babijanka
24.06.09,10:35
Môže mi niekto poradiť ako vypátrať osobu, resp. na koho by som sa mohla obrátiť, keď dotyčná osoba emigrovala ešte v roku 1983 do zahraničia? :confused:
babijanka
24.06.09,08:59
No čo poraďáci, zadala som snáď veľmi ťažku otázku ?,resp. kde sa stratila z prvej strany
hanelie
24.06.09,09:18
istá možnosť vypátrania nezvestnej osoby je cez organizáciu červený kríž
hanelie
24.06.09,09:19
máš nejaké indície, kde by sa nezvestná osoba mohla nachádzať?


kde sa stratila z prvej strany
nestratila sa, len sa pribúdajúcimi príspevkami posunula
babijanka
24.06.09,09:41
máš nejaké indície, kde by sa nezvestná osoba mohla nachádzať?


nestratila sa, len sa pribúdajúcimi príspevkami posunula
Nejaké indicíe mám, resp. mala som, no je to už dosť dlhá doba, čiže tá konkrétna osoba sa už v tejto krajine nemusí nachádzať. Čiže nemám vôbec šajnu ako postupovať. Podať si nejakú žiadosť na červený kríž alebo je aj nejaká iná možnosť:eek:
hanelie
24.06.09,09:45
skús:

http://www.redcross.sk/kontakty/

alebo najskôr listom na evidenciu občanov / po našom matrika / v tom meste, kde sa naposledy zdržiaval
arizona
24.06.09,09:51
Ja som chcela nájsť dieťa z býv. Juhoslávie. Zomreli mu rodičia a pátrala som , kde ju umiestnili. Obrátila som sa na ČK, ale nevedeli mi pomôcť. Vraj pátrajú iba po ľudoch po nejakých nešťastiach, pohromách a pod.S veľkou ochotou som sa nestretla...
Možno budeš mať viac šťastia:)
Chobot
24.06.09,09:57
Nejaké indicíe mám, resp. mala som, no je to už dosť dlhá doba, čiže tá konkrétna osoba sa už v tejto krajine nemusí nachádzať. Čiže nemám vôbec šajnu ako postupovať. Podať si nejakú žiadosť na červený kríž alebo je aj nejaká iná možnosť:eek:

Alebo Google, Facebook alebo iné vyhľadávače podľa mena. Možno niekde tá osoba zanechala po sebe nejaký ten blog či má niekde e-mailovú adresu so svojím menom. Ja som tak našiel jednu osobu v DE, ktorú som videl naposledy v r. 1991.
babijanka
24.06.09,11:06
Alebo Google, Facebook alebo iné vyhľadávače podľa mena. Možno niekde tá osoba zanechala po sebe nejaký ten blog či má niekde e-mailovú adresu so svojím menom. Ja som tak našiel jednu osobu v DE, ktorú som videl naposledy v r. 1991.
Tak určite keď tá osoba emigrovala v 83, tak už len to, že emigrovala, určite nezanechala po sebe nijakú stopu a už vôbec pochybujem, keďže v tomto roku počítače neboli až tak rozšírené v domácnostiach, aby zanechávala niečo na blogu (aj keď neviem, čo to vlastne je, myslím ten blog:mad:), alebo e-mailovú adresu. Takže asi mi ostáva len ten ČK, aj keď nevie-neviem.....:confused:
hanelie
24.06.09,11:21
ale veď máme rok 2009 - iste aj tá osoba nezaspala dobu, dnes takmer každý má čo do činenia s internetom -
vyskúšaj vygúgliť a uvidíš

napr
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=jo%C5%BEko+mrkvi%C4%8Dka&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=lr%3Dlang_sk&aq=f&oq=
Chobot
24.06.09,20:31
Tak určite keď tá osoba emigrovala v 83, tak už len to, že emigrovala, určite nezanechala po sebe nijakú stopu a už vôbec pochybujem, keďže v tomto roku počítače neboli až tak rozšírené v domácnostiach, aby zanechávala niečo na blogu (aj keď neviem, čo to vlastne je, myslím ten blog:mad:), alebo e-mailovú adresu. Takže asi mi ostáva len ten ČK, aj keď nevie-neviem.....:confused:

Tak neviem, či sme sa nepochopili, ale ja som predpokladal, že tá osoba stále niekde bude aktívna a ak je trochu vzdelaná, tak sa stretla s internetom a nejakú stopu po sebe zanechala, ale nie z roku 1983, ale z posledných rokov.

Alebo som ja zle pochopil a tá osoba krátko po emigrácii zomrela?

TO, že nevieš, čo je blog, nie je nič tragické, ale horšie je, že sa na to jeduješ a reaguješ na to podráždene...:rolleyes:
Ako vravel klasik: "Neříkejte mi tajtrlík! Za prvé nevím, co to je, a za druhé mně to uráží!"
buchač
24.06.09,20:49
Môže mi niekto poradiť ako vypátrať osobu, resp. na koho by som sa mohla obrátiť, keď dotyčná osoba emigrovala ešte v roku 1983 do zahraničia? :confused:

Možno by som skúsil aj na stránkach ..

http://www.upn.gov.sk/
Watson
24.06.09,21:58
Napíš do relácie "Pošta pre teba" :D
babijanka
25.06.09,05:40
Tak neviem, či sme sa nepochopili, ale ja som predpokladal, že tá osoba stále niekde bude aktívna a ak je trochu vzdelaná, tak sa stretla s internetom a nejakú stopu po sebe zanechala, ale nie z roku 1983, ale z posledných rokov.

Alebo som ja zle pochopil a tá osoba krátko po emigrácii zomrela?

TO, že nevieš, čo je blog, nie je nič tragické, ale horšie je, že sa na to jeduješ a reaguješ na to podráždene...:rolleyes:
Ako vravel klasik: "Neříkejte mi tajtrlík! Za prvé nevím, co to je, a za druhé mně to uráží!"
No prepáč, ale odkiaľ to berieš, že reagujem jedovate a podráždene, vôbec nemáš pravdu, ja len hľadám vhodný spôsob ako nájsť toho dotyčného človeka a ďakujem za všetky rady.:)
Chobot
25.06.09,05:53
aby zanechávala niečo na blogu (aj keď neviem, čo to vlastne je, myslím ten blog:mad:), alebo e-mailovú adresu. .:confused:


No prepáč, ale odkiaľ to berieš, že reagujem jedovate a podráždene, :)

Myslel som, že sa na niekoho hneváš, keď si tam bola taká červená...:D
Ak nie, tak je to OK. Dúfam, že ho nájdeš.
liba2
25.06.09,05:59
Tak určite keď tá osoba emigrovala v 83, tak už len to, že emigrovala, určite nezanechala po sebe nijakú stopu a už vôbec pochybujem, keďže v tomto roku počítače neboli až tak rozšírené v domácnostiach, aby zanechávala niečo na blogu (aj keď neviem, čo to vlastne je, myslím ten blog:mad:), alebo e-mailovú adresu. Takže asi mi ostáva len ten ČK, aj keď nevie-neviem.....:confused:


ale veď máme rok 2009 - iste aj tá osoba nezaspala dobu, dnes takmer každý má čo do činenia s internetom -
vyskúšaj vygúgliť a uvidíš

napr
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=jo%C5%BEko+mrkvi%C4%8Dka&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=lr%3Dlang_sk&aq=f&oq= (http://www.google.sk/search?hl=sk&q=jo%C5%BEko+mrkvi%C4%8Dka&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=lr%3Dlang_sk&aq=f&oq=)

odporúčam to vyskúšať. Týmto spôsobom som našla osobu emigrujúcu v r. 1969 - v Austrálii.
Skús, možno budeš mať šťastie.
babijanka
25.06.09,06:12
Myslel som, že sa na niekoho hneváš, keď si tam bola taká červená...:D
Ak nie, tak je to OK. Dúfam, že ho nájdeš.
Asi som zadala nesprávneho mailika, (takže opravujem :)) ale to ešte neznamená, že sa jedujem
a keď už sa jedujem, tak asi sama na seba. Ale o.k. dúfam, že sa mi to podarí a možno že sa obrátim ešte aj na reláciu Pošta pre Teba, aj keď neviem, či vedia vypátrať, resp. sa nakontaktovať na niekoho v cudzine :confused::):):):)
babijanka
25.06.09,06:13
odporúčam to vyskúšať. Týmto spôsobom som našla osobu emigrujúcu v r. 1969 - v Austrálii.
Skús, možno budeš mať šťastie.
Áno, tá osoba emigrovala presne do Austrálie, takže dík za typ-skúsim :)
hanelie
25.06.09,13:18
ak sa ti podarí osobu vypátrať , daj vedieť . iste to pomôže aj niekomu inému:)
silviamb
28.06.09,18:57
Ja som nasla cloveka, ktory emigroval do Kanady niekedy v 80.rokoch. Ako? Cez kanadske zlate stranky na internete - bolo to tak jednoduche, ze ma to napadlo samozrejme ako posledne riesenie :)