martina.strm
23.06.09,15:14
Prosím, viete mi poradiť, či sa do "hodín" na dohodu o vykonaní práce započítava aj čas prípadnej pracovnej cesty? Mám uzavretú dohodu o VP na vedenie účtovníctva a miezd, robím to pravidelne aj nepravidelne (2x do týždňa chodím do práce na 3 hodiny, a čo nestihnem, robím doma). Evidujem si však len hodiny v práci, nie tie, ktoré odrobím doma a ani čas pracovnej cesty. Dohodu mám len počas MD a RD.
Niekedy sa so zamestnávateľom dohodnem na pracovnej ceste - napr. seminár. Započítava sa mi trvanie pracovnej cesty do počtu hodín na DoVP (teda max. 350 za kalend. rok)?? Čo sa týka preplácania cestovných náhrad, tak mám v dohode dohodnuté vyplatenie náhrad v prípade prac. cesty.
Je takáto dohoda o VP správna? Chcem sa tiež uistiť, či sa tých 350 hodín počíta za kalendárny rok alebo rok od začiatku trvania dohody. ĎAKUJEM.
Tweety
23.06.09,13:52
Prosím, viete mi poradiť, či sa do "hodín" na dohodu o vykonaní práce započítava aj čas prípadnej pracovnej cesty? Mám uzavretú dohodu o VP na vedenie účtovníctva a miezd, robím to pravidelne aj nepravidelne (2x do týždňa chodím do práce na 3 hodiny, a čo nestihnem, robím doma). Evidujem si však len hodiny v práci, nie tie, ktoré odrobím doma a ani čas pracovnej cesty. Dohodu mám len počas MD a RD.
Niekedy sa so zamestnávateľom dohodnem na pracovnej ceste - napr. seminár. Započítava sa mi trvanie pracovnej cesty do počtu hodín na DoVP (teda max. 350 za kalend. rok)?? Áno. Čo sa týka preplácania cestovných náhrad, tak mám v dohode dohodnuté vyplatenie náhrad v prípade prac. cesty.
Je takáto dohoda o VP správna? Áno, je správna. Chcem sa tiež uistiť, či sa tých 350 hodín počíta za kalendárny rok alebo rok od začiatku trvania dohody. Počet hodín je za kalendárny rok. ĎAKUJEM.
Odpovede v texte.
martina.strm
25.06.09,07:10
Ďakujem za odpoveď.
Ešte mám jednu otázku: je (veľká) chyba to, že si tie hodiny pracovnej cesty do "odpracovaných" nezapočítavam? Čo sa týka pohľadu zamestnávateľa - môže byť zamestnávateľ za to nejakým spôsobom postihnutý, že tieto hodiny nezahrnul do dohody?
ĎAKUJEM!
mzdarka renca
25.06.09,08:23
Ďakujem za odpoveď.
Ešte mám jednu otázku: je (veľká) chyba to, že si tie hodiny pracovnej cesty do "odpracovaných" nezapočítavam? Čo sa týka pohľadu zamestnávateľa - môže byť zamestnávateľ za to nejakým spôsobom postihnutý, že tieto hodiny nezahrnul do dohody?
ĎAKUJEM!

Ak máš stanovenú fixnú sadzbu (napr. mesačná suma, alebo dohodnutá suma za doklad a pod.) za svoju prácu, tak tie hodiny nie sú až tak podstatné.
Ludula
01.07.09,09:46
Môžeme zamestnať pracovníkov na dohodu o vykonaní práce na práce pri výstavbe pripojky k obecnému vodovodu.
Ďakujem.
veronikasad
01.07.09,09:58
Môžeme zamestnať pracovníkov na dohodu o vykonaní práce na práce pri výstavbe pripojky k obecnému vodovodu.
Ďakujem.
Ak výkon práce nepresiahne 350 hod. v roku -ano.
Pozor na výšku príjmu ak sa jedná o uchádzača o zamestnanie alebo samoplatitela
Ludula
01.07.09,12:03
Ak výkon práce nepresiahne 350 hod. v roku -ano.
Pozor na výšku príjmu ak sa jedná o uchádzača o zamestnanie alebo samoplatitela
Môžem na dohodu o VP uviesť v kolonke dojednaný rozsah práce v hodinách spolu: do 350 hod.
Je to spravne, alebo to musí byť presne napr. 300 hod.
Ďakujem.
Ludula
02.07.09,05:04
Môžem na dohodu o VP uviesť v kolonke dojednaný rozsah práce v hodinách spolu: do 350 hod.
Je to spravne, alebo to musí byť presne napr. 300 hod.
Ďakujem.
Ak uzatvorím dohodu o VP je jasne že nemôže pracovník presiahnuť 350 hod. ja len chcem vedieť či môžem napísať na dohodu že pracovník odpracuje do 350 hod.
Ďakujem.