adaz
23.06.09,10:07
Dobrý deň,
som živnostníčka a mám na dohodu o pracovnej činnosti jedného brigádnika. Ten bol do 19. júna ešte zamestnaný v inej firme. Od 20. júna je nezamestnaný. U mňa stále ostáva ako brigádnik. Mení sa tým niečo pre mňa?
1. Môže byť u mna aj nadalej na dohodu o pracovnej činnosti?
2. Budem do sociálky stále odvádzať za neho garančné a úrazové poistenie ako doteraz /0,25 a 0,8%/ ?
3. Na danový úrad budem stále odvádzať 19% dan z jeho výplaty? Alebo mu dam teraz ja podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO a tým pádom mu dan ani nevyjde. Totiž jeho mesačná výplata je tak cca 20 EUR.

Dakujem!
veronikasad
23.06.09,08:09
Dobrý deň,
som živnostníčka a mám na dohodu o pracovnej činnosti jedného brigádnika. Ten bol do 19. júna ešte zamestnaný v inej firme. Od 20. júna je nezamestnaný. U mňa stále ostáva ako brigádnik. Mení sa tým niečo pre mňa?
1. Môže byť u mna aj nadalej na dohodu o pracovnej činnosti? ano
2. Budem do sociálky stále odvádzať za neho garančné a úrazové poistenie ako doteraz /0,25 a 0,8%/ ? ano
3. Na danový úrad budem stále odvádzať 19% dan z jeho výplaty? Alebo mu dam teraz ja podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov FO a tým pádom mu dan ani nevyjde. anoTotiž jeho mesačná výplata je tak cca 20 EUR.

Dakujem!
Odpoveď v texte.
Dohodu musí nahlásiť na UPSVaR, mesačne mu budeš vystavovať potvrdenie o výške príjmu pre UPSVaR