nika.sum
23.06.09,20:20
Ahoj, neviem ci som toto zaradila do spravnej temy. Ku koncu roka 2008 sme zrusili videopozicovnu a mam kopec videokaziet, vela z nich je uz pravdepodobne nepouzitelnych. Chceli by sme to zlikvidovat, ale tusim takyto odpad nemoze ist do beznych kontajnerov, prosim neviete mi poradit ako sa ich zbavit v sulade zo zakonom.
Chobot
23.06.09,19:11
Ahoj, neviem ci som toto zaradila do spravnej temy. Ku koncu roka 2008 sme zrusili videopozicovnu a mam kopec videokaziet, vela z nich je uz pravdepodobne nepouzitelnych. Chceli by sme to zlikvidovat, ale tusim takyto odpad nemoze ist do beznych kontajnerov, prosim neviete mi poradit ako sa ich zbavit v sulade zo zakonom.

To síce neviem, ale skús si pre začiatok pozrieť zákon o odpadoch č. 223/2001 a na neho nadväzujúcu vykonávaciu vyhlášku č. 283/2001, či skutočne ide o nejaký nebezpečný odpad. Osobne si myslím, že videokazety sú len plastovým odpadom (bude to asi nejaký HDPE alebo LDPE), ktorý bude možné bežným spôsobom zlikvidovať. Akurát sa bude musieť dohodnúť s firmou, ktorá vykonáva zber odpadu v danej lokalite, aby vám zlikvidovala väčšie množstvo odpadu naraz.

NEvidel som nikde, že by sa videokazety museli osobitne likvidovať (na rozdiel napr. od bateriek, či autobatérií, ktoré obsahujú nebezpečné látky ako kadmium, olovo, otruť, kys. sírovú a pod.).

Pokiaľ máte nablízku spaľovňu, skúste sa s nimi dohodnúť na likvidácii.
nika.sum
23.06.09,19:15
Ja mam pocit, ze som raz videla v televizii, ale nie som si ista, ze by sa to nemalo vyhadzovat do beznych kontajnerov, ale naozaj neviem, ci sa mi len nesnivalo...skusim este popozerat.
willma
24.06.09,03:49
Nika a čo tak ponúknuť kazety detským domovom teda tie vhodné a ostatné rozpredať, aj napriek tomu, že je už veľa filmov na DVD tak by to možno stálo za pokus.
nika.sum
24.06.09,04:34
Nika a čo tak ponúknuť kazety detským domovom teda tie vhodné a ostatné rozpredať, aj napriek tomu, že je už veľa filmov na DVD tak by to možno stálo za pokus.

Dakujem za pokus, ale to uz su tie co zostali, rozpravky odisli ako prve a to co zostalo, z toho je asi velmi malo vhodne do detskeho domova, este som chcela ze to darujeme cele do krizoveho centra, kt. je v blizkosti prevadzky, len si potrebujem zistit, ze keby to potom popretriedovali a povyhadzovali co sa im nehodi a vyhodili do kontajnera, aby sme z toho nemali problem my.