katojka
23.06.09,09:57
Ahojte vie mi niekto poradit kolko zaplatim za kolky potrebne na kupno predajnu zmluvu pozemku?Popripade kolko si asi pytaju pravnici za taketo vyhotovenie?Ale skor ma zaujimaju len tie kolky kolko všetky v € vyjdu, mooc vam dakujem
ZDENIELA
23.06.09,08:20
Asi máš na mysli poplatky za povolenie na vklad do katastra, tak potom:

Platenie správnych poplatkov za podanie návrhu na vklad
Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností sa spoplatňuje sumou 66 € / 2.000 Sk vo forme kolkov.
Správa katastra vyberie poplatok vo výške 265,50 € / 8 000 Sk, ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní. Príplatok za urýchlené rozhodnutie je splatný v deň doručenia návrhu na vklad.
Ak sa konanie prerušilo, lehota 15 dní na vydanie rozhodnutia o vklade prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Ak sa konanie zastavilo alebo návrh na vklad bol zamietnutý, poplatok sa nevracia. Ak správa katastra v skrátenom termíne o vklade práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností nerozhodne, vráti rozdiel medzi poplatkom zaplateným za urýchlené rozhodnutie o návrhu na vklad a poplatkom za návrh na začatie konania (8000-2000=6000 Sk).
Ak sú predmetom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností právne vzťahy z viacerých druhov právnych úkonov, poplatok sa vyberie za každý právny úkon osobitne.

A k tomu právnikovi - nie je to nutné, zmluvu si vyhotov sama alebo daj vyhotoviť niekomu známemu, ušetríš prachy za právnika, len podpis predávajúceho daj overiť u notára alebo na matrike.
katojka
23.06.09,08:35
Velmi pekne dakujem chcela som to vediet nakolko kamaratka to dava robit svojej pravničke a že nam to urobi zadarmo len kolky si zaplatime tak som chcela vediet kolko.Ešte raz velka vdaka a pekny den