Papafiny
23.06.09,10:32
Dobry den...

Pred mesiacom som v jednom nemenovanom obchode reklamoval dve tricka. Po doch tyzdnoch som mal telefonat, ze reklamacia je vybavena s vysledkom vratenia penazi. Medzi tym som vsak reklamacne bloky+ pokladnicne niekde stratil. Na originaloch reklamacnych blokov moje meno priezvisko a tel cislo je. Mam stale pravo na vratenie penazi?
Dakujem za rady...
Chobot
23.06.09,09:06
Dobry den...

Pred mesiacom som v jednom nemenovanom obchode reklamoval dve tricka. Po doch tyzdnoch som mal telefonat, ze reklamacia je vybavena s vysledkom vratenia penazi. Medzi tym som vsak reklamacne bloky+ pokladnicne niekde stratil. Na originaloch reklamacnych blokov moje meno priezvisko a tel cislo je. Mam stale pravo na vratenie penazi?
Dakujem za rady...

TAk to sa musíš spýtať v predajni, ktorá riešila tvoju reklamáciu, pretože pokiaľ nemáš pokladničný blok, tak nie sú povinní ti vrátiť peniaze. Jedine, ak by boli ochotní uznať vyplatenie aj bez pokladničných bločkov.

Môžeš skúsiť ísť do predajne a tvrdiť, že si bločky zabudol doma. Buď sa nad tebou zľutujú a ti to vyplatia, alebo ťa pošlú domov, aby si bločky priniesol.
arizona
23.06.09,09:24
Nedával si ich im pri zadávaní reklamácie? Zväčša to pýtajú...
Možno si ich nechal u nich na pulte, za pokus to stojí spýtať sa:confused:
misoft
23.06.09,22:23
Papafiny - ty si v rámci reklamácie dával ako doklad o kúpe originály? Ak áno, tak si urobil poriadnu hlúposť. Aj pri reklamácii je tovar stále tvojim majetkom a ako jediný doklad o tomto sú práve originály o kúpe (pokladničný blok, príp. záručný list). Pri reklamácii sa predsa spisuje reklamačný zápis, z ktorého ty dostávaš kópiu (pretože obchod spisuje reklamáciu), ďalej potom máš originály dokladov o kúpe. Ak by potrebovali v rámci reklamácie tvoje doklady o kúpe, tak si musia urobiť kópie. A ako konštatoval Chobot, môžu, ale NEMUSIA uznať, ak nemáš tieto základné doklady v rámci reklamácie.