miketomc
23.06.09,11:01
Chcel by som sa inf.Chceli by sme predat byt.V januari nam ho darovala svokra-cize mne a manzelke.Manzelka zila v byte minimalne 20 rokov a ma v nom tr.bydlisko.Ja byvam v byte okolo 9 rokov,ale nemam tu bydlisko,len sidlo firmy/ako SZCO/.Po predaji budeme musiet platit dan z primu,alebo sme oslobodeny,alebo ako by sme sa vyhli plateniu dani. Dakujem.
Vladimír Ozimý
23.06.09,09:19
Chcel by som sa inf.Chceli by sme predat byt.V januari nam ho darovala svokra-cize mne a manzelke.Manzelka zila v byte minimalne 20 rokov a ma v nom tr.bydlisko.Ja byvam v byte okolo 9 rokov,ale nemam tu bydlisko,len sidlo firmy/ako SZCO/.Po predaji budeme musiet platit dan z primu,alebo sme oslobodeny,alebo ako by sme sa vyhli plateniu dani. Dakujem.

manželka bude mať svoj príjem oslobodený od dane podľa § 9 ods. 1 písm. a) t.j. ide o trvalý pobyt dlhšie ako dva roky. Keďže dar nespadá do bezpodielového spoluvlastníctva manželov (§ 143). Keďže vy tam trvalý pobyt nemáte dva roky ani vlastníctvo 5 rokov vo Vašom prípade by Váš podiel podliehal zdaneniu.
ale môžte to urobiť tak že to darujete na svoju manželku svoj podiel a manželka bude potom v celom rozsahu oslobodená od dane z príjmov
miketomc
23.06.09,09:32
Cize cisto hipoteticky pri predaji prideme za notarom a on to vybavi sucastne? Aj darovanie aj predaj-prepis bytu.Alebo musi byt nejaky cas medzi tymito dvoma ukonmi?
D.
A este otazocka kolko vyjde prepis nehnutelnosti?Orientacne.
D.