Matka.K
23.06.09,16:23
Dobrý deň, prosila by som si od Vás poradiť, bol mi doručený rozvod ku ktorému sa chcem vyjadriť....manžel sa tam opísal ako anjel a nechcem aby sa súd predlžoval a sudkina si to prečítala pred začatím súdneho pojednávania, čo tam má všetko byť uvedené....Ďakujem
Lianka
23.06.09,14:33
Zo skusenosti:

Viete sa na rozvode dohodnut? Suhlasite s nim obaja? Viete spolu otvorene a kludne komunikovat a dohodnut sa?

Ak je to tak, je jedno, co uvedies (ja som do ziadosti napisala len zakonne dovody - moj byvaly sa k navrhu zabudol vyjadrit). Dolezita je vzajomna zhoda, zaujem oboch stran. Ja som toho nazoru, ze netreba vsetko vytahovat, co sa v tom vztahu udialo. Setrila by som slovami, budes mat moznost doplnit ustne na pojednavani.

Ak nemate deti, je to ozaj formalita.

Sud trval asi 20 minut, 1 pojednavanie.
Matka.K
23.06.09,14:54
Dakujem za radu,môj manžel odišiel totiž k milenke už 3 krat,napísal tam že odišiel koli hadkam,chce deti (mame troch synov)neomedzene navštevovať a platiť chce len 50 eur na jedno...13 rokov čo sme zobratý si žil slobodný život,kamarati,krčmi a nevychovaval našich synov,kladie mi podmienky ohladom vyživneho a navštev ,dokonca mi chce riadiť život...preto sa chcem vyjadriť a napísať pravdu o našom manželstve.
sarasara
24.06.09,06:37
Do odpovede súdu treba napísať, či súhlasíš s rozvodom, alebo nie. Pri pojednávaní ťa sudca vyzve, čo chceš k tomu povedať ty, povieš svoju pravdu, navrhneš ako si predstavuješ otcov styk s deťmi aj výšku výživného. On navrhuje to, čo je dobré pre neho, ty musíš navrhnúť to, čo je dobré pre teba a deti.