sedro
23.06.09,18:28
Dobrý den,
práve v čase dovolenky pri mori mi vychádza menštruácia. Dajú sa kúpiť v lekárni nejaké voľnopredajné lieky na oddialenie menzesu? Alebo máte nejaký iný recept.

Dakujem
JarkaL
23.06.09,16:33
Tie lieky su na predpis, ale moje 2 kamaratky s nimi mali zle skusenosti, mali hrozne migreny, povedali ze nikdy viac by si ich nedali.
pasuliatko
23.06.09,16:57
treba ísť za gynekológom a s ním sa poradiť
danushka
23.06.09,16:58
Radšej rieš menštruáciu počas dovolenky pomocou tampónov a kúp si v lekárni voľne predajný ASCORUTIN. Zmierni krvácanie.
Ja som raz odďaľovala menzes liekmi počas dovolenky a mala som tiež migrénu a nafúknuté brucho ako balón. Juj, či som si len narobila galibu !
Dáša_
23.06.09,16:59
Bavila som sa o tom minulý týžden s gynekológom - v podstate sú dve možnosti - oddialiť pomocou HA, alebo sa pokúsiť vyvolať pomocou injekcie.
HA musíš užívať od predchádzajúceho cyklu.
Vyvolávaciu injekciu si pri pravidelnom cykle musíš dať pichnúť niekedy okolo 20-21 dňa cyklu.

Oba spôsoby sú ale zásah do krehkej hormonálnej rovnováhy v tele, tak treba zvážiť, či naozaj.
Gabi03
23.06.09,17:04
Bavila som sa o tom minulý týžden s gynekológom - v podstate sú dve možnosti - oddialiť pomocou HA, alebo sa pokúsiť vyvolať pomocou injekcie.
HA musíš užívať od predchádzajúceho cyklu.
Vyvolávaciu injekciu si pri pravidelnom cykle musíš dať pichnúť niekedy okolo 20-21 dňa cyklu.

Oba spôsoby sú ale zásah do krehkej hormonálnej rovnováhy v tele, tak treba zvážiť, či naozaj.

Ja som raz tiež oddiaľovala kvôli dovlenke, pomocou HA. Ale ja som HA užívala už dlhodobo. Týždeň na menštruáciu som nevynechala a hneď som začala užívať ďalšie balenie HA. Ja som žiadne problémy nemala.
alla66
23.06.09,17:04
Norethisteron .."niekde" predajú aj bez receptu...u lekárky sa platilo 100 Sk za predpis

Oddialenie menzesu = tehotnosť:)
Dáša_
23.06.09,17:09
Ja som raz tiež oddiaľovala kvôli dovlenke, pomocou HA. Ale ja som HA užívala už dlhodobo. Týždeň na menštruáciu som nevynechala a hneď som začala užívať ďalšie balenie HA. Ja som žiadne problémy nemala.

jasne, pokiaľ si nastavená na HA, tak nie je problém, proste bez vynechania berieš dalšie balenie
gabrlatko
25.06.09,06:32
Ja som podobné stavy riešila už viackrát:
1. brala som Norethisteron - ja osobne som s tým nemala žiadne problémy a ani popisované reakcie z niektorých iných odpovedí - zrejme to závisí od reakcie organizmu jednotlivca,
2. brala som HA - tiež som nepociťovala nejaké vedľajšie účinky
3. ale čítala som na Internete ešte o 1 novej alternatíve - vraj zaujímavej, skúste si pozrieť, nejde o tampóny, ale o tzv. "menštruačný pohárik" - toto som zatiaľ nevyskúšala, ale chystám sa k tomu

Prajem pekný zvyšok dňa

Gabina
ja.nus.ka34
25.06.09,15:19
Norethisteron,tak ako pisala Alla,uzivala ho minuli rok moja vtedy 13 rocna dcera,predpisal jej ho moj gynekolog a nemala ziadne problemy...
sedro
30.06.09,18:48
dakujem za rady a pripomienky ;)
Aankaa
30.06.09,20:49
... ja by som už možno nebrala všetky tie PROTI, ... používam menštruačný kalíšok a som maximálne spokojná. Mám za sebou obdobia, keď som tiež oddiaľovala, skúšala, zastavovala....ale poväčšine boli z toho nerváky, nafúknuté brucho, nepravidelné krvácania. Kalíšok mi maximálne vyhovuje v takýchto dovolenkových prípadoch a používam ho aj v čase inak potrebnom : plávanie, dlhé cesty.... ale - musíš si aspoň jeden cyklus zvyknúť naň.
...peknú dovolenku
liana39
30.05.12,16:12
Dobrý deň, mám 15 rokov, práve som dostala menštruáciu ale dostala som ju o 2 dni skôr..presne o mesiac, kedy na 6 dni odchadzam, mi vychadza menzes v strede vyletu. Čo mám robiť? Potrebuje si to oddialiť o 2-3 dni..(nemusela by som si to oddialit, kebyže ju dostanem nacas).. mne by nevadilo dostať menzes cez vylet, ale problem je v tom že neustale budem v pohybe a WC nebudem mať vždy ´´po ruke´´ - a tampony urcite nechcem :( . Tabletky brať nechcem, ale ak by, bola by možnosť, aby mi doktor nejaké predpísal? Alebo mám skúsiť týždeň pred menštruáciou citrony? Budem rada ak poradite, pripadne poviete vlastne skusenosti.. Dakujem!
Tweety
30.05.12,16:15
Dobrý deň, mám 15 rokov, práve som dostala menštruáciu ale dostala som ju o 2 dni skôr..presne o mesiac, kedy na 6 dni odchadzam, mi vychadza menzes v strede vyletu. Čo mám robiť? Potrebuje si to oddialiť o 2-3 dni..(nemusela by som si to oddialit, kebyže ju dostanem nacas).. mne by nevadilo dostať menzes cez vylet, ale problem je v tom že neustale budem v pohybe a WC nebudem mať vždy ´´po ruke´´ - a tampony urcite nechcem :( . Tabletky brať nechcem, ale ak by, bola by možnosť, aby mi doktor nejaké predpísal? Alebo mám skúsiť týždeň pred menštruáciou citrony? Budem rada ak poradite, pripadne poviete vlastne skusenosti.. Dakujem!
Ak navštíviš svojho gynekológa, určite ti s problémom poradí a niečo predpíše.
lujza.j
30.05.12,16:39
ja.nus.ka34
30.05.12,17:46
gynekolog by ti mohol predpísať liek norethisteron,aj moja dcéra ich brala asi pred dvoma rokmi,tiež koli dovolenke :-) tak vyskúšaj,nemala žiadne vedlajšie účinky...
pasuliatko
30.05.12,17:50
tiež téma, ktorá tu bola rozoberaná.... :-/
danushka
30.05.12,19:43
tiež téma, ktorá tu bola rozoberaná.... :-/
A čo, že bola rozoberaná? Dievča má 15 rokov a má problém. Nepozná to tu, nevie sa orientovať, tak sa pýta.
Viem si predstaviť, že sa teší na výlet a tieto veci považuje za obmedzujúce. Prečo robíš pasuliatko policajta, máme tu moderátorov. Keď bude mať raz Tvoja dcéra 15, ako mama ju určite pochopíš. Hoci už teraz ako žena by si ju mohla chápať.
fem
30.05.12,19:49
toto veľmi neúčinkuje, môže rozhádzať menštr. cyklus a menzes nemusí oddialiť, poznám taký prípad...
Chobot
30.05.12,22:15
A čo, že bola rozoberaná? Dievča má 15 rokov a má problém. Nepozná to tu, nevie sa orientovať, tak sa pýta.
Viem si predstaviť, že sa teší na výlet a tieto veci považuje za obmedzujúce. Prečo robíš pasuliatko policajta, máme tu moderátorov. Keď bude mať raz Tvoja dcéra 15, ako mama ju určite pochopíš. Hoci už teraz ako žena by si ju mohla chápať.

Témy som spojil, možno nájde užitočnú radu v starších prispevkoch.
gilda
31.05.12,05:31
Ak nechceš brať tabletky (syntetické hormóny), tak neber. Nezačni si s hormónmi len kôli pocitu obmedzenia. Pokús sa to zobrať ako nepríjemnú súčasť príjemného (výlet). Vlastná skúsenosť: Mala som 20 - dvojtýždňový výlet, kopec nacestovaných kilometrov (bez komfortu), polovica pobytu pri mori a samozrejme "milá spoločnosť" ma obšťastnila práve tu. Napriek tomu, že som si morské vlny nevychutnala naplno, ostatné zážitky celkom prekryli túto banalitu, lebo naozaj, ak máš doteraz menzes v norme (malé výkyvy, bez bolestí) - "nehas, čo ťa nepáli". Nerozhas si organizmus už v 15-tich. Moja skúsenosť matky: Dcéru v tvojom veku som priviedla ku gynekológovi pre iný problém s menzesom. Naordinovaná hormonálna liečba problém nevyriešila, spôsobila ďalšie, nakoniec po vysadení liekov sa stav po určitej dobe upravil sám.
Si na začiatku, preto si pozri:
http://uloz.to/x6kWdWr/muj-soukromy-mesic-moon-inside-you-the-2009-cz-dub-avi
Rozhodni sa, všetko dobré.:)
korela
31.05.12,09:04
Ak nechceš brať tabletky (syntetické hormóny), tak neber. Nezačni si s hormónmi len kôli pocitu obmedzenia. Pokús sa to zobrať ako nepríjemnú súčasť príjemného (výlet). Vlastná skúsenosť: Mala som 20 - dvojtýždňový výlet, kopec nacestovaných kilometrov (bez komfortu), polovica pobytu pri mori a samozrejme "milá spoločnosť" ma obšťastnila práve tu. Napriek tomu, že som si morské vlny nevychutnala naplno, ostatné zážitky celkom prekryli túto banalitu, lebo naozaj, ak máš doteraz menzes v norme (malé výkyvy, bez bolestí) - "nehas, čo ťa nepáli". Nerozhas si organizmus už v 15-tich. Moja skúsenosť matky: Dcéru v tvojom veku som priviedla ku gynekológovi pre iný problém s menzesom. Naordinovaná hormonálna liečba problém nevyriešila, spôsobila ďalšie, nakoniec po vysadení liekov sa stav po určitej dobe upravil sám.
Si na začiatku, preto si pozri:
http://uloz.to/x6kWdWr/muj-soukromy-mesic-moon-inside-you-the-2009-cz-dub-avi
Rozhodni sa, všetko dobré.:)
Súhlasím s príspevkom. Ak je to Fabiánovej dokument, videla som ho na STV. Hodný zhliadnutia.
Antikoncepcia a neplodnosť - súvis. Lekári vedia, nepovedia. Človek sa nedočíta. Šíri sa ústnym podaním od lekárov.
danushka
31.05.12,09:12
Ja by som svojej dcére tiež nedoporučovala násilne zasahovať do cyklu. Minulý rok tiež riešila podobné trápenie pred šk. výletom a dala som jej na tieto dni Ascorutin, nech trošku stiahne krvácanie. Už také dva - tri dni pred si ho nasadila a aspoň silno nekrvácala. Je pravda, že dnešné dievčence majú hormóny rozhádzané a všetci sme prechemizovaní, tak treba opatrne s takýmito zásahmi do organizmu, ktorý je vo vývine.
Stanislav 1975
31.05.12,09:25
Ja by som svojej dcére tiež nedoporučovala násilne zasahovať do cyklu. Minulý rok tiež riešila podobné trápenie pred šk. výletom a dala som jej na tieto dni Ascorutin, nech trošku stiahne krvácanie. Už také dva - tri dni pred si ho nasadila a aspoň silno nekrvácala. Je pravda, že dnešné dievčence majú hormóny rozhádzané a všetci sme prechemizovaní, tak treba opatrne s takýmito zásahmi do organizmu, ktorý je vo vývine.
ALE TAK RAZ ZA ROK sa nič nestane ak oddiali- samozrejme nie každý mesiac, ale raz za rok sa nič nestane...
Tweety
31.05.12,09:28
Stanko nebodaj máš s tým tiež skúsenosti?
gilda
31.05.12,09:28
Súhlasím s príspevkom. Ak je to Fabiánovej dokument, videla som ho na STV. Hodný zhliadnutia.
Antikoncepcia a neplodnosť - súvis. Lekári vedia, nepovedia. Človek sa nedočíta. Šíri sa ústnym podaním od lekárov.

Áno, dokumentárny film The Moon Inside You v réžii Diany Fabiánovej,vhodný aj pre vyššie vekové kategórie, hodný zhliadnutia čo najvyššieho počtu divákov, predovšetkým ženskej populácie.
gilda
31.05.12,09:30
ALE TAK RAZ ZA ROK sa nič nestane ak oddiali- samozrejme nie každý mesiac, ale raz za rok sa nič nestane...
Stanko, ANI RAZ ZA ROK. NAČO?:) .... dopĺňam svoj predchádzajúci príspevok: a tiež mužskej populácie.
Stanislav 1975
31.05.12,09:33
Stanko, ANI RAZ ZA ROK. NAČO?:)
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...
Tweety
31.05.12,09:34
Stanko, aj vtedy sa dá, či?
inkana
31.05.12,09:39
gilda - pekne si to napísala. Presne tak, menštruácia niekedy poriadne prekáža, najmä keď je výlet, ples, svadba, .... aspoň ja to tak beriem.

Ale poviem Vám (dúfam, že to nebudete brať ako mimotemy), ja som mávala pomerne pravidelný cyklus. No od minulého marca mi krámy začali haprovať - z ničho nič. Pochodila som kooooopec vyšetrení, buď mi menzes vyvolávali alebo zastavovali. Už ani neviem, koľké tabletky som "pojedla". Všetky výsledky som mala v poriadku (hormóny, štítna žľaza, sono brucha, ...) Stále menzes nechodil sám od seba a načas. Až po takmer roku mi zistili, že je problém v ovulácii. A teraz beriem nejaké ďalšie lieky, ktoré, zdá sa, že zabrali. Ešte uvidíme. Najkrajšie vyliečenie by bolo v mojom prípade také 9 mesačné:D.

No a čo som týmto chcela povedať? To, že buď rada, že menštruáciu máš, že ju máš bez problémov (nerátam tie nepríjemné pocity a bolesti bruška), lebo keď Ti začne haprovať a ku gynekológovi a na sono budeš chodiť ako na hodiny klavíra, tak potom budeš spomínať na staré zlaté časy, keď menštruácia chodila pravidelne.

Neboj sa, dá sa menzes zvládnuť aj v najhorší deň (ja mávam druhý, tretí). Len dávaj pozor, lebo ženy s menštruáciou by nemali chodiť do lesa - myslím, že to dráždi jeleňov:o a asi aj inú lesnú zver

A práve vtedy, keď najviac niečo čakáš, tak sa nedočkáš:):):). Tak Ti prajem, aby si mala výlet bez červenej;). A ak áno - tiež odporúčam Ascorutin - mne zabral.
gilda
31.05.12,09:41
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...

... všetko sa dá s trochou fantázie:).
gilda
31.05.12,09:46
... No a čo som týmto chcela povedať? To, že buď rada, že menštruáciu máš, že ju máš bez problémov (nerátam tie nepríjemné pocity a bolesti bruška), lebo keď Ti začne haprovať a ku gynekológovi a na sono budeš chodiť ako na hodiny klavíra, tak potom budeš spomínať na staré zlaté časy, keď menštruácia chodila pravidelne.


Je to presne tak. Gynekológ sa len poteší. Teba si "nastaví" na hormóniky, veď prídeš zas. Zájdeš raz kôli oddialeniu a nachodíš sa, kým bude menzes v normále, alebo kým ho znova dostaneš.
AlaNR
31.05.12,09:47
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...

Ale Stano... veď má 15!

Ja som mala Norethisteron dvakrát v rozmedzí asi roka, nemala som s ním problém.
Asi to je o tom, ako to telo zvládne. Ja si, chvalabohu môžem aj hodinky nastaviť...
Stanislav 1975
31.05.12,09:53
Ale Stano... veď má 15!

Ja som mala Norethisteron dvakrát v rozmedzí asi roka, nemala som s ním problém.
Asi to je o tom, ako to telo zvládne. Ja si, chvalabohu môžem aj hodinky nastaviť...
Ale Ala dnes je iný svet ako za naších čias- dneska už 15-tky vyzerajú na 18 a okrem toho 15 je už legálny vek- to dneska sa nečaká ako volakedy že som mal 17 a holú ženu som videl jedine tak na obrázku...-to dneska už 8-9 na zdš fičia jak staré mašiny...
Stanislav 1975
31.05.12,10:03
Ale Ala dnes je iný svet ako za naších čias- dneska už 15-tky vyzerajú na 18 a okrem toho 15 je už legálny vek- to dneska sa nečaká ako volakedy že som mal 17 a holú ženu som videl jedine tak na obrázku...-to dneska už 8-9 na zdš fičia jak staré mašiny...
Síce, teraz som si spomenul, že troška klamem- videl som- bol som 8-mak a išiel som k spolužiačke, nejakú ruskú súťaž v časopise riešiť,ten časopis bol tuším Ogoňok- ona, že donesiem ti malinovku, ja že OK- ona prišla vyzlečená, úplne holá.- ja som sa tak zlakol, strašne- vybehol som z bytu a schody som bral nie po 3 ale celé tie polposchodia naraz a utekal v kuse 5 ulíc až doma som sa zastavil, neuveritelne som sa zlakol, že čo to bolo...
gilda
31.05.12,10:51
Čo poradíš ako chlap?
Tweety
31.05.12,11:09
Stanko, možno si ju len nepochopil, len ťa tak skúšala ako zareaguješ
danushka
31.05.12,11:33
No neviem, či 8-9čky fičia ako mašiny, snáď nie všetky!
Dievčinu zo včerajška chválim a oceňujem, že sa o perióde vyjadruje vhodným výrazom a nie ako v IV.tej cenovej. ;)

A predstavujem si to Stankove zľaknutie teraz :D.
inkana
04.06.12,07:30
ja sa tiež rehocem:D baby v robote sa dívajú, že čooo:eek: Stanko nám jednoznačne zlepšil náladu:D
osky
23.06.12,19:24
je to sice trochu mimo temy,ale nenasla som vhodnu a nebudem zakladat novu-

ide o to,mala som menzes/21.5./,dostala som znova po 2 tyzdnoch/6.6./ a teraz mam znovu,uz 3.den-nikdy sa mi nic take neprihodilo,skor naopak,ze nechodi.
som objednana k lekarovi ale az buduci stvrtok.vedel by niekto,co by to mohlo byt?ved to nie je normalne.
nemam ziadne bolesti,mala som len pocit,pred tym strednym krvacanim,taky trhavy v lavom vajecniku,akoby mi plaval,alebo zblnkal....neviem to popisat,skratka,akoby bol na vode.
poradite?
lujza.j
23.06.12,19:48
je to sice trochu mimo temy,ale nenasla som vhodnu a nebudem zakladat novu-

ide o to,mala som menzes/21.5./,dostala som znova po 2 tyzdnoch/6.6./ a teraz mam znovu,uz 3.den-nikdy sa mi nic take neprihodilo,skor naopak,ze nechodi.
som objednana k lekarovi ale az buduci stvrtok.vedel by niekto,co by to mohlo byt?ved to nie je normalne.
nemam ziadne bolesti,mala som len pocit,pred tym strednym krvacanim,taky trhavy v lavom vajecniku,akoby mi plaval,alebo zblnkal....neviem to popisat,skratka,akoby bol na vode.
poradite?
http://diva.aktuality.sk/clanok/22867/nechodi-stale-nechodi/
myslím, že to nebude nič vážne možno viac stresu,alebo nejaké prechladnutie.....si pravidelne kontrolovaná....tak vychádzam z toho;)
osky
24.06.12,17:11
no ale ja predsa nepisem ze mi meska ,ale ze v priebehu mesiaca ju uz mam 3 raz.co sa tych kontrol tyka,naposledy mi nasli cystu,nasadili dufaston a potom som tam uz nebola,lebo som sa rozhodla z inych zdravotnych dovodov ivf prelozit na neskor.
takze teraz neviemci sa moje telo ´zacina cistit,alebo mam este stale tu cystu alebo co???
vie este niekto poradit.dnes mam velmi silne krvacanie a bolesti.som z toho dost v panike.a do stvrtku je daleko....
lujza.j
24.06.12,17:14
no ale ja predsa nepisem ze mi meska ,ale ze v priebehu mesiaca ju uz mam 3 raz.co sa tych kontrol tyka,naposledy mi nasli cystu,nasadili dufaston a potom som tam uz nebola,lebo som sa rozhodla z inych zdravotnych dovodov ivf prelozit na neskor.
takze teraz neviemci sa moje telo ´zacina cistit,alebo mam este stale tu cystu alebo co???
vie este niekto poradit.dnes mam velmi silne krvacanie a bolesti.som z toho dost v panike.a do stvrtku je daleko....
nemôžeš ísť zajtra k lekárovi?
Darina1234
24.06.12,17:18
osky, neviem ako to mas daleko k lekarovi, ale este dnes alebo zajtra tam chod, takto si obavami o seba, co je samozrejme este viac pritazujes,a to nehovorim o krvnom obraze, vies predsa velmi dobre, ze silne krvacie znamena anemiu. takze tu ti pomoze len a len lek. vysetrenie.tvoja panika je na mieste,
osky
24.06.12,17:23
ja viem,ale ja pracujem a volno mam azv stredu-vtedy moj lekar neordinuje,a vo stvrtok,tak ma hned vezme,ale az poobede o druhej.
musela by som ist na pohotovost,a co tam?zistili by nieco?ci mi len daju daky oblbovak?ja neviem.
lujza.j
24.06.12,17:27
Darina1234
24.06.12,17:32
lenze krvacanie mimo menzes moze byt nebezpecne, skus si dat aspon vela cironovej stavy, mne v takom pripade po vysetreni dali kvapky na zoslabenie krvacania, ja som to skusila na sebe
Dáša_
24.06.12,18:00
Ak sa nedá inak, tak skús čaj z rebríčka http://www.herbar.org/databaza/8/7 Vyskúšané, veľmi účinné. Vypit teplé, aspon 3 šálky denne.
Dáša_
24.06.12,18:07
ešte ma napadlo, niektore zeny krvácajú aj pri ovulácii, aj keď oveľa slabšie
beba13
24.06.12,20:24
rebríček aj čerstvé listy alchemilky,tak čaj je dobrý mam to vyskúšane,tiež som mala taký problem ani injekcie nezabrali ako byliny
inkana
25.06.12,09:08
skús svoj problém opísať čo najpresnejšie na www.primar.sk (http://www.primar.sk) do poradne gynekológa a čakať na odpoveď, mne sa pomerne rýchlo (2-3 dni) ozývajú
calysto
13.07.12,11:43
lieky su na predpis, raz som ich brala, ale celu dovolenku som mala pocit ako tesne pred menzes.
Katka01
22.07.12,18:43
Ahojte, idem v utorok na dovolenku do soboty a vo stvrtok by som mala dostat menzes. Viem, ze existuju nejake tabletky na oddialenie menzes ale neviem, ci v mojom pripade nie je uz moc neskoro ak pojdem zajtra svojmu gyn.? Som si neskoro zmyslela. Ma to este zmysel?
Rozalka
22.07.12,18:51
Nie je ešte neskoro, treba si ich dať 3 dni pred, ale dosť ti to "rozhádže" cyklus v nasledujúcich mesiacoch.
lujza.j
22.07.12,19:19
Nie je ešte neskoro, treba si ich dať 3 dni pred, ale dosť ti to "rozhádže" cyklus v nasledujúcich mesiacoch.
ja aj 5dní, pre istotu....
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/33604/norethisteron-zentiva-tbl-30x5-mg-pribalovy-letak-pil.html
alaya1
22.07.12,19:38
Mojej dcere to cyklus praveze upravilo a ma ho od pouzivania pravidelny, co dovtedy nemala.
mimiss
27.07.12,13:56
...
mimiss
27.07.12,13:56
...
mimiss
27.07.12,13:57
...
mimiss
27.07.12,13:57
....
selma7
15.08.12,15:47
Dobrý den,chcem sa spýtat brala som antikoncepciu aj Norethisteron zaroven,chcela som oddialit menzes len o jeden den,zabralo to ale už ubehlo 5 dní a mne sa menzes ešte nedostavil oddialila som ho celkovo alebo príde až ten na sledujuci?bolesti nemám žiadne,len neviem ako to funguje brala som to prvý krát,Dakujem
lujza.j
15.08.12,16:02
Dobrý den,chcem sa spýtat brala som antikoncepciu aj Norethisteron zaroven,chcela som oddialit menzes len o jeden den,zabralo to ale už ubehlo 5 dní a mne sa menzes ešte nedostavil oddialila som ho celkovo alebo príde až ten na sledujuci?bolesti nemám žiadne,len neviem ako to funguje brala som to prvý krát,Dakujem
skús pozrieť tu...http://primar.sme.sk/poradna/1412933/1/norethisteron.html