zuzka27
23.06.09,14:01
Zdravim.
Pred dvoma tyzdnami som kupila ntb ASUS bez OS. Znamym mi bol nainstalovany Win Xp a samozrejme dalsie potrebne ovladace priamo zo stranky vyrobcu. Ale tento system stale pada ci uz pri praci na ntb, ale uz aj ked sa na nom vobec nepracuje. Dnes to bolo za 4 hodiny uz 8 krat. Objavi sa na sekundu modra obrazovka a potom sa sam restartuje. Neviete mi niekto poradit co s tym. Je zle nainstalovany alebo je zly uz od vyrobcu? Poradte. Dakujem.
duves
23.06.09,12:14
Vyskusať inu inštalaciu.
Flinstone
23.06.09,13:58
Vyskusať inu inštalaciu.
a asi by bol vhodný aj iný inštalatér
alla66
23.06.09,15:19
a asi by bol vhodný aj iný inštalatér
mimotemyJedného inštalatéra hľadám, kvapká mi vodovod...vieš o niekom?:):D
sondaw
23.06.09,15:23
mimotemy jj instalatér je nedostatkové zboží i u nás...a potom má fungovat windows:)

Ale vážně, pokud by se to objevovalo na již déle fungujícím systému, přiklonila bych se k nějakému "trojánkovi" a poradila bych vyčištění PC a kontrolu na viry, spyware a malware.
Takhle mne napadá jen zkusit kontrolu disku nebo opravu z instalačního CD, jinak potom tak, jak radí kolegové.
Zkus tu kontrolu disku, nic tím nepokazíš, dej:
Start>Spustit>chkdsk /f
-před f musí být mezera

- V dosovém okně, které se objeví zadej a (ano) a opět potvrdit Entrem.
Restartuj počítač, kontrola proběhne až po tom restartu, objeví se ti obrazovka se spoustou čísel a údajů, nech všechno proběhnout, kontrola může nějakou dobu trvat.
pistik71
23.06.09,15:56
Zdravim.
Pred dvoma tyzdnami som kupila ntb ASUS bez OS. Znamym mi bol nainstalovany Win Xp a samozrejme dalsie potrebne ovladace priamo zo stranky vyrobcu. Ale tento system stale pada ci uz pri praci na ntb, ale uz aj ked sa na nom vobec nepracuje. Dnes to bolo za 4 hodiny uz 8 krat. Objavi sa na sekundu modra obrazovka a potom sa sam restartuje. Neviete mi niekto poradit co s tym. Je zle nainstalovany alebo je zly uz od vyrobcu? Poradte. Dakujem.

Padalo ti to hned alebo az po urcitom case pouzivania? Ak hned, chyba instalacie, zla kombinacia ovladacov, nieco zle nainstalovane. Ak az neskorsie, tak to moze byt nejaky skodlivy kod (virus, atd...).
Mas pripojenie na internet a nemas zapnuty firewall a nainstalovany antivirus? Ak ano, zavirene. Ak nie, vraciame sa na zaciatok.
Prehrieva sa? Bezi stale ventilator? Co vypisuje pri modrej obrazovke? Je tam nejake cislo, ak zacina 0x... je to chyba v pamati, ak 1x... je to chyba citania z disku.
Skus nejaku distribuciu Linuxu, bootovatelneho z CD, pripadne existuju aj Win XP bootovatelne z CD. Skus pracovat za cas s tym, ci to padne.
Skus pripadne nechat instalovat Windows 7, dokonca to budes mat do buduceho roku legalne :)
scorp
24.06.09,05:47
Co ak je to nieco podobne, ako moj problem, vid prispevok "notebook reklamacia". Ide o asus F5VL ?
zuzka27
24.06.09,11:36
Niekedy to padne hned pri starte, ale vacsinou az neskor pri praci. Vcera nam tam vypisalo nejaku chybu 0x400000080. Takto nejako. Momentalne skusame preinstalovat. Tak uvidim co dalej. Zatial vdaka vsetkym.
duves
24.06.09,11:47
Skus to preinstalovat nanovo. Ak to bude robit dalej, problem bude v HW, možno v RAM-ke.
raston
24.06.09,11:58
1. moze to byt virus.
2. moze to byt "modra smrt"... zadaj do googlu.
apx
05.07.09,16:22
Ahoj, odporucam spustit NTB z tzv LIVE CD napr ubuntu (google). Stusti sa ti cely system ktory mozes pouzivat. Pokial ti ten nebude padat, tak je problem v instalacke alebo ovladacoch ktore ste pouzili po instalacii. Pokial to bude padat aj tak, tak je pravdepodobne problem v zlej pamati RAM, alebo prehrievani. Nerozsirovali ste RAM po kupe NTB ?
buchač
05.07.09,17:10
Ahoj, odporucam spustit NTB z tzv LIVE CD napr ubuntu (google). Stusti sa ti cely system ktory mozes pouzivat. Pokial ti ten nebude padat, tak je problem v instalacke alebo ovladacoch ktore ste pouzili po instalacii. Pokial to bude padat aj tak, tak je pravdepodobne problem v zlej pamati RAM, alebo prehrievani. Nerozsirovali ste RAM po kupe NTB ?

To s tým nemá / nemalo by byť / nič .

Ja som si rozširoval z 1 GB na 3 GB / mám ASUS / a nejak nemám s tým žiaden problém .....:rolleyes:

P.S.:
Drevo - ťuk , ťuk .....;)