jaahodna
23.06.09,10:26
zdravim, od 1.1.2009 som SZCO, bola mi poskytnuta aj dotacia z UP a zaviazala som sa tym teda neprerusit zivnost na 2 roky. ale co sa nestalo, som tehotna. ma to vplyv na dotaciu? mozem byt stale SZCO a zaroven poberat matersku a nasledne rodicovky prispevok?
chystam na ist na UP ale rada by som sa vyzbrojila nejakymi info. dakujem.
grammatika
23.06.09,12:40
Gratulujem :)
pozri tento link:http://www.porada.sk/1032024-post4.html

A ak sa niečo dozvieš z UP, tak nám daj vedieť
jaahodna
26.06.09,07:32
ahojte poradaci, takze dnes som bola na UP a bolo mi povedane, ze oni v tom nevidia ziaden problem, pokial nezrusim zivnost, tak nie je dovod nieco riesit z ich strany. narok na davky (matersku atd) to neovplyvnuje.
uff, este ze.
prajem pekny den :)
pytajuvsia
22.09.09,10:34
podobne sa chystam a nastudovala som, ze

1.materska pre SZCO moze byt ak si platis DNPO ...aj pekna...ak mas prispevok tak nie, pretoze počas materskej dovolenky nemôžete svoju činnosť vykonávať, ani príjem zo živnosti alebo iného zdroja..
2.rodicovsky nie , nakolko pracovne aktivne matky maju narok iba na prispevok na starostlivost-> 39,67eur(1 195 Sk).
3.ostatne zivnostnicky to maju premyslene tak, ze pozastavia zivnost, ale my s dotaciou to nemozme urobit 2 roky....dovod tehotenstvo neexistuje ako ospravedlne,resp.posunutie doby
4.mozes najst fesandu ktora sa ti bude starat o dieta a ty jej vyfakturujes 158,7 eur (4 780 Sk) a stat ti ich preplati...smola je ze ja napriklad mozem pracovat i s malou, a keby som vyfakturovala FIKTIVNE fuj ake slova, tak fesanda si plati i tak volajake odvody,poistenia,takze viac ako 2 000 sk ti neostane

5.bonus na zaver[/SIZE]. od januara 2010 ma ist rodicovsky prispevok na 256 eur ( 7713 sk) e: --> ak nevykonávaš žiadnu zárobkovú činnosť.
6.pre vsetkych, co krutia hlavou ,ze o com nam vsetkym SZCO ide je to , ze ja napriklad zarobim za mesiac 3000 sk....no a tu uz staci i zakladna matematika...