roman100
24.06.09,05:52
Ahojte, chcem vedieť vaše názory, či je v tejto dobe výhodnejšie podnikanie s e-shopom, alebo kamenným obchodom z vašich vlasných skúseností a tiež prípadne nad ktorou alternatívou uvažujete?A v ktorých oblasiach to má najväčší význam? Ďakujem.
Dáša_
24.06.09,04:32
Ideálna je kombinácia oboch - ked už máš peniaze na prevádzku kamenného obchodu, tak jednoducho k tomu pridať aj internetový.
Lebo v porovnaní s kamenným, internetový zriadiš za zlomok ceny, ktorú musíš vynaložiť.

Ale na druhú stranu, poznam aj také firmy, čo kamenný obchod zrušili a nechali si iba internetový a sú maximálne spokojný.
kelemantia
24.06.09,06:21
Ideálna je kombinácia oboch - ked už máš peniaze na prevádzku kamenného obchodu, tak jednoducho k tomu pridať aj internetový.
Lebo v porovnaní s kamenným, internetový zriadiš za zlomok ceny, ktorú musíš vynaložiť.

Ale na druhú stranu, poznam aj také firmy, čo kamenný obchod zrušili a nechali si iba internetový a sú maximálne spokojný.

Zdravím Vás Dáša,

vidím, že ste pravidelnou prispievateľkou, už niekoľko dní tu čítam príspevky a tie Vaše ma vcelku zaujali niektoré. Rád by som sa u Vás informoval o nejakých veciach ak by bolo možné. Jedná sa hlavne o také veci, že kde máte vedený účet (tiež máte predpokladám dosť kreditných obratov za mesiac) a či ste spokojná a pod.
Ďakujem ;)

Tomáš
kraisz
24.06.09,22:15
Zdravím. Ja by som bol zvedavý ako sa dá spojit e-shop s klasickým obchodom. V e-shope nemožno predávať tovar za vysoké ceny lebo je velká konkurencia, V kamennom obchode zase sa neoplatí držať tovar ked to budem predávať s cenou e-shopov.
Dáša_
25.06.09,03:49
Zdravím. Ja by som bol zvedavý ako sa dá spojit e-shop s klasickým obchodom. V e-shope nemožno predávať tovar za vysoké ceny lebo je velká konkurencia, V kamennom obchode zase sa neoplatí držať tovar ked to budem predávať s cenou e-shopov.,

no ono zrejme hodne záleží aj od toho, čo chceš predávať. Sú veci, ktoré sa ťažko zháňajú, je len pár obchodov, ceny sú stanovené konkurenciou.

Naviac, sú komodity, ktoré musíš mať na sklade, nedá sa pre ne chodiť do veľkoskladu, lebo veľkosklad neexistuje. A niektoré veci, ked dovážaš z väčšej diaľky, tak je lepšie toho doviezť rovno kontajner.

Len tak úplne náhodou som rovno našla 5 takých eshopov, ktoré majú aj kamennú predajňu aj elektronickú, obor hobby.

A spomenula som si, že napríklad aj čo sa týka elektroniky, tak poznám minimálne z nášho mesta 2 obchody, ktoré majú oba obchody.


Ale samozrejme, poznám aj taký prípad, ked firma zrušila kamenný obchod a robí výhradne iba internetový.
roman100
25.06.09,18:09
Asi to záleží od toho,čo kto ponúka, podľa toho sa dá použiť jedna z alternatív.