rikabbb
23.06.09,10:28
prosim o radu ked som bola do 1.4. fyz osoba bez ica a od 1.4. som zivnostnik ked by som si chcela dat do nakladov faktury za mobil nemam nahlasenu zmenu v t mobile ze aby mi fakturovali uz na zivnost mozem si dat tuto fakturu do nakladov alebo musim najprv poziadat o zmenu fakturacie a az od toho obdobia si mozem fa davat do nakladov . viete mi prosim poradit? dakujem r.:o
hanelie
23.06.09,08:36
treba požiadať o zmenu / uvádzať obchodné meno s náležitosťami firmy IČO, DIČ, IČDPH
VladoaKatka
23.06.09,09:26
prosim o radu ked som bola do 1.4. fyz osoba bez ica a od 1.4. som zivnostnik ked by som si chcela dat do nakladov faktury za mobil nemam nahlasenu zmenu v t mobile ze aby mi fakturovali uz na zivnost mozem si dat tuto fakturu do nakladov alebo musim najprv poziadat o zmenu fakturacie a az od toho obdobia si mozem fa davat do nakladov . viete mi prosim poradit? dakujem r.:o
Tak ako písala vyššie hanelie, treba požiadať o zmenu a potom už FA, ktoré budeš mať vystavené na SZČO môžes si uplatňovať ako výdavky ovplyvňujúce základ dane.
rikabbb
23.06.09,10:49
dakujem katka
rikabbb
23.06.09,10:49
dakujem hanalie
rikabbb
23.06.09,11:41
Tak ako písala vyššie hanelie, terab požiadať o zmenu a potom už FA, ktoré budeš mať vystavené na SZČO môžes si uplatňovať ako výdavky ovplyvňujúce základ dane.


este mam k tomuto dotaz ked mam na fakture cislo ktore pouziva aj moj syn a jedno cislo je easy ktre sa kedy tedy pouziva ma ho moja mama vsetko je vsak na jednej fakture . ked pojdem do t mobilu mam to nechat spolu a budem uctovat len moje skutocne naklady alebo to mozem uctovat ako celok a viem to obhajit ... nejako...
Blankake
23.06.09,11:44
este mam k tomuto dotaz ked mam na fakture cislo ktore pouziva aj moj syn a jedno cislo je easy ktre sa kedy tedy pouziva ma ho moja mama vsetko je vsak na jednej fakture . ked pojdem do t mobilu mam to nechat spolu a budem uctovat len moje skutocne naklady alebo to mozem uctovat ako celok a viem to obhajit ... nejako...
No obhájiť to nebudeš vedieť... najlepšie by bolo faktúru rozdeliť na súkromné čísla a podnikateľské číslo.
rikabbb
23.06.09,11:44
a neviete mi poradit ci mi to t mobile vie vystavit aj spatne ako opravu faktur na zivnost? vsetko tam bude to iste len sa ico doplni a dic ?
Dav
23.06.09,11:52
a neviete mi poradit ci mi to t mobile vie vystavit aj spatne ako opravu faktur na zivnost? vsetko tam bude to iste len sa ico doplni a dic ?
Spätne nie. Môžeš požiadať o výpis hovorov za obdobie od začatia živnosti do zmeny fakturácie na IČO, a hovorné za tieto hovory uplatniť ako VOZD.
Aj pri evidencii telefónu a paušálu na IČO treba preukázať, že všetky hovory sú len firemné, a prípadné súkromné hovory odpočítať z VOZD.
rikabbb
24.06.09,16:13
No obhájiť to nebudeš vedieť... najlepšie by bolo faktúru rozdeliť na súkromné čísla a podnikateľské číslo.
ahoj nie su to vysoke ciastka ja platim 350 sk a za syna 200 je to spolu na jednej fa nemozem povedat ze puozivam dva telefonne cisla pre roznych zakaznikov naozaj sa to neda nejako obhajit? ak sa neda no dobre a viem potom len uctovat jedno tel cislo ktore je na podnikanie nemusi to byt oddelene vsak?
Xanti
24.06.09,16:17
ahoj nie su to vysoke ciastka ja platim 350 sk a za syna 200 je to spolu na jednej fa nemozem povedat ze puozivam dva telefonne cisla pre roznych zakaznikov naozaj sa to neda nejako obhajit? ak sa neda no dobre a viem potom len uctovat jedno tel cislo ktore je na podnikanie nemusi to byt oddelene vsak?
No naozaj to neni vysoká čiastka. Oplatí sa to? Ináč za každé takto zmenené číslo sa platí cca ak si pamätám asi 300 sk za zmenu, aj ked si to človek prepisuje sám zo seba. Tj. z FO na SZČO ... a spätne tiež. Ja osobne som to zmenila a prišla som na to, že to ani nevyužijem, kedže som DP robila cez paušál.:o
rikabbb
24.06.09,17:10
No naozaj to neni vysoká čiastka. Oplatí sa to? Ináč za každé takto zmenené číslo sa platí cca ak si pamätám asi 300 sk za zmenu, aj ked si to človek prepisuje sám zo seba. Tj. z FO na SZČO ... a spätne tiež. Ja osobne som to zmenila a prišla som na to, že to ani nevyužijem, kedže som DP robila cez paušál.:o
xanti a vies co ja ked som bola v t mobole povedali mi to iste ze budem platit za kazde tel cislo 300 sk potom som volala do BA povedali mi ze nebudem platit nic...tak som zvedava ked pride faktura co tam bude....pausal nechcem robit budem zbierat naklady prihlasim do konca roka auto a spravim si cestaky ...
Xanti
24.06.09,17:14
xanti a vies co ja ked som bola v t mobole povedali mi to iste ze budem platit za kazde tel cislo 300 sk potom som volala do BA povedali mi ze nebudem platit nic...tak som zvedava ked pride faktura co tam bude....pausal nechcem robit budem zbierat naklady prihlasim do konca roka auto a spravim si cestaky ... No tak na to som zvedavá aj ja. Lebo som prenášala číslo v roku 2006 z FO na SZČO, a platila som za dve čísla. Teda materskú aj dcérsku kartu ( partner ) a v roku 2008 som si to zopakovala opačným smerom a cvakala som im zase na porazenie s tým.
Prišlo mi to vo FA. Hádam tie smiešne poplatky už zrušili. Daj potom vedieť.
Dík
ondrejvla
24.06.09,17:19
xanti a vies co ja ked som bola v t mobole povedali mi to iste ze budem platit za kazde tel cislo 300 sk potom som volala do BA povedali mi ze nebudem platit nic...tak som zvedava ked pride faktura co tam bude....pausal nechcem robit budem zbierat naklady prihlasim do konca roka auto a spravim si cestaky ...

No ale náklady na cesťáky si môžeš uplatniť až po podaní priznania k dani z MV, kde uvedieš, že používaš vlastné MV nezaradené do podnikania.
rikabbb
24.06.09,17:29
No ale náklady na cesťáky si môžeš uplatniť až po podaní priznania k dani z MV, kde uvedieš, že používaš vlastné MV nezaradené do podnikania.
ondrej vla tomu som dost dobre nerozumela teraz ked si auto prihlasim na DU na bud rok zaplatim dan a pausalne nahrady ktore si budem robit napr od augusta ktoré mi vyjdu cca 8 tis sk mesacne si nemozem narokovat do tohtorocnych nakladov? nie je to nejaka hlupost? ved naklady budem vytvarat tohoroku a auto prihlasim toho roku od jula ? prosim objasni mi to
rikabbb
24.06.09,17:32
No tak na to som zvedavá aj ja. Lebo som prenášala číslo v roku 2006 z FO na SZČO, a platila som za dve čísla. Teda materskú aj dcérsku kartu ( partner ) a v roku 2008 som si to zopakovala opačným smerom a cvakala som im zase na porazenie s tým.
Prišlo mi to vo FA. Hádam tie smiešne poplatky už zrušili. Daj potom vedieť.
Dík
presne ja mam na jednu fa 3 cisla jedno je sluzba partner a nemozem ho oddelit od druheho tak som povedal prehoddte vsetky 3 a ten chlapik mi vyhotovil 3 zmluvy a ze za kazde cislo 300 sk no nedalo mi to a zavolala som na biznis partner linku a ta sa tam riadne niekde pozerala vraj to spravia bezplatne ....tak ti potom napisem ako som dopadla ael nekricala som na nich len som povedal aze si chcem tuto info overit...bolo to u nas vo ZV
rikabbb
24.06.09,18:14
No ale náklady na cesťáky si môžeš uplatniť až po podaní priznania k dani z MV, kde uvedieš, že používaš vlastné MV nezaradené do podnikania.
mozes mi prosim ondrej vla odpovedat?dakujem
Dav
24.06.09,18:18
mozes mi prosim ondrej vla odpovedat?dakujem
Na Daňovom úrade vypíšeš oznámenie o používaní motorového vozidla, do 30 dní od prvého použitia na podnikanie a v lehote do 31.1.2010 podáš daňové priznanie a zaplatíš daň z motorového vozidla.
rikabbb
25.06.09,07:21
Na Daňovom úrade vypíšeš oznámenie o používaní motorového vozidla, do 30 dní od prvého použitia na podnikanie a v lehote do 31.1.2010 podáš daňové priznanie a zaplatíš daň z motorového vozidla.
ahoj dav ale do nakladov si cestaky mozem dat do tohto roku nie?
Lianka
25.06.09,07:34
Ano.