Vanduska
24.06.09,13:08
Dobry den,

som tu prvykrat a mam pocit, ze by ste mi vedeli poradit.
Nasa mala obchodna firma dostala rozne informacie od viacerych uctovnikov/danovych poradcov, ci uz slovenskych alebo zahranicnych a nevieme si vybrat tu spravnu .

Opisem obchodny pripad, ktory sa uskutocnil teraz v juni:

- rakusky dodavatel nam dodal tovar. Poslal nam fakturu s rakuskym UID, s rakuskou DPH 10%,
- nasa slovenska firma, ktora je registrovana pre DPH na Slovensku a aj v Rakusku poslala tovar rakuskemu zakaznikovi (ktory je platcom rakuskej DPH). Vystavili sme fakturu, kde sme uviedli zakaznikovo VAT cislo, nase rakuske VAT cislo a uviedli sme rakusku DPH 10%,
- povod tovaru je Slovensko a Cechy (neviem, ci je to dolezite).


Podla slovenskeho Intrastatu sme v mesiaci jun prekrocili prah oslobodenia pri dovoze aj vyvoze.

Moja otazky su dve:

- kde sa treba prihlasit pre Intrastat statistiku? Na Slovensku alebo v Rakusku? Kedze sme slovensky subjekt, predpokladam, ze na Slovensku.
- co si myslite o realizacii horeuvedeneho obchodneho pripadu? Postupovali sme spravne? Obchodovat prave zaciname, do buducna bude takychto pripadov velke mnozstvo a preto by som sa chcela uistit, ze je vsetko OK.


dakujem Vam za radu, Vas cas a ochotu
macula
24.06.09,11:34
Ja si myslím, že na Intrastat sa musíte prihlásiť na Slovensku a aj ten horeuvedený prípad sa mi vidí správny.