
23.06.09,07:51
ak by jej hrozilo / z nejakého dôvodu / súdne vysťahovanie, maloleté deti by boli umiestnené do detského domova
Stanislav 1975
23.06.09,07:52
Tiež sa mi to zdá také zvláštné celé..., keď bol byt kúpený za spoločné peniaze, tak jej nemožu zobrať celý byt-:eek::eek::eek:
Ja som asi nechápavý, ale fakt nechápem...:cool:;)
hanelie
23.06.09,08:03
stanko určite chápeš - ale ja myslím, že tento prípad bude mať viac súvislostí
jozka56
23.06.09,08:08
Ja si myslim, že manželka si zobrala pôžičku, aby vyplatila exmanž. A došlo k situácii, keď ju splácať nemôže. Ale neviem, či neviazne komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a aj exekútorom. Veľmi nepríjemná situácia:mee: Pepsi , kde si, upresni.
Stanislav 1975
23.06.09,08:08
stanko určite chápeš - ale ja myslím, že tento prípad bude mať viac súvislostí
Ja si tiež myslím, že niečo v tom zadaní chýba-niečo tam nieje napísané, čo už prebehlo...
pepsikova
23.06.09,08:17
..exekučný titul je asi príkaz na zaplatenie peňazí, ktoré ona nemá, pôžičku jej nedá nikto, lebo nepracuje,odvolanie na súd nepomohlo, súd jej určil vyplatiť ho, čo teda nemohla a nemôže...príkaz na vysťahovanie prišiel včera..a pretože on býva v Čechách, súd sa nechce zaoberať ďaľšími ťahanicami, bolo jej to vraj povedané, že aj tak sa musí vysťahovať, lebo ju deložujú..viac podrobností neviem..

(..pri poslednom odvolaní na súd apelovala tým, že bývalá svokra nedala peniaze na ich byt,ale súd bral do úvahy to, čo povedal on, vraj mu matka peniaze dala,tu nepomohli argumenty, že tie peniaze neboli od nej, očividne bol sudca spracovaný a v tomto smere sa to nesie ďalej,podľa toho, čo som čítala zo súdnych papierov..
jozka56
23.06.09,08:22
Ja si myslim, že manželka si zobrala pôžičku, aby vyplatila exmanž. A došlo k situácii, keď ju splácať nemôže. Ale neviem, či neviazne komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a aj exekútorom. Veľmi nepríjemná situácia:mee: Pepsi , kde si, upresni.
Aha tak situácia je iná:mee: A ten byt je čistý, nemá na ňom ťarchu??
pepsikova
23.06.09,08:25
Veľmi tomu nerozumien. Ak mala (ex)manžela vyplatiť, znamená to že byt ostal jej a deťom. Čiže má kde bývať. Ak nemá peniaze na vyplatenie, tak by mal vyplatiť on ju a v tom prípade by mala peniaze hoci len na skromné bývanie. Alebo som celkom vedľa?..

..toto som jej radila aj ja, ale s ním nič neporieši,lebo poštu v mieste bydliska nepreberá a žije v Čechách..byt je napísaný na jej meno,pretože by ho mala vyplatiť...
pepsikova
23.06.09,08:26
Aha tak situácia je iná:mee: A ten byt je čistý, nemá na ňom ťarchu??..

ak myslíž neplatenie nájomného, tak všetko je zaplatené, žiadna ťarcha tam nie je, len vyplatiť jeho, teda toho exmanžela..
hanelie
23.06.09,08:34
zrejme ide o modelovú situáciu, keď manžel podal žiadosť o vysporiadanie BSM a tou najhoršou variantou je predaj nehnuteľnosti v dražbe -
jozka56
23.06.09,08:35
Takže musí zohnať xxxx€? A nemá jej kto požičať, ani z rodiny? Bude to podľa mňa musieť riešiť asi predajom bytu, alebo výmenou za menší byt a finančným doplatkom . Je málo času, mala by veľmi rýchlo konať. Už by som bola v realitke.
pepsikova
23.06.09,08:44
Takže musí zohnať xxxx€? A nemá jej kto požičať, ani z rodiny? Bude to podľa musieť riešiť asi predajom bytu, alebo výmenou. Je málo času, mala by veľmi rýchlo konať. Už by som bola v realitke...


no a byt sa predať nedá,lebo prvá splátka jemu mala byť v januári a keď nebola vyplatená, tak ten ex podal na byt exekúciu...v realitke vraj povedali, že teraz sa to nedá...

..chcela by som vedieť, kam sa má obrátiť, aby nezostala s deťmi na ulici,rodina- nič moc, pomoc žiadna..
pepsikova
23.06.09,08:47
zrejme ide o modelovú situáciu, keď manžel podal žiadosť o vysporiadanie BSM a tou najhoršou variantou je predaj nehnuteľnosti v dražbe -..

..práve pri BSM sa to celé začalo,ona tá moja známa dostala byt, je na ňu aj prepísaný, len nezačala splácať vyplatenie exmanželovi, ten po prvej nezaplatenej splátke dal na ňu exekúciu a už to šlo, pretože nemá peniaze..
Andy Kralik
23.06.09,08:49
Obavam sa, z toho co tu citam, ze sa asi nakoniec bude musiet vystahovat do najmu. Pripadne aktualne do nejakeho krizoveho centra. Pripadne sa odstahovat aj s detmi tam kde najde pracu. Je velka chyba ze vec neriesila uz vtedy ked mala platit prvu splatku. Takto to uz doslo velmi daleko.

Ale toto je zas presne ten typ otazky, kde sa da tazko poradit bez kompletneho prestudovania materialu pravnikom. Porada nie je uplne to prave. A cim skor sa obrati na nejakeho pravnika, tym lepsie. Minimalne aby jej objektivne povedal ake ma moznosti. A ci je moznost exekuciu odvratit.
jozka56
23.06.09,08:51
Už sa to ťahá od januára, to je dlho. Tak ten byt je vlastne obstavený. Ale určite sa dá predať, ak sa zaplatí exekútorovi, stále je to o komunikácii:mee:
hanelie
23.06.09,08:58
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
Dav
23.06.09,08:59
..exekučný titul je asi príkaz na zaplatenie peňazí, ktoré ona nemá, pôžičku jej nedá nikto, lebo nepracuje,odvolanie na súd nepomohlo, súd jej určil vyplatiť ho, čo teda nemohla a nemôže...príkaz na vysťahovanie prišiel včera..a pretože on býva v Čechách, súd sa nechce zaoberať ďaľšími ťahanicami, bolo jej to vraj povedané, že aj tak sa musí vysťahovať, lebo ju deložujú..viac podrobností neviem..

(..pri poslednom odvolaní na súd apelovala tým, že bývalá svokra nedala peniaze na ich byt,ale súd bral do úvahy to, čo povedal on, vraj mu matka peniaze dala,tu nepomohli argumenty, že tie peniaze neboli od nej, očividne bol sudca spracovaný a v tomto smere sa to nesie ďalej,podľa toho, čo som čítala zo súdnych papierov..
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!
pepsikova
23.06.09,09:10
Obavam sa, z toho co tu citam, ze sa asi nakoniec bude musiet vystahovat do najmu. Pripadne aktualne do nejakeho krizoveho centra. Pripadne sa odstahovat aj s detmi tam kde najde pracu. Je velka chyba ze vec neriesila uz vtedy ked mala platit prvu splatku. Takto to uz doslo velmi daleko.

Ale toto je zas presne ten typ otazky, kde sa da tazko poradit bez kompletneho prestudovania materialu pravnikom. Porada nie je uplne to prave. A cim skor sa obrati na nejakeho pravnika, tym lepsie. Minimalne aby jej objektivne povedal ake ma moznosti. A ci je moznost exekuciu odvratit...

...riešila, už pri prvej nezaplatenej splátke žiadala o odklad alebo možnosť splácania, ale on nepreberá poštu, teda sa nič nevyriešilo žiadnou cestou (do Čiech) ...
pepsikova
23.06.09,09:12
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!..

..aj toto bolo,ale vyjadrenie asi také, že je to medzi dvomi štátmi a teda nič...
Andy Kralik
23.06.09,09:12
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt

no aby to nebolo tak, ze sud rozhodol ze byt nepatril do bezpodieloveho vlastnictva, kedze nan dostal peniaze manzel od svojej mamy. A potom to vyplatenie nemusi byt takto 50:50.
To by bola horsia moznost.

A ked rychlo nezareaguje a nezacne konat - najist si ine ubytovanie - aspon prechodne, zastavit exekuciu.. ak sa da, odvolat sa.. ak sa da. A fakt skonci bez bytu a penazi na ulici.
Tak to by bola najhorsia moznost.

Hladat si nahradne ubytovanie a poradit sa s pravnikom, s clovekom ktory v zakonoch najde nejaku cesticku!
Stanislav 1975
23.06.09,09:13
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!
Neviem Olinka, ale tie televízie sú asi bezpredmetné-oni tam majú takýchto podnetov kopu a to teda asi nebude tak, že by hneď dobehli a natáčali-to trvá mesiace kým sa dostane na radu a okrem toho aj keby urobili nejakú reportáž,tak to nemá absolútne žiadny význam po právnej stránke!!!A dokonca to niekedy aj situáciu zhorší...
Ja hovorím len jedno- treba právnika... a rýchlo konať
Zita5
23.06.09,09:15
Niečo tam nie je košér zo strany manžela , a je prepojený určite so súdom nejakou formou .

Nech ex nečaká , napíšte hneď do TV JOJ , alebo Markíza .....žiadajte o pomoc o prešetrenie celého prípadu . Stojí to zato .
Stanislav 1975
23.06.09,09:15
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
K tomuto,čo napísala hanelie sa aj ja prikláňam...
Stanislav 1975
23.06.09,09:16
Niečo tam nie je košér zo strany manžela , a je prepojený určite so súdom nejakou formou .

Nech ex nečaká , napíšte hneď do TV JOJ , alebo Markíza .....žiadajte o pomoc o prešetrenie celého prípadu . Stojí to zato .
Zitka, tu tv nepomože- právne je to bezpredmetné-ona musí jednať s exekútorom a nie sa pelešiť po televíziach-oni jej nepomožu v danom stave veci...
Zita5
23.06.09,09:17
Neviem Olinka, ale tie televízie sú asi bezpredmetné-oni tam majú takýchto podnetov kopu a to teda asi nebude tak, že by hneď dobehli a natáčali-to trvá mesiace kým sa dostane na radu a okrem toho aj keby urobili nejakú reportáž,tak to nemá absolútne žiadny význam po právnej stránke!!!A dokonca to niekedy aj situáciu zhorší...
Ja hovorím len jedno- treba právnika... a rýchlo konať

Stanko za pokus to stojí , nemá čo stratiť , len treba čím skôr . Vo veľa prípadoch bola TV úspešná .
tutiola
23.06.09,09:18
Byt je písaný na ňu. Na akom základe?
Stanislav 1975
23.06.09,09:19
Stanko za pokus to stojí , nemá čo stratiť , len treba čím skôr . Vo veľa prípadoch bola TV úspešná .
Zitka, máš troška pravdu-ale tu ide o týždne,možno len o dni- a telky ti nedojdu hneď- oni tam majú týchto podnetov kopu...
pepsikova
23.06.09,09:23
Byt je písaný na ňu. Na akom základe?


..byt je písaný na ňu, na základe BSM,už som to tu asi písala, že ona ho má vyplatiť..preto tá exekúcia ..
Stanislav 1975
23.06.09,09:25
..byt je písaný na ňu, na základe BSM,už som to tu asi písala, že ona ho má vyplatiť..preto tá exekúcia ..
Tak potom by mala urobiť,to čo jej radí hanelie...-je to asi najrozumnejšia cesta...


Pôvodca textu príspevku: hanelie
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
jozka56
23.06.09,09:29
Aj tak sa mi to nezdá, čo ten exekučný príkaz, jeho hodnota, je taká veľká ako hodnota celého bytu???
Jana Motyčková
23.06.09,09:34
jozka, to je jedno, ak je hodnota bytu vyśšia, zvyšok peňazí jej ostane.
jozka56
23.06.09,09:38
Ja viem, že zbytok peňazí jej ostane. Ale ešte som nepočula, že pred napr.dražbou sa niekto musí z bytu vysťahovať. Tento stav pepsinej kamky je asi už strašne ďaleko:mee::rolleyes:
Barbara
23.06.09,09:46
neviem či som to prehliadla v zadaní, ale prečo jej prišiel exekučný príkaz na vysťahovanie, a nie na to , že byt dajú do dražby?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

však keď je niekto dlžný napr. banke, tak aj vtedy sa byt dá do dražby a nie , že sa vysťahovať, či sa mýlim?:rolleyes:

je to pre mňa záhada.

spojila sa vôbec s tým exekútorom?
Stanislav 1975
23.06.09,09:52
neviem či som to prehliadla v zadaní, ale prečo jej prišiel exekučný príkaz na vysťahovanie, a nie na to , že byt dajú do dražby?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

však keď je niekto dlžný napr. banke, tak aj vtedy sa byt dá do dražby a nie , že sa vysťahovať, či sa mýlim?:rolleyes:

je to pre mňa záhada.

spojila sa vôbec s tým exekútorom?
Barbarka, ja už nechápem tuná ničomu...:mee::confused::mad:
ivka70
23.06.09,09:54
Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac.
hanelie
23.06.09,10:06
Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac.
manželia sa rozviedli, pri vysporiadaní BSM sa dohodli, že manželka vyplatí manžela z bytu / dohodli sa na splátkach,/ keďže manželka nesplnila to, k čomu sa zaviazala / písomne / manžel podal návrh na vykonanie exekúcie - súd vyhovel, lebo prihliadal na dohodu - teraz manželka buď zaplatí , to čo má stanovené v dohode, alebo bude byt odpredaný v dražbe, v tejto situácií už môže zasiahnúť jedine ona ak splatí pohľadávku / ak nie musí byť byt predaný v dražbe - nikto iný tu už nemá prednostné právo na kúpu bytu

myslím, že to je jasné
........alebo je scénar iný ?
pepsikova
23.06.09,10:09
Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac....

..nič viac neviem,videla som BSM,podľa toho je byt jej,ďalej súdne rozhodnutie na vyplatenie po čiastkach, prevod bytu do jej osobného vlastníctva no a na základe nezaplatenej prvej splátky súdny aj exekučný príkaz na vysťahovanie..mne sa to tiež vidí nejako divné, pretože podľa mňa , aj keď nezaplatila splátku, aj tak by ju nemali vysťahovať, ale na ex. príkaze je napísane-bez možnosti odvolania, čo je tiež čudné..jednoducho aj exekútor trvá na vysťahovaní,potom asi ten byt dá exmanželovi, nech ho prepije a celkom sa mi tu vidia machinácie z jeho strany..

..ale nedozvedela som sa, kde sa ešte okrem mestského úradu a sociálky dá hľadať pomoc s bývaním...podnájom asi nebude veľmi realizovateľný, lebo je nezamestnaná...
Stanislav 1975
23.06.09,10:10
manželia sa rozviedli, pri vysporiadaní BSM sa dohodli, že manželka vyplatí manžela z bytu / dohodli sa na splátkach,/ keďže manželka nesplnila to, k čomu sa zaviazala / písomne / manžel podal návrh na vykonanie exekúcie - súd vyhovel, lebo prihliadal na dohodu - teraz manželka buď zaplatí , to čo má stanovené v dohode, alebo bude byt odpredaný v dražbe, v tejto situácií už môže zasiahnúť jedine ona ak splatí pohľadávku / ak nie musí byť byt predaný v dražbe - nikto iný tu už nemá prednostné právo na kúpu bytu

myslím, že to je jasné
........alebo je scénar iný ?
Ale tu je jedna obrovská chyba manželky, teda ex- mala ten byt dobrovoľne predať a vyplatiť manžela a z toho čo jej ostane si kúpiť niečo menšie a bolo by...ALE teraz može dojsť k nasledujúcej strašidelnej situácii- vyvolávacia cena bude cca. 65% hodnoty bytu a nikto ponuku nezvýši-a teraz čo??? Vypatí exmanžela, vyplatí exekútora, a všetko okolo a nemusí jej zostať NIČ-urobila chybu:mad::mad::mad:, že ho nepredala sama od seba za trhovú cenu...:mee:
pepsikova
23.06.09,10:11
Barbarka, ja už nechápem tuná ničomu...:mee::confused::mad:..

o dražbe nebola ani reč..len o vysťahovaní..
Stanislav 1975
23.06.09,10:13
..

o dražbe nebola ani reč..len o vysťahovaní..
Tak ale načo by sa mala potom vysťahovať?Kvoli exekúcii a naslednej dražbe,nie???
mlisa
23.06.09,10:14
..

o dražbe nebola ani reč..len o vysťahovaní..

a prave to je na celej veci to zvlastne, pretoze ju chcu vystahovat z jej nehnutelnosti , ale na zaklade coho potom?
hanelie
23.06.09,10:21
každopádne nech sa obráti na právnika, má právo na bezplatnú právnu pomoc - keďže je nezamestnaná a zrejme aj v hmotnej núdzi - / to musí preukázať / nestačí len ústne vyrozumenie, že je nezamestnaná
jozka56
23.06.09,10:24
A volala už s tým exekútorom???? Dokument je jedna vec a osobný hovor druhá.
Barbara
23.06.09,10:35
podľa mňa tu chýba v informáciách jeden dôležitý detail, čo my nevieme.
nechápem prečo nekomunikuje s tým exekútorom.

teraz ma napadlo, že nato vysťahovanie by nemala dostať rozhodnutie zo súdu???????:rolleyes:

to stačí exek. príkaz od exekútora?????
keď ani dražba nebola?????? nedáva to logiku, po dražbe by som chápala ten príkaz na vysťahovanie, ale takto:rolleyes::cool:
jozka56
23.06.09,10:42
Čo sa týka náhradného alebo dočasného ubytovania, asi by som poroznášala inzeráty po obchodoch, hypermarketoch.
veronikasad
23.06.09,10:43
Čo sa týka náhradného alebo dočasného ubytovania, asi by som poroznášala inzeráty po obchodoch, hypermarketoch.
ak bude najhoršie, treba hladať pomoc tu :

http://www.centrumnadej.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=87
bv_alexandra
23.06.09,10:46
podľa mňa tu chýba v informáciách jeden dôležitý detail, čo my nevieme.
nechápem prečo nekomunikuje s tým exekútorom.

teraz ma napadlo, že nato vysťahovanie by nemala dostať rozhodnutie zo súdu???????:rolleyes:

to stačí exek. príkaz od exekútora?????
keď ani dražba nebola?????? nedáva to logiku, po dražbe by som chápala ten príkaz na vysťahovanie, ale takto:rolleyes::cool:
Podľa mňa exekútor môže jedine vydať rozhodnutie nato že sa nesmie nakladať s majetkom. a tiež si myslím že súd by mal dať rozhodnutie na vysťahovanie.
Ja by som odporúčala ako je vyššie napísané obrátiť sa na bezplatnú právnu pomoc.
Ak nie je v hm. núdzi, isť za iným právnikom na konzultáciu. Normálny právnik ju neodbije a poskytne jej určtite info ako má pokračovať ďalej.

mimotemyA na exekútora sa nedá náhodou dať sťažnosť na ex. komore? popripade žiadať o prešetrenie veci, či exekútor konal v rámci zákona? a správne?
pepsikova
23.06.09,11:19
podľa mňa tu chýba v informáciách jeden dôležitý detail, čo my nevieme.
nechápem prečo nekomunikuje s tým exekútorom.

teraz ma napadlo, že nato vysťahovanie by nemala dostať rozhodnutie zo súdu???????:rolleyes:

to stačí exek. príkaz od exekútora?????
keď ani dražba nebola?????? nedáva to logiku, po dražbe by som chápala ten príkaz na vysťahovanie, ale takto:rolleyes::cool:..


...veď vravím, že celé to smrdí, príkaz na vysťahovanie zo súdu nie je,exekútor vydal príkaz na základe nevyplatenia pohľadávky voči oprávnenému, teda exmanželovi..aj to je divné..komunikácia s exekútorom bola, ale nič sa nevyriešilo, trval na vyplatení alebo vyprázdnení bytu..asi aby sa potom byt mohol predať a peniažky by sa dali exmanželovi..o dražbe sa tiež nikde nepíše..

..ešte by ma zaujímalo, kde sa v takejto situácii prihliada na deti..to vážne sa deti strčia do decáka, keď matka nenájde pomoc?..a čo tá matka?..čo ak nenájde miesto pod mostom?..už to beriem na smiech,prepáčte,ale od začiatku je tu očividná manipulácia peňazí, sudcov, exekútorov, nedá sa nijak s tým hnúť,stojí mi rozum..

a ďakujem vám za vaše rady,uvidím ešte , čo sa dá robiť...
Dav
23.06.09,11:33
Neviem Olinka, ale tie televízie sú asi bezpredmetné-oni tam majú takýchto podnetov kopu a to teda asi nebude tak, že by hneď dobehli a natáčali-to trvá mesiace kým sa dostane na radu a okrem toho aj keby urobili nejakú reportáž,tak to nemá absolútne žiadny význam po právnej stránke!!!A dokonca to niekedy aj situáciu zhorší...
Ja hovorím len jedno- treba právnika... a rýchlo konať
Niekedy sa na základe týchto reportáží nájdu ľudia, ktorí pomôžu,topiaci sa slamky chytá...
A kde sa má obrátiť...na ombudsmana, Brusel? Ešte mi prišlo na um, keď deti, tak aj výživné - a to sa ako platí, deti sú ex-manželove?
Dopĺňam : tiež odporúčam právnika.
hanelie
23.06.09,11:34
bv_alexandra
23.06.09,11:48
..


no a byt sa predať nedá,lebo prvá splátka jemu mala byť v januári a keď nebola vyplatená, tak ten ex podal na byt exekúciu...v realitke vraj povedali, že teraz sa to nedá...

..chcela by som vedieť, kam sa má obrátiť, aby nezostala s deťmi na ulici,rodina- nič moc, pomoc žiadna..
Súd jej nariadil splátky, ona nezaplatila - tak si myslím že najskôr mál prebehnúť súd čo dalej, a potom ak súd nariadil že to má uhadiť naraz, tak mal nastúpiť exekútor. TO je len môj názor.
Tiež mi príde riadne divná tá rýchlosť v konaní našich úradov a súdov. V januári nezaplatila, a v júni sa už má vysťahovať.
Ja som čakala na svoj rozvod 2roky, a fi čaka na vydanie plaťáku už tiež druhý rok. TO je skutočne podozrivé.
Čo sa týka korenšpondencie. Ja by som sa obrátila na súd s tým že sa dodyčná snažila skontaktovať s ex- na vyriešenie celej situácie.
Tu dávam do povedomia že je potrebné posialať ex-ovi poštu doporučené s doručenkou, taká to sa považuje aj ked ju nepreberie za doručenú posledným dnom uloženia na pošte.
Tiež ma zaujal tento par. v exekučnom zákone:


Námietky proti exekúcii
§ 50


(1) Povinný môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná. To isté platí, ak sa namieta, že oprávnený alebo povinný nie sú právnymi nástupcami osoby uvedenej v exekučnom titule. Námietky musia byť odôvodnené a na dodatočne uvedené dôvody sa neprihliadne. Ak po podaní námietok exekútor upustil od vykonania exekúcie (§ 46), o námietkach netreba rozhodnúť.

(2) O námietkach proti exekúcii rozhoduje súd (§ 45).

(3) Rozhodnutie o námietkach sa doručí oprávnenému, povinnému a exekútorovi poverenému vykonaním exekúcie.

(4) Proti rozhodnutiu, ktorým sa vyhovelo námietkam, je prípustné odvolanie.

(5) Ak je rozhodnutie, ktorým sa námietkam vyhovelo, právoplatné, súd exekúciu zastaví. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné odvolanie.

(6) Ak povinný zoberie námietky späť predtým, ako o nich rozhodne súd, exekútor pokračuje vo vykonávaní exekúcie a o námietkach sa nerozhoduje.


TZN že podľa neho sa muselo dať odvolať.
a ešte ma zaujal jeden paragrag




§ 56
Odklad exekúcie


(1) Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.

(2) Aj bez návrhu môže súd povoliť odklad exekúcie, ak možno očakávať, že exekúcia bude zastavená (§ 57).

(3) Súd môže na návrh povinného povoliť odklad exekúcie aj vtedy, ak by neodkladná exekúcia mohla zabrániť povinnému poskytovať alebo zabezpečovať zdravotnú starostlivosť podľa osobitných predpisov. 6a) Súd rozhodne o odklade do 30 dní od podania návrhu.

(4) Rozhodnutie sa doručí oprávnenému, povinnému a exekútorovi poverenému vykonaním exekúcie.

(5) Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. Počas plnenia písomnej dohody o postupnom splácaní vymáhanej pohľadávky exekútor v exekúcii iným spôsobom nepokračuje.
------------------------------------------------------------------
6a) Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 273/1994 Z. z. o zdravotnom poistení, financovaní zdravotného poistenia, o zriadení Všeobecnej zdravotnej poisťovne a o zriaďovaní rezortných, odvetvových, podnikových a občianskych zdravotných poisťovní v znení neskorších predpisov.
Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 277/1994 Z. z. o zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.
Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 98/1995 Z. z. o Liečebnom poriadku v znení neskorších predpisov.
Zákon č. 140/1998 Z. z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach, o zmene zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 220/1996 Z. z. o reklame.
Tkaže treba skúsiť aj toto, požiadať o odklad exekúcie.
Každopádne treba ísť za právnikom. Toto sú len dohady.:);)
veronikasad
23.06.09,11:51
..



..ešte by ma zaujímalo, kde sa v takejto situácii prihliada na deti..to vážne sa deti strčia do decáka, keď matka nenájde pomoc?..a čo tá matka?..čo ak nenájde miesto pod mostom?..už to beriem na smiech,prepáčte,ale od začiatku je tu očividná manipulácia peňazí, sudcov, exekútorov, nedá sa nijak s tým hnúť,stojí mi rozum..

a ďakujem vám za vaše rady,uvidím ešte , čo sa dá robiť...
pozri prísp. č. 50 - je tam zoznam krízových centier pre matky s deťmi, ak by bolo najhoršie. Dve sú aj v okr. PD.
pepsikova
23.06.09,13:17
...ďakujem ""bv-alexandra""...práve som bola na začiatku čítania § o odklade exekúcií..si šikovná, ten § 50,ods.1, by sa dal použiť,skúsim, čo sa s tým dá riešiť..
Barbara
23.06.09,16:39
Pepsi, nech nečaká a nech napíše sťažnosť ihneď na toho exekútora, lebo čas letí rýchlo:cool:

tu je stránka ako sa má podať sťažnosť na exekútora

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h45&htm=h0/h03/h030e2.htm



držím prsty
Barbara
23.06.09,18:07
nedalo mi to a vygúglila som toto:

http://www.vop.gov.sk/exekucie
Vykonanie exekúcie predajom nehnuteľnosti prvý krok mal by byť tento

Exekúciu predajom nehnuteľnosti možno vykonať len vtedy, ak oprávnený s exekúciou predajom nehnuteľnosti, ktorá je označená v upovedomení o začatí exekúcie predajom nehnuteľnosti súhlasí a ak sa preukázalo, že nehnuteľnosť je vo vlastníctve povinného.

Exekútor poverený vykonaním exekúcie upovedomí oprávneného i povinného o začatí exekúcie predajom nehnuteľnosti a označí nehnuteľnosť, ktorej sa exekúcia týka, zakáže povinnému, aby nehnuteľnosť previedol na niekoho iného alebo aby ju zaťažil a uloží povinnému, aby do troch dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie oznámil exekútorovi, či a kto má k nehnuteľnosti predkupné právo.

Exekúcia sa vykoná dražbou; vykoná ju exekútor.

Exekútor vydá exekučný príkaz (príkaz na vykonanie exekúcie predajom nehnuteľnosti). Po vydaní exekučného príkazu exekútor zaobstará znalecký posudok na cenu nehnuteľnosti. Exekútor na žiadosť znalca poskytne súčinnosť potrebnú na vypracovanie posudku. Povinný je povinný umožniť exekútorovi alebo jeho zamestnancovi a znalcovi prístup na oceňovanú nehnuteľnosť.

Príklep udelí exekútor tomu, u koho sú splnené podmienky ustanovené zákonom a kto urobil najvyššie podanie. Po udelení príklepu sa môže vydražiteľ ujať držby vydraženej veci. Ak vydražiteľ zaplatil najvyššie podanie a súd udelenie príklepu schválil, stáva sa vydražiteľ vlastníkom nehnuteľnosti ku dňu udelenia príklepu.

Ak súd udelenie príklepu neschválil, vydražiteľ je povinný vrátiť vec povinnému, vydať mu úžitky a nahradiť škodu, ktorú mu spôsobil pri hospodárení s nehnuteľnosťou.

Po schválení príklepu súdom uskutoční exekútor rozvrhové pojednávanie. O rozvrhnutí výťažku dražby nehnuteľnosti spíše exekútor zápisnicu. Rozvrh výťažku podlieha schváleniu súdom.

Vykonanie exekúcie vyprataním nehnuteľnosti

Ak vykonateľné rozhodnutie ukladá, aby povinný vypratal nehnuteľnosť alebo jej časť, exekúcia sa vykoná vyprataním.

Exekútor urobí opatrenie, aby sa z vypratávaného objektu odstránili veci patriace povinnému a príslušníkom jeho rodiny, ako aj veci, ktoré síce patria niekomu inému, ale sú so súhlasom povinného umiestnené vo vypratávanom objekte alebo na vypratávanom objekte. Ďalej urobí opatrenie, aby bol z vyprataného objektu vykázaný povinný a všetci, ktorí sa tam zdržujú na základe práva povinného.

Vykonanie exekúcie vyprataním bytu

Ak vykonateľné rozhodnutie ukladá, aby povinný vypratal byt, exekúcia sa vykoná vysťahovaním povinného a všetkých, ktorí s ním bývajú na základe jeho práva, z bytu a vyprataním bytu.
Ak vykonateľné rozhodnutie, ktoré je podkladom na exekúciu, ukladá, aby povinný vypratal byt, za ktorý treba zabezpečiť či už náhradný byt, alebo náhradné ubytovanie, exekútor vykoná exekúciu až vtedy, keď oprávnený preukáže, že pre povinného je zabezpečená taká bytová náhrada, aká je určená v rozhodnutí, ktoré je podkladom na exekúciu.

Oprávnený a povinný môžu vzniesť u exekútora námietky proti bytovej náhrade do troch dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie. O námietkach rozhoduje súd.

2. Práva a povinnosti exekútora pri exekúcii

Exekútor má najmä právo požiadať o súčinnosť oprávneného, povinného, príslušné orgány a inštitúcie. Exekútor môže predvolať povinného a vyzvať ho na splnenie povinnosti, ktorú mu ukladá rozhodnutie, a na vyhlásenie o svojom majetku.

Ak to vyžaduje účel exekúcie, exekútor je oprávnený urobiť osobnú prehliadku povinného a prehliadku bytu a iných priestorov, kde má povinný svoj majetok; na ten účel je oprávnený vymôcť si do bytu povinného alebo do iných priestorov, kde má povinný svoj majetok, prístup.

Taktiež na účely vypracovania znaleckého posudku je exekútor oprávnený vymôcť si na oceňovanú nehnuteľnosť prístup.

Exekútor môže vykonať exekúciu len v rozsahu pohľadávky vyplývajúcej z exekučného titulu, jej príslušenstva a trov exekúcie a len spôsobom uvedeným v zákone, pričom v jednom exekučnom konaní môže exekútor vykonať exekúciu aj niekoľkými spôsobmi. Spôsoby vykonania exekúcie určuje exekútor.

Exekútor je povinný upustiť od vykonania exekúcie, ak povinný splnil, čo mu ukladá rozhodnutie.

Exekúciou nemožno postihnúť majetok alebo práva, ktoré nepodliehajú exekúcii alebo sú z exekúcie vylúčené, alebo na ktoré je exekúcia neprípustná.

Pri exekúcii predajom hnuteľných vecí nemožno postihnúť veci, ktorých predaj je zakázaný alebo ktoré exekúcii nepodliehajú.

Ak sa majú exekúciou postihnúť hnuteľné veci povinného, ktoré slúžia alebo súvisia s podnikaním, exekútor je povinný postupovať tak, aby exekúciou neohrozil podnikateľskú činnosť povinného nad nevyhnutnú mieru. Hnuteľné veci je exekútor povinný postihovať exekúciou v tomto poradí:
a) veci, ktoré neslúžia na podnikanie,
b) veci, ktoré súvisia s podnikaním, ale bez ktorých je podnikanie možné,
c) veci, bez ktorých nie je podnikanie možné.

Z vecí, ktoré sú vo vlastníctve povinného, sa nemôže exekúcia týkať tých, ktoré povinný nevyhnutne potrebuje na uspokojovanie hmotných potrieb svojich a svojej rodiny alebo na plnenie svojich pracovných úloh alebo na svoje podnikanie, ani iných vecí, ktorých predaj by bol v rozpore s morálnymi zásadami.

Z exekúcie sú vylúčené:
a) bežné súčasti odevov, bielizeň a obuv,
b) nevyhnutné vybavenie domácnosti, a to posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, rádioprijímač,
c) domáce zvieratá s výnimkou tých, ktoré slúžia na podnikanie,
d) veci povinného slúžiace na plnenie jeho pracovných úloh alebo na podnikanie do výšky 331,94 eura,
e) zdravotnícke potreby a iné veci, ktoré povinný potrebuje vzhľadom na svoju chorobu alebo telesnú chybu,
f) veci, na ktoré sa poskytli dávky sociálnej pomoci alebo peňažné príspevky na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia,
g) snubný prsteň a obrúčka,
h) hotové peniaze do sumy 99,58 eura,
i) študijná literatúra a hračky.

3. Práva a povinnosti povinného (exekuovaného)

Povinný môže na súd podať návrh, aby povolil odklad exekúcie v prípade, ak sa bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený.

Povinný tiež môže požiadať o splátkový kalendár. Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky.

Povinný je predovšetkým povinný poskytnúť exekútorovi potrebnú súčinnosť. Na výzvu exekútora je povinný predložiť vyhlásenie o svojom majetku a ak ho exekútor predvolá, je povinný dostaviť sa k exekútorovi.

Povinný je povinný pri exekúcii predajom hnuteľných vecí umožniť exekútorovi prístup na všetky miesta, kde má svoje hnuteľné veci umiestnené. Pri vykonávaní exekúcie predajom nehnuteľnosti musí povinný umožniť exekútorovi alebo jeho zamestnancovi a znalcovi prístup na oceňovanú nehnuteľnosť.

4. Ako by mal postupovať človek, ktorému hrozí exekúcia a čoho by sa mal vyvarovať

Ak má niekto nejaké dlhy (pôžičky, úvery), mal by sa snažiť ich splácať, prípadne sa môže dohodnúť s veriteľom na splátkovom kalendári. Veriteľ však nie je povinný súhlasiť so splátkovým kalendárom.

Ak už bolo začaté súdne konanie, osoba, voči ktorej sa vedie súdne konanie, sa môže brániť v priebehu súdneho konania. Po vydaní rozhodnutia súdu môže podať príslušné opravné prostriedky (proti platobnému rozkazu je možnosť podať odpor a proti rozhodnutiu súdu odvolanie).

V prípade, ak už rozhodnutie súdu nadobudlo právoplatnosť a vykonateľnosť, môže oprávnený subjekt podať návrh na vykonanie exekúcie exekútorovi, ktorého si zvolí. Exekútor následne vydá upovedomenie o začatí exekúcie. Proti upovedomeniu o začatí exekúcie môže povinný vzniesť námietky proti exekúcii v lehote do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie. O námietkach rozhoduje súd.

Aj v priebehu vykonávania exekúcie má povinný právo podávať námietky. O možnosti podať námietky by mal byť povinný poučený.

JUDr. Eva Arnoldová, právnička Kancelárie verejného ochrancu práv

Nad rámec dodávame:

Ten, kto má pochybnosti o zákonnosti postupu súdneho exekútora, môže sa obrátiť na Slovenskú komoru exekútorov (ďalej len „komora“), ako samosprávnu stavovskú organizáciu exekútorov, ktorej poslaním je okrem iného aj dohľad nad činnosťou exekútorov. Komora je povinná vybaviť sťažnosť na činnosť exekútora bezodkladne, najneskôr do dvoch mesiacov odo dňa jej doručenia. Túto lehotu možno predĺžiť, ak nemožno zabezpečiť podklady na riadne vybavenie sťažnosti. O spôsobe vybavenia sťažnosti musí byť sťažovateľ písomne upovedomený. Ak je sťažovateľ toho názoru, že sťažnosť nebola komorou riadne a včas vybavená, môže požiadať Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky o prešetrenie vybavenia jeho sťažnosti komorou.

JUDr. Eva Arnoldová, právnička Kancelárie verejného ochrancu práv

Aj na verejného ochrancu práv - ombudsmana sa obracia množstvo ľudí, ktorí sú buď v postavení povinného z exekúcie (t. j. dlžníka) alebo v postavení oprávneného z exekúcie (veriteľa) a z nejakého dôvodu sú s priebehom či výsledkom exekúcie nespokojní. Ombudsman však nemôže vyhovieť žiadostiam o preskúmanie postupu súdneho exekútora v exekúcii. Takisto nemôže poskytovať jednotlivým účastníkom exekúcie rady ako v exekúcii postupovať.

Môže ale pomôcť vtedy, ak podávateľ namieta zbytočné prieťahy pri rozhodovaní súdu o jednotlivých úkonoch súvisiacich s exekúciou. Súd napríklad písomne poveruje súdneho exekútora na vykonanie exekúcie, rozhoduje o námietkach proti exekúcii, o návrhu na odklad exekúcie, o zastavení exekúcie a pod. Súd by mal vždy konať a rozhodovať tak, aby nedochádzalo k zbytočným prieťahom. Pre niektoré rozhodnutia súdu navyše zákon stanovuje lehotu – napr. o poverení súdneho exekútora na vykonanie exekúcie by mal súd rozhodnúť do 15 dní od doručenia žiadosti, o námietkach povinného proti exekúcii najneskôr do 60 od ich doručenia.

Zhrnutie: Podávateľ sa na môže na ombudsmana pri exekúcii obrátiť, ak namieta nečinnosť súdu pri rozhodovaní o jednotlivých úkonoch súvisiacich s exekúciou. Odstránenie zbytočných prieťahov v konaní súdu napomáha plynulému priebehu exekúcie.

Mgr. Katarína Drábiková, právnička Kancelárie verejného ochrancu práv

Zverejnené aj na www.hnonline.sk
kaco11
23.06.09,21:28
Upovedomenie o začatí exekúcie
§ 47

(1) Exekútor poverený vykonaním exekúcie

a) upovedomí povinného i oprávneného o začatí exekúcie, prípadne o spôsobe jej vykonania a o predbežných trovách exekúcie; povinného vyzve, aby uspokojil pohľadávku oprávneného alebo aby do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie vzniesol námietky podľa § 50,
b) zakáže povinnému, aby odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie nakladal so svojím majetkom, ktorý podľa ustanovení tohto zákona podlieha exekúcii.

(2) Exekútor upovedomí povinného o začatí exekúcie a o spôsobe jej vykonania pred vydaním exekučného príkazu.


kde je táto info???? a ináč tie televízie stoja za to. Treba ísť za právnikom a poradiť sa s ním, resp. verejným ochrancom práv s tým, že napísala by som aj do televízie, ktoré ak by ste mali šťastie, tak by mohli ovplyvniť prípadné ďaľšie možné machinácie na súde a pri exekútorovi dosť pozitívne. Stráca strechu nad hlavou, treba písať všade a všetkým.
branislavp
24.06.09,01:44
Ak som správne pochopila, tak vysťahovanie hrozí z titulu, že exmanželka je dlžná voči exmanželovi a exmanžel to rieši exekučným titulom - že sa musí exmanželka vysťahovať a s bytom sa naloží podľa uváženia exekútora v prospech exmanžela tak, aby bol uspokojený tou dlžnou čiastkou.
Pepsikova, ak v tom vidíš nejak= machinácie v tých listinách, pora%d známej, aby sa obrátila predovšetkým na právnika a urýchlene nech koná. Ak sa zistí, že aj exekútor nehrá čistú rolu v tejto veci aj exekútor je postihnuteľný. Doporučujem v tejto veci, obrátiť sa aj na ministerstvo spravodlivosti, stačí aj zatelefonovať, však je to veľmi súrna vec. Čo sa týka médií, tam hľadať pomoc to je najkrajnejšie riešenie, pretože sa blížia dovolenky-prázdniny, v tom čase nepracujú, tu nieto teraz žiadna šanca.
branislavp
24.06.09,01:56
Pepsikova, ak tam vidíš machinácie, neodkladne je nutné obrátiť sa na nadriadených pre sudcov a exekútorov a to je ministerstvo spravodlivosti. Aby to bolo čo najrýchlejšie, postačí aj telefonicky, alebo súrnym mailom sa obrátiť s touto vecou, aby okamžite z úrovne ministerstva konali. Len nie na Komoru exekútorov, aspoň zatiaľ.
bv_alexandra
10.07.09,06:46
Ako pokračuje tento problém? Pohli ste sa v niečom?:);)
zeron
10.07.09,10:11
...môj názor na túto tému: myslím, že zadávateľka si pletie dojmy s pojmami. Niečo u kamošky videla, nejaké LV, nejaký exekučný príkaz a urobila z toho túto omeletu. V prvom rade si treba uvedomiť, že manželka je VLASTNÍČKOU BYTU!!! T.z. nemôžu ju vysťahovať. Keďže dlží peniaze, tak exmanžel požiadal exekútora o vymoženie PEŇAŽNEJ ČIASTKY A NIE NEPEŇAŽNÉHO PLNENIA, KTORÉ PREDSTAVUJE VYPRATANIE NEHNUTEĽNOSTI!!!!!!!!!! Neexistuje, aby mne ako veriteľovi niekto dlžil peniaze a ja ho dám vysťahovať z domu!!!! To je predsa dosť nelogické, nie? Ak mi dlží peniaze, môžem žiadať len peniaze a nič iné - teda v tomto prípade, lebo existujú aj výnimky, ale to sa tohto netýka. Exmanžel môže dať návrh na predaj nehnuteľnosti, pretože z príspevkov je jasné, že iný spôsob uspokojenia jeho pohľadávky neprichádza do úvahy, pretože exmanželka nepracuje= nemá príjem a zrejme ani nič iné nevlastní. Keďže realitka povedala, že sa s tým momentálne nedá nič robiť, predpokladám, že exekútor zriadil exekučné záložné právo na byt. Avšak stále sa dá s ním dohodnúť, či už na vyplatení sumy, alebo dohode na splátkovom kalendári a pod. Odklad exekúcie nič nevyrieši, iba sa tým stratí čas. Takže treba konať. Možností je viac a nechápem, prečo od januára dotyčná nič nerobila. Azda si myslela, že sa na to zabudne alebo čo? Buď zoženie peniaze na vyplatenie svojho záväzku alebo sa byt bude musieť predať a z toho sa exmanžel vyplatí. Ak bude čakať, tak naozaj môže dôjsť aj k exekučnej dražbe a potom jej zostane omnoho menej peňazí z predaja bytu, ak vôbec nejaké!!!!
evkap.
28.07.09,06:11
dobry den chcela by som vas poprosit o pomoc.
obdrzala som exekucny prikaz /ja som rucitel/. zablokovali mi osobny ucet. som najomca druzstevneho bytu /nemam ho v osobnom vlastnictve/ chcela by som sa spytat ci tento byt podlieha exekucii, popripade ci ho viem zachranit aby mi to nezobrali. ci sa to da niako prepisat, alebo ho zpenazit. ci to nie je trestny cin ak nieco vykonam. dakujem.
Stanislav 1975
28.07.09,07:31
dobry den chcela by som vas poprosit o pomoc.
obdrzala som exekucny prikaz /ja som rucitel/. zablokovali mi osobny ucet. som najomca druzstevneho bytu /nemam ho v osobnom vlastnictve/ chcela by som sa spytat ci tento byt podlieha exekucii, popripade ci ho viem zachranit aby mi to nezobrali. ci sa to da niako prepisat, alebo ho zpenazit. ci to nie je trestny cin ak nieco vykonam. dakujem.

Nie, byt ti nemožu zobrať nakoľko nieje tvojím majetkom a čo sa týka druhej otázky- Áno možeš dať prepísať členské práva k bytu na inú osobu, ale je to zbytočné lebo kým ho niekto neodkúpi do OV, tak stále to je jedno- nieje tvoj majetok...
Lianka
28.07.09,09:33
Nie som si celkom ista, ale myslim si, ze keby sa exekutor rozhodol, moze dat exekuciu na tvoj podiel na druzstevnych pravach, t. j. de facto "zalozne pravo" na byt.
Flinstone
28.07.09,12:04
ak spísali dohodu o vysporiadaní BSM, kde sa zaviazala vyplatiť sumu za odstúpenie podielu na byte, smola. Je povinná to zaplatiť... bola to dohoda. Ak o vysporiadaní BSM rozhodoval súd, tam bolo bojisko na dokazovanie. Po nadobudnutí právoplatností bola povinná platiť. Ak zobrala na vyplatenie pôžičku... banka chce svoje peniaze.
Ak sa už nebude dať dohodnúť ani s exekútorom, ktorý sám určuje spôsob vymáhania pohľadávky, príde najhoršia možnosť.
Lianka
28.07.09,13:58
ak spísali dohodu o vysporiadaní BSM, kde sa zaviazala vyplatiť sumu za odstúpenie podielu na byte, smola. Je povinná to zaplatiť... bola to dohoda. Ak o vysporiadaní BSM rozhodoval súd, tam bolo bojisko na dokazovanie. Po nadobudnutí právoplatností bola povinná platiť. Ak zobrala na vyplatenie pôžičku... banka chce svoje peniaze.
Ak sa už nebude dať dohodnúť ani s exekútorom, ktorý sám určuje spôsob vymáhania pohľadávky, príde najhoršia možnosť.

Flistone, reagoval si na stary prispevok. Aktualny problem je prispevok od evkap.
Flinstone
28.07.09,15:32
Flistone, reagoval si na stary prispevok. Aktualny problem je prispevok od evkap.
všimol som si to neskoro, že som bol prekliknutý na nesprávnej strane:mee:
alla66
28.07.09,15:58
všimol som si to neskoro, že som bol prekliknutý na nesprávnej strane:mee:
Neboj, nič sa nedeje;)...mesiac je krátka doba...niektorí reagujú na príspevky spred troch rokov:)...
evkap.
29.07.09,04:44
dakujem