dufulus
23.06.09,12:06
čaute, potrebujem radu:

mám pokladničné doklady z Rakúska (Barverkauf) na stavebný materiál a také somariny, a neviem si dať rady, ako to zaúčtovať:
- či to môžem klasicky dať do pokladne ako spotreba materiálu bez DPH
- alebo to mám samozdaniť tiež ako klasické faktúry z EÚ??


prosím poradte mi
Monika Kováčová
23.06.09,10:17
SAMOZDANIŤ
dufulus
23.06.09,10:24
hmm, samozdaniť??? že som sa ešte minulý mesiac nespýtal .... som to dával všetko cez pokladňu bez DPH v celkovej výške, ufff - no škoda - zabijem kolegu asi :(
GABAZ
23.06.09,10:31
Samozdanila by som to ako nadobudnutie, ak by bol doklad vystavený bez DPH, a ak by tam bolo uvedené IČ DPH príjemcu.
Ak by doklad obsahoval rakúsku DPH, potom by som to nesamozdaňovala. Napr. PHM nakúpené v zahraničí s DPH, nesamozdaňujem.
Jozef I
23.06.09,10:33
SAMOZDANIŤ
Ak je na bločku dph daného štátu a bolo to zakúpené aj s touto daňou , tak asi ťažko môžem samozdaniť.
dufulus
23.06.09,10:35
veď ja som to doteraz tiež takto robil, tak dúfam že to je správne

ja len že keď už tam je napr. 20%ná Rakúska DPHčka tak nemusím ja už samozdaňovať
ale keď nezaťažili DPHčkou v Rakúsku tento materiám, musím samozdaniť...

takto by som to potreboval vedieť :)
GABAZ
23.06.09,10:42
veď ja som to doteraz tiež takto robil, tak dúfam že to je správne

ja len že keď už tam je napr. 20%ná Rakúska DPHčka tak nemusím ja už samozdaňovať
ale keď nezaťažili DPHčkou v Rakúsku tento materiám, musím samozdaniť...

takto by som to potreboval vedieť :)

Mala som prípady, keď bol tovar nakúpený v hotovosti a bol bez DPH, vtedy som robila samozdanenie - niekto DPH musí odviesť.
Monika Kováčová
23.06.09,11:31
Ak je na bločku dph daného štátu a bolo to zakúpené aj s touto daňou , tak asi ťažko môžem samozdaniť.
Treba rozlišovať nákup TURISTA, nákup Podnikateľ IČDPH SK!
V tom je rozdiel. Ak niečo kúpim ako turista, samozrejme je tam uvedená DPH príslušného štátu. Ak niečo kúpim na podnikanie (materiál) nakupujem bez DPH. Avšak ak niečo kúpim ako turista, ale používam to na podnikanie (čo je nezmysel) a doklad o nákupe spĺňa podmienky § 11 zákona o DPH, podlieha takýto nákup samozdaneniu bez ohľadu na DPH vyčíslenú v inom ČŠ.
pozri aj túto tému: http://www.porada.sk/t113890-dph-z-zahranicnych-blokov-danovo.html
dufulus
23.06.09,18:17
a základom dane bude keď mám doklad s DPHčkou cena so zahraničnou DPH alebo cena bez DPH??? (keď už to teda mám zdaniť)
Monika Kováčová
23.06.09,18:45
Muška
23.06.09,19:23
Podporím Moniku /veď mi je kolegyňou :D/
http://www.porada.sk/t110283-nakup-materialu-v-madarsku.html