jack32
23.06.09,19:25
caute mam taky problem male musky mi lietaju okolo kvetov bananovnikov hlavne neviete ako sa ich mozem zbavit?su to take malicke cierne musky myslite ze pomoze ked tam napalim to lapadlo much? alebo to mam niecim postriekat?poradte cim
betka
23.06.09,17:47
Sú to mušky. Nie náhodou vošky?
Taká prírodná báza na odstránenie:
Voda a do nej namočiť žihľavu, potom postriekať. Žihľavu by som nechala aspoň dva dni vo vode.
jack32
23.06.09,18:00
Sú to mušky. Nie náhodou vošky?
Taká prírodná báza na odstránenie:
Voda a do nej namočiť žihľavu, potom postriekať. Žihľavu by som nechala aspoň dva dni vo vode.
ja neviem je to male cierne a dost to lieta :D skusim to dakujem
veva..
23.06.09,20:20
Skús použiť žlté lepové doštičky na izbové rastliny. Sú to malé trojuholníky na ktoré sa mušky istotne nalepia a nemusíš používať chémiu.
zena
24.06.09,08:36
SMUTIVKA - tak sa vola ta bestia :) Je to mala cierna muska. Musky nie su az tak nebezpecne pre kvety ako ich larvy v zemine. Smutivka -dospela muska kladie vajicka do zeminy a jej larvy sa zivia korienkami hlavne mladych rastlin.Larvy su malinke cca 2-3mm dlhe cervicky priehladnej farby a ciernou hlavickou. Objavuju sa v premokrenej v zemine a boj s nimi je narocny a dlhy. Vyskusala som vela postrekov a asi najlepsie mi zabral CYPER. Zarobila som si 0,5l Cyperu v 10l vody a dobre tym popolievala zeminu a s dalsim 0,5l som poriadne postiekala rastliny. Ked som vsak videla ze je lariev prilis vela v crepniku radsej som zeminu vyhodila,poumyvala korienky a zasadila do novej.A pre odchyt musiek som nastrkala tie zlte lepkave pruzky do crepnikov. Po tomto procese za mi ich podarilo zbavit...tak vela uspechov
jack32
24.06.09,10:29
aha ja mam momentalne doma len niaky pirimor proti voskam myslis ze to pomoze? tie cerviky nevidim nikde ked som prehrabal zem a kde by sa dal zakupit ten cyper?
zena
24.06.09,11:21
aha ja mam momentalne doma len niaky pirimor proti voskam myslis ze to pomoze? tie cerviky nevidim nikde ked som prehrabal zem a kde by sa dal zakupit ten cyper?
myslim ze je to zbytocne striekat proti voskam,pretoze malo co zaberie na tie bestie. Niekedy su larvy uplne na povrchu a je ich vidiet aj bez prehrabania. Su malicke,takze to chce vyborny zrak. su dlhe tak 2-3mm a siroke 0,5mm. U nas sa da Cyper kupit v kazdom kvetinarstve aj zahradkarstve,je to dost rozsirena chemikalia a hlavne ucinna a nie je ani draha. 0,5l stoji okolo 1,10 - 1,30€ ako kde.
rikabbb
24.06.09,17:41
cyper je ucinny treba opakovat raz do tyzdna a az potom kvet poliat aby vsiaklo do zeme
rikabbb
24.06.09,17:44
aha ja mam momentalne doma len niaky pirimor proti voskam myslis ze to pomoze? tie cerviky nevidim nikde ked som prehrabal zem a kde by sa dal zakupit ten cyper?
cyper kupis v kvetinarstve neried len striekaj zeminu musky vseko listom to vobec nevadi odskusane pouzivam ho roky a vyskytuju sa len ked kupis novu zeminu