bucka10
24.06.09,13:54
Dobrý deň.Chcela by som týmto poprosiť o radu. Zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie ušlej mzdy počas doby kedy bola PN. Mala nepracovný úraz,ktorý nezavinila ona.Súd ju žiada preukázať potvrdenie o ušlej mzde.Poraďte mi prosím ,ako vypočítam ušlú mzdu. V ZP sa píše, že pri náhrade za stratu zárobku sa uplatňuje priemerný zárobok pred vznikom úrazu.Ak vypočítam priemerný hod.zárobok + hodiny,ktoré by odpracovala dostanem hrubú mzdu.Mám urobiť výpočet čistej mzdy a takúto uviesť do potvrdenia?A čo s nemocenskými dávkami ,ktoré dostala počas PN? Mám tieto odrátať z čistej mzdy? No na druhej strane sa nemocenská dávka nepovažuje podľa ZP za mzdu.Čo teda robiť? Ďakujem za skoré odpovede.
mzdarka renca
24.06.09,17:26
Dobrý deň.Chcela by som týmto poprosiť o radu. Zamestnankyňa ma požiadala o potvrdenie ušlej mzdy počas doby kedy bola PN. Mala nepracovný úraz,ktorý nezavinila ona.Súd ju žiada preukázať potvrdenie o ušlej mzde.Poraďte mi prosím ,ako vypočítam ušlú mzdu. V ZP sa píše, že pri náhrade za stratu zárobku sa uplatňuje priemerný zárobok pred vznikom úrazu.Ak vypočítam priemerný hod.zárobok + hodiny,ktoré by odpracovala dostanem hrubú mzdu.Mám urobiť výpočet čistej mzdy a takúto uviesť do potvrdenia?A čo s nemocenskými dávkami ,ktoré dostala počas PN? Mám tieto odrátať z čistej mzdy? No na druhej strane sa nemocenská dávka nepovažuje podľa ZP za mzdu.Čo teda robiť? Ďakujem za skoré odpovede.

Ty jej vypočítaj mzdu, ktorú by pravdepodobne dosiahla v období, keď bola PN. T.z., že jej pravdepodobná čistá mzda - (náhrada PN + vyplatené nemocenské) = ušlá mzda.
Len neviem, prečo si súd od teba nepýta len výšku mzdy, nakoľko ty nevieš, aká bola výška vyplatených nemocenských dávok zo SP.
Ja by som vystavila len potvrdenie o tom, akú mzdu by dosiahla, ďalej by som tam uviedla, aká bola výška vyplatenéj náhrady pri DPN a jej odporučila, nech si zo SP vypýta potvrdenie o výške vyplatených nemocenských dávok.
Sudca by si s týchto potvrdení mal dokázať vypočítať ušlú mzdu.
bucka10
25.06.09,06:10
Ďakujem za odpoveď. :-)
Asi to naozaj urobím takto.
Erisek
26.10.09,13:00
Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom preplatenia ušlej mzdy...manžel mal pred pol rokom nehodu a kedže bol ako poškodený a následkom častých operácii je stále na PN-ke, chcel by si dať preplatiť cez poisťovňu ušlú mzdu kedže je ako živnostník, zaujímalo by ma ako si ma vypočítať ušlú mzdu ....a taktiež či tu ušlú mzdu dostane len za prvé tri mesiace, alebo za každý mesiac až do skončenia PN, ďakujem za odpoveď, Erika