Dodenko
23.06.09,19:14
Zamestnávateľ zmenil miesto výkonu práce od 1.2.2009 ale do dnešného dňa sme nedostali žiadny dodatok k PZ o zmene.Na základe toho sme začali dochádzať do nového pracoviska na súkromnom aute, a chceli sme od zamestnávateľa cestovné náhrady,/aspoň vo výške cestovného lístka/, ale zamestnávateľ nám povedal, že na žiadne cestovné náhrady nemáme zo zákona nárok.Prosím poradiť. Ďakujem
KEJKA
23.06.09,17:24
doprava do miesta výkonu práce nezakladá právo na cestovné náhrady. Zrejme nemáte ani príkaz na pracovnú cestu.
Nie je to síce upravené v PZ - ale zmena PZ je dvojstranný právny úkon, mali ste nástojiť na dodatku, alebo úprave.
Úprava nie je nutná, ak v PZ je ustanovenie, ktoré zmenu výkonu práce pripúšťa napr. tou formou, aku zvoli zamestnávateľ.
Jana3
10.08.09,06:16
Moze mat zamestnanec v PZ niekolko miest vykonu prace - na roznych prevadzkach zamestnavatela?
Chobot
10.08.09,07:46
Moze mat zamestnanec v PZ niekolko miest vykonu prace - na roznych prevadzkach zamestnavatela?

Nie, ZP pripúšťa len jedno miesto výkonu práce, nie sú tam miesta...:

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
strakulka22
18.11.09,11:54
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu tiez ohladom zmeny miesta vykonu prace.
V PZ mam miesto vykonu prace v meste v SR, kde zijem. V septembri 2009 vsak zamestnavatel prestahoval celu firmu do obce na uzemi CR. Doteraz sme nedostali ziadne dodatky k pracovnej zmluve a ked si pytame nove zmluvy, vzdy nas odbyje tym, ze zatial sa tym nezaoberal, ze ma teraz ine starosti.
Celkovo firma, do ktorej som nastupila teraz krachuje - caka sa na exekuciu a pravdepodobne konkurz- neviem presne.
V ceskej obci by sme mali pokracovat v rovnakej praci, ale uz pre Cesku firmu, ktora tam existuje.
Da sa zamestnavatel nejak donutit k tomu, aby veci aj ohladom zamestnancov papierovo dotiahol? Nie je to praca nacierno a nemozeme my ako zamestnanci byt nejako postihnuty ak by prisla kontrola z IP???
Budova v ktorej teraz pracujeme patri uz pod tu cesku firmu, nie pod nasu Slovensku, kde sme oficialne zamestnany.
Ak dostaneme vypoved zo starej firmy, aky paragraf tam ma byt uvedeny, aby sme dostali aj odstupne a dostaneme ho vobec ak firma zkrachuje?
Mozeme odmietnut chodit na nove pracovisko a pritom mat narok na odstupne???
Viem, ze je to vela otazok, ale v hlave ich mam este ovela viac.