A.B.
24.06.09,13:14
ahojte poraďáci,

mám otázočku: Mali sme za minulý rok preplatok za byt. Náš správca nám poslal šek, ktorý bol ponížený o 1,50 EUR. Keď som tam telefonovala, že prečo je tá suma nižšia, tak mi pani zo Spravbytu povedala, že to si stiahla pošta, že oni posielajú platby hromadne. Tak som sa jej opýtala, že keby som mala nedoplatok a znížila by som im sumu o poštovné, ktoré by som zaplatila za šek, či by to bolo v poriadku... Tak sa vykrúcala, že to oni to takto robia a bla bla bla...

Chcem sa opýtať, či na to majú právo - či by nám nemali poslať celú sumu podľa vyúčtovania. Lebo ak na to nemajú právo, tak tam pôjdem osobne a urobím im tam "prievan".... :mad:
Kvietocek
24.06.09,11:24
ahojte poraďáci,

mám otázočku: Mali sme za minulý rok preplatok za byt. Náš správca nám poslal šek, ktorý bol ponížený o 1,50 EUR. Keď som tam telefonovala, že prečo je tá suma nižšia, tak mi pani zo Spravbytu povedala, že to si stiahla pošta, že oni posielajú platby hromadne. Tak som sa jej opýtala, že keby som mala nedoplatok a znížila by som im sumu o poštovné, ktoré by som zaplatila za šek, či by to bolo v poriadku... Tak sa vykrúcala, že to oni to takto robia a bla bla bla...

Chcem sa opýtať, či na to majú právo - či by nám nemali poslať celú sumu podľa vyúčtovania. Lebo ak na to nemajú právo, tak tam pôjdem osobne a urobím im tam "prievan".... :mad:

Nerozumiem preco Vam ponizili platbu o 1,50 €. Ved predsa ak to posiela sprava bytu tak sprava by mala platit poplatky nie majitel bytu.

Jedine ak si vypocitali kolko ich vyndu poplatky videlili to vsetkymi vlastnikmi a hned vam to aj stiahli inak tomu nerozumiem preco by Vam mali zrazat nejake koruny, ale to Vam potom mozu zrazat za kazdy jeden papier ci list co vam poslu. Trosku divne
A.B.
24.06.09,11:30
No hej, ale ty si dáš poštovné do nákladov...
Mne ani tak neide o tú sumu, len o ten princíp... Nepáči sa mi, že by som mala znášať ich náklady!
Zita5
24.06.09,11:35
No hej, ale ty si dáš poštovné do nákladov...
Mne ani tak neide o tú sumu, len o ten princíp... Nepáči sa mi, že by som mala znášať ich náklady!

Ja som svoj príspevok vymazala , nechcem tu miešať niečo firemné so súkromným.;)
Kvietocek
24.06.09,11:35
No hej, ale ty si dáš poštovné do nákladov...
Mne ani tak neide o tú sumu, len o ten princíp... Nepáči sa mi, že by som mala znášať ich náklady!


Vsak prave ze oni si ten poplatok (1,50) maju dat do nakladov ako bankové poplatky, alebo poštové
568 - bankové poplatky
518 - poštovné

nevidim dovod aby vam ponizovali sumu
A.B.
24.06.09,11:37
Veď to... asi im buduci mesiac pošlem nájom ponížený o 1,50 EUR... a nech si urobia zápočet!!!
sonab
24.06.09,11:49
Spravcovia bytov uz asi nevedia, co od dobroty. Ked sme prepisovali byt na nas, kataster ziadal od spravcu potvrdenie, ze nemame ziadne podlznosti na "najomnom"...spravca si za dvojriadkove potvrdenie, ktore sme si boli osobne prevziat pocas uradnych hodin /ktore su mimochodom tiez dost obmedzene/ od nas ziadal vyse 7 eur!!! Pritom za spravu beru nemale poplatky.
Teraz sme tiez mali preplatok z vyuctovania, na ktorom bolo uvedene, ze v pripade ak vlastnik plati mesacny predpis postovou poukazkou alebo v hotovosti, a chce mat preplatok poukazany na ucet, musi tento ucet preukazat.
Kedze my platime bankovym prevodom - trvalym prikazom na uhradu uz roky-rokuce!, cakali sme aj podla ich pokynov, ze preplatok jednoducho zaslu na ucet. Dlho sa nic nedialo, a tak som tam dnes telefonovala, pani ma informovala, ze sme nepreukazali cislo uctu, tak som ju upozornila, ze takato povinost v rocnom zuctovani uvedena nebola a platby im uz roky chodia z toho isteho uctu, cim som ju nechtiac doviedla k histerickej reakcii, no nakoniec sa ukludnila a peniaze vraj zaslu buduci tyzden - t. j. mesiac po uplynuti doby, ktoru na to mali vyhradenu. Hlavne, ze my musime platit nacas!
Chobot
25.06.09,08:47
ahojte poraďáci,

mám otázočku: Mali sme za minulý rok preplatok za byt. Náš správca nám poslal šek, ktorý bol ponížený o 1,50 EUR. Keď som tam telefonovala, že prečo je tá suma nižšia, tak mi pani zo Spravbytu povedala, že to si stiahla pošta, že oni posielajú platby hromadne. Tak som sa jej opýtala, že keby som mala nedoplatok a znížila by som im sumu o poštovné, ktoré by som zaplatila za šek, či by to bolo v poriadku... Tak sa vykrúcala, že to oni to takto robia a bla bla bla...

Chcem sa opýtať, či na to majú právo - či by nám nemali poslať celú sumu podľa vyúčtovania. Lebo ak na to nemajú právo, tak tam pôjdem osobne a urobím im tam "prievan".... :mad:

Pozeráš sa na to príliš neobjektívne. V podstate ten poplatok zaplatíš tak či tak, aj keby ti nič nestrhli. Keby ti poslali peniaze v plnej výške, tak poplatok za spracovanie správca zaúčtuje voči fondu opráv, alebo to dá do položky ostatné náklady a na konci ďalšieho roka sa tento náklad rozúčtuje medzi všetkých obyvateľov domu. Keď sa na to pozrieš takto, tak vyvstáva otázka, prečo by náklady za vrátenie tvojho preplatku mali znášať všetci obyvatelia domu (hoci po prepočte by išlo o pár centovú záležitosť)?

Nepíšeš, prečo ti správca neposlal peniaze prevodom. Tak by to bolo oveľa lacnejšie a náklady (bankové poplatky) by sa dali zase do ostatných nákladov. Nemáš prečo robiť prievan. Takže môžu ti v budúcnosti vyplatiť celú sumu, ale náklady za prevod zaplatí celá bytovka.

A ak si to stiahla pošta, tak u nich sa nemáš prečo stažovať (pokiaľ v príkaze na platbu oni poslali celú sumu).
Chobot
25.06.09,09:01
Spravcovia bytov uz asi nevedia, co od dobroty. Ked sme prepisovali byt na nas, kataster ziadal od spravcu potvrdenie, ze nemame ziadne podlznosti na "najomnom"...spravca si za dvojriadkove potvrdenie, ktore sme si boli osobne prevziat pocas uradnych hodin /ktore su mimochodom tiez dost obmedzene/ od nas ziadal vyse 7 eur!!! Pritom za spravu beru nemale poplatky.

V zmluve o výkone správy nie je zahrnutá služba vystavenie potvrdenia o vyrovnaní záväzkov, tak prečo by to mali robiť zadarmo? Sú správcovia, čo ti to vystavia aj bezplatne, ale nie je to ich povinnosť, majú právo si na to stanoviť poplatok. Môže sa ti to zdať nespravodlivé, alebo môže sa ti zdať vysoký ten poplatok, ale je to v poriadku, nič tým neporušili.


Teraz sme tiez mali preplatok z vyuctovania, na ktorom bolo uvedene, ze v pripade ak vlastnik plati mesacny predpis postovou poukazkou alebo v hotovosti, a chce mat preplatok poukazany na ucet, musi tento ucet preukazat.
Kedze my platime bankovym prevodom - trvalym prikazom na uhradu uz roky-rokuce!, cakali sme aj podla ich pokynov, ze preplatok jednoducho zaslu na ucet. Dlho sa nic nedialo, a tak som tam dnes telefonovala, pani ma informovala, ze sme nepreukazali cislo uctu, tak som ju upozornila, ze takato povinost v rocnom zuctovani uvedena nebola a platby im uz roky chodia z toho isteho uctu, cim som ju nechtiac doviedla k histerickej reakcii, no nakoniec sa ukludnila a peniaze vraj zaslu buduci tyzden - t. j. mesiac po uplynuti doby, ktoru na to mali vyhradenu. Hlavne, ze my musime platit nacas!

Neviem, ako je to u vás, ale náš správca vo vyúčtovaní uvádza povinnosť uviesť číslo účtu aj pre tých, čo platia prevodom. Správca nemôže vedieť, či číslo účtu, z ktorého sa platia zálohové platby, patrí majiteľovi bytu alebo nie. Alebo či sa preplatok má uhradiť na to isté číslo účtu, z ktorého sa platia zálohové platby. Preto požaduje nahlásiť číslo účtu, kam má preplatok zaslať. Pokiaľ to vo vyúčtovaní nebolo uvedené, akým spôsobom bude preplatok vrátený, tak je to chyba správcu, že vás neinformoval o povinnosti nahlásiť číslo účtu. Nabudúce už aspoň budeš vedieť, že ak chceš preplatok, tak musíš nahlásiť číslo účtu.

Sú aj prípady, kedy majiteľ preplatok nepýta vrátiť, ale použije sa na úhradu najbližšej zálohovej platby.